Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Fanoušci Petry Soukupové zklamaní nebudou. Přesně takový příběh od autorky očekáváte. Je to skvělé.

12.01.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Překvapilo mě, na co všechno odkazuje název tohoto románu. Původně jsem myslela, že je jen metaforický, ale on je i doslovný! Zápletka mě bavila, každá rodina má nějaké problémy a tady jimi autorka skutečně nešetřila! Téma samo o sobě sice není originální (nevěra atd.), ale zpracované je dobře. Navíc příběhu nechybělo napětí, které mě nutilo číst dál. A ani samotnému závěru nemám co vytknout. Myslím, že ráda sáhnu i po předchozím autorčině románu.

06.10.2022 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Ačkoli autorka už pár knih napsala, Bouře je první, do které jsem se pustila i já. A byla to skvělá jízda! Myslím, že se příběh bude líbit všem milovníkům detektivek, kteří mají rádi příběhy zaměřené na samotné vyšetřování. Žádné krvavé scény, nic nechutného. Jen lehké mrazení, protože budete přemýšlet, kdo byl pachatelem. Zkrátka všeho akorát a výsledek povedený.

03.10.2022 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jedna z autorčiných nejlepších knih. Mnoho postav, většina z nich mezi podezřelými... Konec jsem očekávala ještě trochu jiný, ale i tak mě do sebe příběh vtáhl a moc mě bavil.

01.09.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Natasha Lester opět nezklamala. Ona prostě umí psát. Musím říct, že obvykle mě dějová linka odehrávající se v minulosti zaujme o něco méně, než ta ze současnosti. Tady to však bylo dokonce naopak. Tolik jsem potřebovala vědět, co se s hlavními hrdiny stalo! A obě dějové linky se vždy prolínaly v ten správný okamžik. Autorka vše propojila takovým způsobem, abyste se v ději bez problémů orientovali. Bylo to napínavé, emočně náročné, bolestné, ale také krásné. Stojí za přečtení.

07.05.2022 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tohle bylo skvělé. Vůbec jsem netušila, že mě tento příběh bude tak bavit. Úplně mě polapil a já si užívala každou stránku. Ano, místy je to červená knihovna jak vyšitá. Jinde se objevují velmi důležitá témata, ke kterým bychom neměli být neteční. Hlavní hrdinku si oblíbíte. Je sečtělá, chytrá, umí dát najevo svůj názor, dokáže čelit proradným mužům a bojuje za práva žen. Tak trochu za jakoukoli cenu. Je to vtipné, hravé, prostě skvělé.

16.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Ano, konečně se zase vrátila ta Třeštíková, kterou mám ráda. Po obrovském zklamání z Foukneš do pěny se ukázalo, že autorka ještě neskončila a přece jen dokáže napsat dobrý a vcelku propracovaný příběh. Komplikovaná dějová linka, mnoho postav a mnoho tajemství. I náročnější čtenáři by si mohli toto vyprávění užít (nicméně stále je to jen román, na to je třeba nezapomínat). Mám pár výhrad k závěru, ale zároveň chápu, proč je vše ukončeno tak, jak je. Ale já bych klidně ještě pár stránek o těchto postavách přečíst zvládla.

21.11.2021 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Já jsem s tímto příběhem spokojená. Vůbec bych v knize tohoto žánru nečekala zápletku, která se zde objevila. Na jednu stranu vás příběh pobaví a zasmějete se tomu, co hlavní hrdinka provádí. A pak najednou obrovský obrat a vám budou po tvářích téct slzy. Erotických scén je zde minimum (však tento román ani není označen jako erotický). Pointa je úplně někde jinde: lidé by zbytečně neměli promarnit svou příležitost, jinou už totiž nemusí dostat.

11.11.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

I další pokračování této série je stejně skvělé jako předchozí díly. Mina a její příběh mě bavil, užívala jsem si i zimní švýcarskou krajinu. Už teď se těším, jaké další vyprávění pro nás autorka chystá - setkáme se totiž s Mininou sestrou Hannah.

06.10.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Krásný příběh, plný knih, něhy a laskavosti. Místy je to tak trochu pohádka, ale i já čas od času nějakou pohádku potřebuji, takže mi to ani trochu nevadilo. Krachující knihkupectví, dědeček trpící demencí a jedna žena, která musí od základů změnit svůj život. Já jsem si čtení užila.

28.06.2021 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Já mám příběhy, které se jakýmkoli způsobem točí kolem knih, moc ráda. Takže i tato kniha, jejíž děj se z velké části odehrává v knihkupectví, se mi líbila a čtení jsem si užila. Spojení dvou charakterově naprosto odlišných hrdinů (milovnice knih a filmový hrdina) pak bylo třešničkou na dortu! Sice víte, jak to celé dopadne, ale i tak jsem měla chuť číst dál a dál.

