iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Nebavila mě. Ze začátku to vypadalo na slibný příběh, ale postupem času se vlastně nic nedělo. Příběh s únosem syna byla v knize naprosto navíc. A v hlavním příběhu mě nakonec ani nezajímalo, kdo že je vrah. Dočetla jsem jen silou vůle.

21.07.2016 2 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knihu jsem začala číst trochu s obavami. Něchtělo se mi moc číst o nějaké kopii Lisbet. Ale vážně mě dostala. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne a jsem nadšená. Má rychlý spád a chytne a nepustí.

17.07.2016 5 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

Už jsem četla od Berryho zajímavější knížky, ale zklamaná nejsem. Má to spád, téma je skvěle vybrané, zpracování dobré. Určitě ji mohu doporučit.

17.07.2016 4 z 5

Linda: Příběh zločinu Linda: Příběh zločinu Leif G. W. Persson

To, že je kniha dlouhá, mi nevadilo. Na letní dovolenou je super. Děj není rozvleklý, hodně mě bavil.Taky je vžycky příjemné, když není hlavní hrdina 100% klaďas :)

12.07.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Útlá knížka, ale děj je nacpaný k prasknutí. Přečetla jsem jí jedním dechem, konec jsem nečekala, opravdu jsem nadšená.

10.07.2016 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Nijak zvlášť mě nechytla. Na odložení to není, dočetla jsem ji, ale nadšená nejsem. Celkově pochmurná atmosféra, děj neutíkal, je zde popsáno možná až zbytečně moc osudů pacientů.

08.07.2016 3 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Nádherná, dojemná knížka. Poprvé jsem ji četla asi ve věku Heidi a je to první, kterou jsem obrečela.

07.07.2016 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Silný příběh, bohužel stále aktuální.

05.07.2016 4 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Nějak jsem čekala detektivku, což tedy není. Chyběl mi spád, skoro by to mohla být jen povídka a pak by byl celý příběh zajímavější.

02.07.2016 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Po Světlech jsem byla trochu namlsaná, to byla naprosto úžasná knížka, ale nakonec zklamaná nejsem. Kdybych je nesrovnávala, tak budu z této nadšená. Je sice slabší, než Světla, která nevidíme, ale sama za sebe je hodně dobrá. Náměty povídek jsou pestré a zajímavé, všechny jsou milé a i k zamyšlení. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

30.06.2016 4 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Dobrá detektivka, jsem mnohem spokojenější než většina komentářů zde. Dost slibný rozjezd sice ke konci trochu zpomalil, ale kniha bavila velmi.

27.06.2016 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Moc hezké, dojemné, velmi čtivé. Neznám předchozí romány, které by měly být i důležité pro děj, určitě se na ně chystám. Nepřipadalo mi na škodu, že jsem knihu četla samostatně bez předchozích. Autor postavy představil, uvedl do děje. A montechristovská vložka byla úžasná.

18.06.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná. Dojemně napsané, ale rozhodně neidealizuje dobu, do které je příběh zasazen. Střídají se zde různé příběhy a pohledy na děj, to mám v románu ráda. Chytne a nepustí. Rozhodně jedna z nejlepších, které jsem četla a určitě se podívám i na něco dalšího od autora.

16.06.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Po knize jsem sáhla hlavně proto, že jsem sama kačerka. Děj byl napínavý, ubíhal rychle, docela mě nyní děsí představa, že bych něco podobného mohla najít.

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Dobrý námět, děj a závěr je od začátku předvídatelný. Ale nevadilo mi to. Příběh má spád, prolínání dvou rovin mě vždycky baví. V části návratu je příběh trochu uspěchaný, mohl být rozveden trochu jinak, ale celkově jsem spokojená. Jen bych knihu nesrovnávala s Marťanem. Jdou na to jinak a podobné jsou jen slovem "vesmír", což je trochu málo.

16.06.2016 4 z 5

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Anotace mě hodně nalákala. Také běhám a nejvíc času po lese, takže mi téma bylo blízké. Bohužel tím to také skončilo. Všechno důležité je řečeno na obálce knížky, děj se nikam nehýbe. Naštěstí je knížka útlá, dočetla jsem ji, i když jsem se nudila.

16.06.2016 2 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Dobrá detektivka, napínavá hlavně kvůli prolínání dvou časových rovin. To je věc, kterou vždycky v knize vítám. Konec je trochu krkolomný, jako kdyby musela autorka příběh rychle dopsat. Ale rozhodně zajímavé, určitě si přečtu něco dalšího.

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Dobrá detektivka, velmi čtivá, uveřitelný děj. Konec je předvídatelný, ale neubírá to na atraktivitě.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Jedním slovem - nebavilo. Musela jsem se nutit k dočtení. Nepřipadalo mi to jako satira, spíš naopak. Styl psaní tomu také dost napomáhal, byl naivní a nudný. Potenciál tématu by tu byl, ale zpracování nenadchlo. Určitě nemám chuť na další knihy autora.

16.06.2016 1 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Vtipné, pobavilo, je to nenáročná oddychovka. Na léto k vodě určitě super. Škoda, že autor víc nerozvedl příběh v pasážích neviditelnosti. Hrdina toho zas tolik neprožil, určitě by se mohl dostat do více situací. Jen se celou knihu snažil "zbavit problému".