Ivka2 Ivka2 komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Čtivá knížka vhodná jako oddechové čtení. Líbila se mi linka, kde se probírá psychické týrání. Konec byl ale zbytečně zdlouhavý. Doporučila bych ji pro mladší čtenářky.

02.10.2023 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Jelikoz tento typ knížek bezne nectu, nejsem zrovna objektivnim kritikem. Na muj vkus bylo v knize zbytecne moc odbornych nazvu zbrani a jejich součástí. Hlavni hrdina uz by měl byt 4x mrtvy, ale nejakym zazrakem je porad schopny utikat a bojovat (ale budiž). Zapletka neni příliš nápaditá a kdyby hlavni hrdina si nedelal zbytecne zastavky po Evropě, kde (krome jedne navstevy stareho pritele) nic neziskal mela by kniha 20-30 stranek s koncem, ktery je predvidatelny. Bohuzel me kniha nepresvedcila k tomu, abych se k autorovi ci podobnemu tematu vratila.

08.04.2023 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Knihu jsem začala číst, protože jsem očekávala něco na způsob "Něco skutečného", Kdyby trilogie nebyla čtivě napsaná, po druhé knize nesáhnu. Nejvíce propracovanou postavou je hlavní hrdinka Ella, ostatní jsou spíš křoví. Do hlavního hrdiny se "zamiluje" jenom díky fyzické přitažlivosti. Prakticky pokaždé, když se otevřou některé z dveří, vykoukne na vás holý zadek nějaké postavy. Reed vše řeší buď sexem nebo pěstmi, ničeho jiného se v knize nedočkáte. Třeba se časem k autorkám vrátím, ale teď si musím přečíst nějaký thriller, protože té erotiky bylo na můj vkus opravdu hodně.

22.02.2023 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak ani já jsem neodolala. O knize tady je zmíněno mnoho a nerada bych opakovala již napsané názory. Pro mne osobně je to velmi mimořádná kniha. Snažila jsem se příběh uždibovat jako kousky lahodného dortu, aby mi co nejdéle vydržel. Při posledních stranách jsem měla husí kůži. Knihu na nějaký čas odložím do knihovny a těším se, až si ji zase za nějaký čas znovu přečtu.

30.01.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Už jsem pár knížek od autorky přečetla a zatím pro mě nejslabší kus. Naštěstí autorka píše hodně čtivě, takže nudné pasáže proletíte jakoby nic. Konec jsem tak trochu čekala. Doufala jsem ve větší spiknutí a zapojení do vraždy více osob. Knížku bych doporučila jako oddechovku na dovolenou.

25.01.2023 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Závěrečná a nejlepší kniha z celé série. Každá kniha mi přišla stylem vyprávění jiná a tato mi sedla nejvíc. Knihy na sebe navazují, takže pokud plánujete si přečíst nejdřív tuto a nechcete zjistit padouchy z předchozích knížek, radím Vám přečíst si je postupně. Rozhodně doporučuju. Stojí to za to!

22.11.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

(SPOILER) Ze začátku má příběh obrovský potenciál. Mladá žena v cizím městě se nastěhuje do domu po pratetě, o které ani nevěděla, že existuje. O domu, kam se nastěhovala se vypráví duchařské historky. Časem hlavní hrdinka zjistí, že rodina, která tam žila byla povražděna. Ale tím všechno napětí končí. Hlavní "padouch" není moc vynalézaví, neustálí popis jak se hlavní hrdinka plahočí z jedné místnosti do druhé je moc zdlouhavý a v posledních kapitolách, kde by mělo napětí eskalovat, napětí spíš upadá.

Dávám dvě hvězdičky za začátek knihy a jednu za postavu kocoura, u kterého byla krásně vylíčena povaha koček.

10.11.2022 3 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Nejsem fanda českých detektivek, ale tohle byl nářez! Čtivé, promyšlené a napínavé. Ač je autorem muž, úžasně se vcítil do ženských postav. Snad budu mít příležitost se zase s tvorbou p. Sýkory setkat.

29.07.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Je velká ostuda, že jsem knihu četla až teď. U filmového zpracování jsem brečela jak želva. Bravo Kingu, zase si mě dostal.

„Zdálo se mi o vás, jak jste putoval ve tmě a já s vámi. Našli jsme jeden druhého.“

19.07.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Dala jsem autorovi podruhé šanci a zatím bohužel. Autor píše sice lehce, věty se rychle a snadno čtou ale napětí minimální a i zápletka dost pokulhává. Od knihy jsem se musela asi na 4 dny vzdalit a chvíli mi trvalo si vzpomenout o čem kniha vůbec byla. Snad si p. Bryndza získá moji pozornost jiným dílem.

17.02.2022 2 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Nádherně ilustrovaná kniha, která nesmí chybět nadšenci HP.

04.02.2022 5 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

(SPOILER) Příběh je vsazen do milionářské vilové čtvrti kolem Sázavy. V knize se prolínají tři dějové linky. Karel- podnikatel, který je před bankrotem, policejní vyšetřování a pak vyšetřování spisovatelky Hrubešové, která byla na místě činu jako první. Příběh se dobře rozjel na všech rovinách, ale někde v půlce se vyšetřování Hrubešové úplně odmlčí a vidíme pouze vyšetřování policie. Na konci knihy nějakým zázrakem odhaluje vraha Hrubešová a jen tak mimochodem shrne ve dvou větách jak to dopadlo s Karlem. S koncem se mohla spisovatelka trochu víc vyhrát.

31.01.2022 3 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy James R. Hannibal

Ač je kniha zaměřena spíše pro mladší čtenáře, byla jsem mile překvapená.. Zápletka i hlavní hrdina se mi líbili. Některé části se mi ale zdali trochu prekombinované. V budoucnu se ale ráda ke knize zase vrátím.

12.01.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Bolest si žádá procítění." Krásná knížka.

11.01.2022 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Trochu jiná "kingovka" než jsem zvyklá. Každopádně děj je napínavý. Vřele doporučuji si poslechnout jako audioknihu.

11.01.2022 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha je určena spíše pro puberťáky. Každopádně se mi líbilo celkové propletení příběhů v rámci jednoho časového úseku i oblasti.

03.01.2022 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Úžasná kniha!

03.01.2022 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Bohužel knihu odkládám. Druhý díl ze série Selekce mě dost zklamal. Od série jsem chtěla nádech romantiky a dostala jsem pubertální holku, která nemá páru co to láska je.

03.01.2022 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední. Příběh ubíhá neskutečně rychle. Krásný popis Kodaně s romantickou zápletkou.

03.01.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

(SPOILER) Psychopat, který dává lidem možnost hlasovat přes webovou stránku o způsobu usmrcení své oběti. Zvrácenost? to bez pochyby. Ale kdo je více zvrácený? Vrah nebo lidé, kteří hlasují? Oběti jsou náhodné? zdaleka ne. Příběh popisující promyšlenou pomstu muže, který přišel o všechno. Sledovat drastickou show, hlasovat, komentovat a bavit se. To přeci chce každý ne?

05.03.2021 4 z 5