02.05.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Dokonalost! Bavila mě Tatérka a bavil mě i Inkoust. Děj má spád, vraha neodhalíte na první dobrou, nebudete chtít přestat číst... Nechci knihy srovnávat, v něčem je každá z nich lepší, za přečtení stojí obě. A doporučuji číst postupně, protože ve druhém dílu teprve probíhá soud ohledně případu z prvního. Plus se samozřejmě rozvíjejí i postavy, takže byste se zbytečně o spoustu věcí ochudili.

30.10.2020 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Já se bohužel přidám k těm čtenářům, kteří jsou spíše zklamaní. Čekala jsem mnohem víc, než jsem dostala. První polovina příběhu byla ještě docela dobrá - převládala tam spíše realita a byla jsem zvědavá, co se bude dít v imaginárním světě (kam autor směřuje). Pak se to ale úplně zvrtlo - děj mě přestal zajímat, napětí zmizelo a jen jsem si říkala, co tohle má vlastně být... Takže tohle opravdu nebyl můj šálek čaje, mám mnohem raději reálnější příběhy.

09.10.2020 2 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Už když tato kniha vyšla, věděla jsem, že si ji nesmím nechat ujít. A jsem moc spokojená. Byl to příběh, který je jak dělaný pro milovníky knih. Má nepřekonatelnou atmosféru. Navíc v něm vystupují hned tři hlavní hrdinky, které to neměly v životě jednoduché. Přesto jsou to ambiciózní ženy, které se rozhodně nehodlají vzdát. Na závěr vás čeká i nějaké to duchovno - někomu to možná trošku pokazí celkový dojem, ale pro jiného to bude pomyslná třešnička na dortu.

20.07.2020 4 z 5

Med v hlavě, marmeláda v srdci Med v hlavě, marmeláda v srdci Hilly Martinek

Dokonalé. Tohle je jedna z nejlepších knih z této série. Příběh v sobě ukrývá tolik emocí a vy si je společně s hlavní hrdinkou všechny prožijete. Je to dojemné, plné lásky, radosti, ale i smutku a beznaděje. Krásný příběh, který ve mě bude ještě dlouho rezonovat.

15.06.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Za mě mnohem lepší než většina podobně zaměřených knih. Příběh měl spád, přestřelky hlavních hrdinů mě bavily, nečekaná komplikace v druhé polovině byla také dobrým oživením, na odreagování (pokud rádi čtete knihy tohoto žánru) určitě doporučuji.

31.05.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Tohle byl hodně silný příběh. Pro mě rozhodně zatím nejlepší kniha z celé edice 7lásky. Je to upřímné, i když možná chvílemi i provokativní. Je v tom toho tolik, že to vlastně ani nejde popsat. Jen ten závěr mě trošku mrzí, cítila bych se líp, kdybych autorka zakončila knihu o pár kapitol dřív.

09.02.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Možná David Lagercrantz skutečně Stiegu Larsonovi nesahá ani po kotníka, jak někteří čtenáři tvrdí. Pro mě ale tohle byl nejpovedenější díl z těch, které David napsal. A jako ukončení celé série rozhodně nebyl špatný. Je potřeba na Davidovo pokračování nahlížet jako na samostatné knihy s oblíbenými hlavními postavy a nesrovnávat nesrovnatelné, protože každý spisovatel je úplně jiný. Naštěstí hlavní postavy jsou stále stejné a to je přesně důvod, proč jsem tuhle sérii dočetla až do konce.

24.10.2019

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánek byl skvělý! Z mého pohledu je to konečně kniha, kolem které není zbytečný povyk a opravdu stojí za přečtení. Dějově je kniha opravdu dobře zpracovaná. Vystupuje v ní spoustu postav, dochází k řadě událostí a i když se vám bude zdát, že se dostáváte ke kapitolám, které jsou zbytečné, tak věřte tomu, že nejsou. Nakonec do sebe všechno zapadne a uvidíte, že vše spolu souvisí. Konečně kniha, u které musíte trochu přemýšlet. Viníka jsem neodhadla absolutně vůbec, ale troufám si říct, že to ani nejde - náznaků je opravdu hodně málo (na bližší zkoumání bych si musela příběh přečíst znova). Za mě opravdu povedený thriller.

30.04.2019 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Podivná holka představuje velmi dobře napsaný příběh. Napínavé, zajímavé a i poměrně krátké kapitoly zvyšují čtivost. Rozhodně se brzy pustím i do autorčiny předchozí knihy.

18.02.2019