Ivuska97 Ivuska97 komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Začala bych asi tím, jak pro mě byla kniha zdlouhavá.
Z prvních 200 stran mě bavilo asi 60. Pak jsem rozečetla jinou knihu, abych nespadla do čtecí krize a nakonec jsem zaťala zuby a knihu dočetla.
Dávám 3* za fenomenální konec :)
Posledních 100 stran stálo za to, ale to co bylo předtím bych snesla kratší. :)
Petr je sympaťák a Imbus je zlatej :)
Popis a vykreslení příběhu ve vesnici je taky super. Úplně jak kdybych Petrovu chalupu znala od mala.
Nemůžu říct, že bych se u čtení bála, spíš jsem měla nepříjemný pocit na procházce do lesa :)
Věřím, že si kniha najde spoustu nadšených čtenářů, ale u mě se nadšení nekoná :)

02.02.2023 3 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Kniha je čtivá a čtenář se ani chvilku nenudí :)
Líbila se mi, ale znovu ji číst nejspíš nebudu.

06.02.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha se mě tak moc dotkla.
Moje teta mi radila ať ji vůbec nečtu, protože jsem tou dobou byla těhotná a dobře dělala.
Nezvládla bych to.
Já jsem uzlíček nervů, i když semnou necloumají hormony :D
Ale já furt nedokážu pochopit proč.
Proč se tohle dělo? Proč to někdo dopustil?
Proč neměla Hana možnost být milována?
Šanci na lásku by měl mít každý a je úplně jedno kdy a jak se narodil, jakou má národnost nebo barvu pleti.
Tenhle příběh je za poslední dobu ten nejsilnější, co jsem četla.
Všechny osudy lidí, ve všech knihách popisující tuto dobu, nesmí být zapomenuty.
Nikdy.

25.05.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Tohle bylo tak dojemné :)
Utírám slzy a doufám, že brzy narazím na podobnou knihu, která mě chytne za srdce tak pevně, jako to udělala tato :)
Ne všechno, co vidíme, je vždy pravdou a tato kniha to dokazuje.
Stella je podle mě velmi silná žena a lásku k Danovi, kterou si nosí celý život v srdci by měl cítit každý :)
Určitě se tato kniha řadí mezi mé nejoblíbenější a těším se, až si ji přečtu znovu :)

10.03.2021 5 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Hned od začátku je jasné, jak kniha dopadne a kam bude celou dobu směřovat. Neurazí a docela pobaví. :)
Craig je srdcař a moc jsem si ho oblíbila :)

28.02.2021 3 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Mě kniha moc bavila :)
Vtáhla mě do děje na první straně a na poslední mě vykopla plnou emocí..
Eva to rozhodně neměla jednoduché, ale občas jsem se nad jejím chováním musela pozastavit..
Až na ten konec, jsem s touhle knihou spoko

17.02.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Popravdě mě překvapuje tak vysoké hodnocení :) kniha je moc hezká a Gump by si zasloužil mnohem víc lásky :) ale celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla pocit, že čtu pokus napodobit Psí poslání...

15.02.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Od autorky už jsem četla lepší knihy, ale nezklamala :)
Četlo se to samo :) 4*

31.01.2021 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Miluju tenhle příběh, ale ten konec? Proč? Nemám šajna, po které knize mám teď sáhnout, abych vyhnala z hlavy tuhle :D :)
5* a doufám, že mi do jara nehrábne, protože si pokračování rozhodně musím přečíst :D

16.01.2021 5 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Na tuhle knihu jsem se tak moc těšila :) hrozně se mi líbilo, že to bude něco jiného a budu si děj tvořit sama :)
Ale to byla taková nuda, že jsem přečetla jen jeden příběh a s klidem knihu odložila. Vůbec nemám výčitky jako u jiných knih, když je nedočtu :)

16.01.2021 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Přečteno jedním dechem, doporučuji! :)
Chvilku jsem se nechala odrazovat názory ostatních, jak je kniha slabá oproti tomu, co už Bjørk napsal. A byla jsem blbá, kniha mi sedla neskutečně :)
Rychlé jednoduché čtení a hlavně jsem v tom nebyla zamotaná jak je u mě zvykem.
5* Bjørk je láska :D :)

03.06.2019 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Dokonalá kniha, stejně jako první díl :)
Vůbec nemám slov, ještě utírám slzy :D :)

03.04.2019 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Vzhledem k tomu, že se vlastně opakuje první díl, nemám nic co bych dodala.
Jednoduchá oddechovka na víkend.:)
Líbil se mi závěr knihy :) 4*

02.04.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tak tohle je neskutečně silná knížka. Nejdřív jsem viděla film ale jako tohle? Snad někdy přestanu brečet, protože tohle nezvládám :( :D
Annu a Kate budu mít v hlavě ještě hodně dlouho.

24.01.2019 5 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Kniha je moc zajímavá, dozvěděla jsem se spoustu věcí o místech, o kterých jsem neměla ani tušení :)
3* přece jenom jsem jí četla jen kvůli čtenářské výzvě.
Ještě ke všemu se mi stává málo kdy, že se mi víc líbí film než knížka :) chyběl mi tam ten humor co je ve filmu, ale to už máme každý jinak.

20.01.2019 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Perfektní! Nemám slov.
Doporučuji :) 5*

10.01.2019 5 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Od autorky jsem zatím četla vše co napsala a musím říct, že jsem z této knihy trochu zklamaná. Je pravda, že jsem si u autorky zvykla na obrovské zvraty a šílenou romantiku. Ale tahle kniha nějak začala, chvilku se vyvíjela a nakonec dopadla tak jak začala. Celý děj se odehrává na 100 stranách, zbytek jsou jen okecávky.
Oddechovka jak hrom :) 3*

07.01.2019 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Skvělý nápad, opravdu! :)
Hned letím do knihkupectví pro druhý díl.
4* a těším se na pokračování :)

28.12.2018 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Tak tohle je ale naprostá pecka :) jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou ???? tolik motivace, dojetí, slz a smíchu v jednom ???? doporučuji! 5*

05.12.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kniha je krásná jako celek, vážně se mi začala líbit až když jsem jí dočetla a trochu se nad ní zamyslela.
Škoda, že už není a nejspíš ani nebude filmové zpracování. Ráda po přečtení porovnávám s filmem. :)

28.09.2018 3 z 5