Ivuska.09 Online Ivuska.09 komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

V první řadě musím říct, že na povídky moc nejsem. Ale tyto tři povídky mi nevadily - líbí se mi především vánoční tématika s tunou sněhu, což se v období okolo Vánoc opravdu hodí. Navíc se mi líbí, jak byly jednotlivé povídky propojeny - jsou samostatné, přesto propojené, takže vlastně vytváří dojem jedné knihy. Jako oddechové vánoční čtení mohu toto dílo doporučit.

26.01.2016

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Každý konec znamená nový začátek. Tato kniha vypráví o konci i začátku Willow Chanceová, kterou potká štěstí v neštěstí. Příjde o své rodiče, ale zároveň hodně získá, protože "krásné a smutné jde často ruku v ruce."
Jde o velmi dobře napsaný příběh plný emocí, očekávání a smutku. Emočně je to náročná kniha, která stojí za přečtení.

"Když se člověk bojí o ostatní lidi, přestane se soustředit na sebe."

23.12.2015 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Je úžasné, kolik emocí v této knize je. Jde o příběh plný smutku, lásky, touze po porozumění a naděje. Příběh o tom, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka, o přátelství, samotě a myšlenkách ukrytých v obraze a o tom, že lidé, které milujeme, nás vzájemně spojují. I když samota může být občas žádoucí, bolest a smutek se lépe překonává ve dvou.

Až po hlubším zamyšlení zjistíte, co všechno autorka do knihy ukryla. Rozhodně knihu doporučuji.

19.12.2015

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Sophie Kinsella mě opět nezklamala. S kým dnes budeš spát je kniha plná tajemství a překvapení odhalených v tu správnou chvíli. Nenáročná kniha, přečtená během jednoho odpoledne.

12.12.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Jde o nenáročnou knihu, u které si odpočnete. Nechybí v ní příjemná vánoční atmosféra, láska ke knihám, tajemství a očekávání. Červený zápisník a tajemství okolo něj mě nutily číst dál a dál - byla jsem zvědavá, co vše si na sebe Dash a Lily vymyslí.

11.12.2015

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Další příběh se světa snů se mi líbil stejně jako předchozí díl. Jen ty poznámky pod čarou se mi nezdají jako šťastná volba - klidně mohly být třeba v závorce přímo v textu, aby nepůsobily tak rušivě.

06.12.2015 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Kniha vypráví o každodenních starostech i radostech dospělých lidí, o jejich problémech v manželství, o rodinných vztazích a problémech s láskou či s tchýní. Ukazuje, jak se lidé můžou změnit, zda dokáží všechny své problémy úspěšně vyřešit, co pro to budou muset obětovat. Zkrátka jde o příjemnou odpočinkovou knihu, ve které nechybí humor, napětí a nečekané zvraty. Autorka ukazuje život takový, jaký je.

03.12.2015 3 z 5

Moja zelená lúka Moja zelená lúka Günter Grass

Grassovy povídky psané stylem pro něj tolik typickým - ironické, sarkastické, groteskní.

01.12.2015

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Vzhledem k tomu, že kniha "Všechno, úplně všechno" je debutovým románem Nicoly Yoonové, mohu s čistým svědomím říci, že mě kniha mile překvapila. Už první pohled na tuto knihu napovídá, že půjde o knihu o lásce - jak jinak si vysvětlit to velké srdce na obálce knihy?
Moc se mi líbí obrázky, deníkové záznamy, poznámky a ilustrace, kterými je celý příběh doplněn. Jde o příjemné oživení celé knihy. Závěr knihy se autorce rovněž povedl, přiznám se, že takový zvrat jsem opravdu nečekala.
Celou knihu mohu charakterizovat jednou větou: Na začátku nebylo nic a pak bylo všechno.

24.11.2015 3 z 5

Platejs Platejs Günter Grass

Grass zkrátka uměl psát tak, že jeho díla jsou nadčasová. Tato kniha, založená na motivu pohádky bratří Grimmů, nabízí zajímavý a netypický pohled na emancipaci a rovnoprávnost muže a ženy. Pokud někoho baví Grassovy knihy, doporučuji sáhnout i po této. Pokud ne, vyhněte se ji.

