Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

Jedním slovem slátanina! První a druhý díl byly super, zde autorka dokázala, že kdyby se držela přísloví "méně je více", rozhodně by dva díly stačily. Krve a mrtvol a neuvěřitelného příběhu je ve třetím díle přehršle.

24.06.2020 2 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Pomalejší rozjezd, ale s každou další stránkou kniha nabírala obrátky. Konec jsem nečekala - vraha netipovala. Kniha je čtivá. "...naše činy nás vždycky nakonec dostihnou. I když se to někdy nestane tak, jak jsme čekali."

01.03.2020 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Mně kniha zdlouhavá nepřišla, ale naopak se mi líbila a přečteno za 24 hod. Jak taková "malá" lež může způsobit mega problémy! Za mě doporučuji.

25.11.2019 5 z 5

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Dobrá svižná čtivá kniha. Závěr nečekaný. Může to být i jinak, než se na první pohled zdá. Doporučuji!

15.10.2019 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Nejdříve jsem přečetla knížku č. 2 a teprve nyní první díl, maličko se mi asi víc líbila č. 2, ale i tak je to moc hezké "pohlazení" a celkově milá kniha - č. 1 i č. 2. Bob je fakt sympaťák!

16.07.2019 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Sázka na jistotu! Jako vždy u knih s Kim Stone v hlavní roli. Opět velmi čtivé, rychlý spád, takže musíte číst - přečteno během 24 hod. Hezká myšlenka a řekla bych, že každý díl je snad lepší a lepší!

17.06.2019 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Nejprve jsem přečetla Když jsi odešel a teprve nyní autorovu prvotinu – nevím, zda by se mi tolik líbila Když jsi odešel, jako nyní se mi líbily Spřízněné duše. Je zde mistrně propletená fikce s realitou a moderními technologiemi – jejich využití, ale i zneužití. Pravdou je, že autor opravdu mistrně a bravurně umí vykreslit psychologické profily jednotlivých postav – vraha, obyčejné dívky, ale i velmi bohaté podnikatelky. A také důvody, proč to jednotlivé postavy vlastně všechno dělají a proč žijí, tak jak žijí. Mně se tento thriller velmi líbil, kniha je čtivá a poutavá. Mám ráda knihy k zamyšlení a tahle určitě k přemýšlení je! A jeden citát z knihy: „Náhody neexistují – jsou jenom dokonale promyšlené plány.“

10.04.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Pro mě naprosto odpuzující obal knihy, ale obsah knihy překonal moje očekávání! Začátek knihy popisu ve vězení mi hodně připomínal knihu "Wanted", nicméně posléze zápletka a její postupné rozplétání a místy romantika hlavních hrdinů, mě vtáhly do děje a kniha se prakticky nedala odložit a nutilo mě to číst dál a dál. Doporučuji: psáno i hezkým jazykem a příběh byl poutavý. Mně osobně se hrdina, kamarád a ochránce v podobě Kaisera také moc zamlouval. Jdu si přečíst další knihy od této autorky.

09.03.2019 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Tak to byl mazec! Dokonale propojená přítomnost s minulostí, ale přechody byly naprosto plynulé a logické. Neustále vás to nutí číst dál a dál.

30.12.2018 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další skvělá kniha s Kim v hlavní roli. Přečteno velmi rychle. Už se těším na další pokračování Kim a Barneyho a vývoj dalších postav Kimina týmu.

26.12.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Opět skvělá jízda s Kate v hlavní roli! Opět super kniha, opět se těším na další pokračování! Rozuzlení bezvadné.

30.08.2018 5 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Opět půjdu proti proudu: pro mě kniha byla: "uf, konečně dočteno". Pro mě zdlouhavé a zbytečně rozvleklé osa války mě vůbec nebavila a ztrácela jsem se ve jménech, kdo je kdo. Souhlasím s komentáři Magdalenkačte a spencer. Nejsem si nyní jistá, zda si další knihu autorky vůbec budu chtít přečíst za mě s "odřenýma ušima" 3*.