20.11.2015

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Jennifer Nivenová ve své kniza zpracovala aktuální téma. Stále víc a víc lidí propadá depresím či duševním poruchám a nedokáží ovládat své chování. Sama autorka o své knize říká, že chtěla napsat něco znervózňujícího, něco současného, něco vážného, těžkého, smutného, ale zábavného. Vše se ji podařilo splnit.

Pro někoho může být kniha důležitá tím, že ukazuje, jak se vyrovnat se smrtí. Zároveň však ukazuje, jak se člověk může propadat do prázdnoty - i když se snaží, aby se to nestalo. Finch na jednu stranu pomáhá Violet překonat ztrátu sestry, pomáhá ji, aby byla taková jako dřív a aby se vrátila k věcem, které milovala - ukazuje ji, jak je důležité dělat to, co milujeme. Zároveň však Finch nedokáže bojovat se svými pocity, sám se sebou, a propadá se víc a víc do prázdnoty.

V celé knize se mi velmi líbila hra se slovy mezi Finchem a Violet - kdo z nás se už zamyslel nad tím, kolik krásných slov existuje? Oba milují slova a oba s nimi umí pracovat. Potěšily mě i ilustrace, které se v knize objevují a jsou příjemným zpestřením četby.

Celá recenze zde:

17.11.2015 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Tato kniha opravdu dostála svému názvu "Láska jako z filmu". Celá je složená z "kouzelných filmových okamžiků". Jste milovnicí romantických filmů jako je Pretty women, Hříšný tanec, Láska nebeská nebo Láska přes internet? Pak vám knihu mohu určitě doporučit - kniha vás pohltí a budete si čtení vyloženě užívat. Nesnášíte tyto filmy? Pak mám jediné doporučení: vyhněte se knize obloukem.

Já mám tyto filmy ráda, takže mně se kniha líbila. :)

11.11.2015

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Milá a oddechová knížka, která je jako stvořená do sychravých podzimních večerů. Je plná emocí, životních zvratů i poznání. Hlavní postava Brett se postupně vyvíjela tak, že se z ní stala úplně jiná žena s jinými životními hodnotami - právě tady je velká myšlenka celé knihy. Závěr knihy pro mě nebyl zcela předvídatelný - v jistém smyslu byl nečekaný, autorka ukázala, že ani v románech pro ženy vše nemusí být tak, jak se nejprve zdá.

"Každý z nás má moc splnit si své sny, jen musíme najít odvahu." (Lori Nelson Spielmanová: Seznam tajných přání)

08.11.2015 5 z 5

Kniha na jedno odpoledne - krásná i smutná zároveň.

01.11.2015

Syn Syn Jo Nesbø

Styl tohoto autora se prostě nezapře. Napětí i zvědavost provází i další jeho knihu. A nechybí ani postava, která je v lecčem podobná Harrymu. :)

25.10.2015 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Knihy od Kerstin Gierové mě prostě baví. A tahle kniha je příjemným únikem do světa snů a fantazie.

24.10.2015 3 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Tuto knihu mohu s čistým svědomím označit za jednu z nejlepších knih, které jsem v poslední dobře přečetla. Při čtení této knihy musí zaplesat srdce snad každého knihomola - všem knihomolům ji vřele doporučuji.

"Knihkupectví jsou romantická stvoření. Svedou vás svým zbožím, ale svými problémy vám zlomí srdce. Všichni velcí čtenáři sní o tom, že budou vlastnit obchod s knihami. (...) Všichni tito čtenáři myslí jen na svatbu, aniž by příliš přemýšleli o manželství. Knihy mohou být i pořádné břemeno a nedá se s tím nic dělat." (Okamžik všeho - Shelly Kingová)

17.10.2015 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Celou tuto sérii mohu doporučit. Měla vše, co od knih očekávám. Vše lze shrnout do několika slov - děj, láska, napětí, zvědavost, zvraty...

15.10.2015 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Příjemné čtení, které mi trochu připomíná tajemný svět Harryho Pottra - ačkoli spolu tyto knihy nemají téměř nic společného, cítím podobnou zvědavost, co se stane dál, jako v dětství u Harryho ;)

11.10.2015 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Příjemná oddechovka - pokud čtenáře polapí, je nucený si přečíst i další díly ;)

06.10.2015 4 z 5