26.08.2023 3 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Takové hezké milé pohlazení po duši :-) Mně se kniha líbila a jdu na další díl. Doporučuji! 5*

10.04.2023 5 z 5

Dobrodinci Dobrodinci A. M. Ollikainen

Jedním slovem: těžkopádné. Myšlenky neustále rozbíhají a přeskakují z tématu na jiné téma - já se v tom ztrácela a nebavilo mě to. Další díl si určitě nechám ujít. Nechápu to ocenění literárními cenami a prý "bestseller".

02.03.2023 2 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Strašný, strašný nemohla jsem dočíst. Nechápu, za co má kniha ocenění "bestseller roku". Nedoporučuji - akorát hodně sexu. Psycholožka a takto "naletět" - opravdu nerozumím. Jinak kniha o ničem. Díky statečnosti Lies 1,5*.

12.08.2022 2 z 5

A odkud bych asi tak byl? A odkud bych asi tak byl? Miroslav Karas

Exkurze do ruské mentality je moc zajímavá, pro nás těžko pochopitelná - viz "homo sověticus" (str. 160). Načrtnuty i vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou (Rusy/Ukrajinci). Popis rozlehlé krajiny a přírody je pěkný, občas je velké přeskakování mezi tématy. Nicméně pro vysvětlení současné situace dostačující a objasňující.
"Pravda byla, že Západ je zlý, krvelačný a nebezpečný, zatímco Rusko je mírumilovné a jedinečné." (str. 112)

27.03.2022 4 z 5

Vysoké napětí Vysoké napětí Olivier Norek

Nevím, jak hodnotit tuhle knihu: na jedné straně příběh i pointa moc pěkné, na druhé straně místy zdlouhavé - hodně postav - občas jsem se ztrácela. Autor mi připadá jako málo "ostrý" nůž - ostří je nerovné a hrbolaté a příběh "neklouže" hladce, ale zadrhává se na hrbolech nerovností. Autor mi svým psaním nesedl - 3* za myšlenku.

17.03.2022 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Banální příběh pro mě těžkopádně plynoucí a krkolomně vyprávěný. Návraty do minulosti byly pro mě násilné a prakticky nic neříkající. Vadilo mi, že se občas člověk ztrácel v jednotlivých postavách vypravujích příběh. Knížka ve mě nic nezanechala a vím, že další knihy od této autorky číst určitě nebudu. Za mě 2,5*.

08.07.2020 3 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Za mě nevšední příběh a myšlenka - prolínání minulosti se současností vůbec nevadilo. Připomíná mi to motto: "Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál, tak jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit." Takže je to opravdu k zamyšlení, zda všichni jednali nebo nejednali správně, to ať posoudí čtenář sám. Knížka se čte sama a jdu si přečíst další knihu od této autorky.

24.03.2019 5 z 5

Anatomie skandálu Anatomie skandálu Sarah Vaughan

Kniha by se také dala nazvat Anatomie „hledání pravdy“. Moc se mi líbí v knize uvedené tvrzení „Pravda, to je zapeklitá věc. A ať už je to dobře, nebo špatně, kontradiktorní advokacie ve skutečnosti pravdu nehledá…. V advokacii jde o to, zda jste přesvědčivější než váš oponent. “ Jsem ráda, že kniha dopadla dle rčení, že lež má krátké novy a pravda vyjde vždycky najevo. Možná by si tuto knihu mohli přečíst i naši vrcholní politici – možná by se v knize kolikrát i „našli“ a snad jejich lži či pravdy (???) také vyjdou najevo. Vzhledem k tomu, že mám ráda knihy z právnického prostředí – pro mě 4*, ale věřím, že koho nezajímá téma právnické problematiky, tak je to absolutně nezáživná literatura.

04.03.2019 4 z 5