iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Výborné od začátku do konce. Zajímavý námět a skvělé zpracování. Četla jsem ji jedním dechem. Konec jsem očekávala, ale neubralo to na napětí a dost jsem se na něj i těšila.

05.01.2017 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Ostrovní tématika mi je bližší a taky jsem se trochu ztrácela v čínských jménech, takže za mě je tato kniha slabší. Rozhodně ale nemůžu říct, že by byla špatná a docela se těším na další ze série.

02.01.2017 3 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Napínavé, nápaditý námět s DNA, padouch tak blízko prezidentovi, nesmrtelní hrdinové - Rollins prostě umí chytnout.

28.12.2016 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Bohužel mám úplně opačný názor. Povídky mě dost nebavily, nedokázala jsem si vyprávění užít.

25.12.2016 2 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Čtivé, svižné. Nápad s nevyčerpatelností ropy je opravdu neotřelý, to chválím. Trochu jsem měla problém s čínskými jmény (a taky vrtkavostí povah), v tom jsem se ztrácela (ale jde jen o zvyk).

23.12.2016 4 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Tato mě zatím bavila nejméně. Není vůbec špatná, Rollins má skvělý styl psaní a dokáže strhnout. Jen mi téma úplně nesedlo. Přesto jsem ji přečetla přes víkend, takže na ní něco bude.

18.12.2016 3 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Zombie tématika (byť nakonec jen hraná) mě nebere, což ovlivnilo i hodnocení knihy. Je to výborně napsané, napínavé, ale námět je tragédie.

16.12.2016 3 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Na stylu vyprávění je znát zásah novinářky. Příběh je odvyprávěn stroze, nehraje na city, protože sám o sobě je velmi silný. Nechává na čtenáři, aby se zamyslel a hodnotil.

15.12.2016 3 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Výborně popsané prostředí, dusná atmosféra. Když příběh spěl k romanťárně, trochu mi zatrnulo. Takové knihy nemusím a tak jsem si přála, ať to autorka nepokazí. Ale nakonec zůstalo jen u náznaků, takže v tomto ohledu byla knížka fajn. Konec zůstal otevřený trochu zbytečně, ale nevadí, ráda si počkám na pokračování.

10.12.2016 5 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Stejně tak jako nesdílím nadšení z Jako zabít ptáčka, tak i takto dopadlo tato kniha. Je to normální (až tuctový) společenský román. Není to špatné čtení, jen je to prostě jedna z mnoha knih na trhu.

04.12.2016 3 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Válka pohledem dítěte je pořád ještě neokoukané téma, za to určitě patří palec nahoru. Samotný příběh mě moc neupoutal, ale knihu jsem přečetla na jeden zátah, takže na ní něco bude.

03.12.2016 3 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Není to špatné čtení. Příběh docela dobře ubíhá. Autor umí pěkně vykreslit postavy, přesto není děj rozvleklý. Určitě další kousky.

03.12.2016 3 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Humor mě trochu míjel. V prvních dvou kapitolách jsem se zasmála, ale tím to bohužel skončilo. Škoda, že autor nevyužil potenciál námětu. Bylo to prostě jen plkání o ničem.

02.12.2016 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Super nápad, vynikající zpracování a samozřejmě jsem vraha neuhodla :)

29.11.2016 4 z 5

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Velmi dobrá kniha, tak jak to Berry umí. Konspirační thrillery miluji, jsou to takové pohádky pro dospělé a tady navíc výborně napsané.

28.11.2016 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Výborně napsané, ale to je asi všechno z pozitiv. Děj byl předvítelný a jako napínavý bych ho rozhodně neoznačila. Bylo to prostě 300 stran čekání na to, jestli se chlapec najde živý nebo mrtvý.

26.11.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Příjemná knížka, spíš delší povídka. Dobrý námět, uvěřitelné postavy, svižný děj.

23.11.2016 4 z 5

Proroctví ráje Proroctví ráje Graham Brown

Ze začátku vypadal příběh slibně, ale v polovině začal váznout a konec jsem dočetla jen z donucení. Celkově mě kniha hodně zklamala.

22.11.2016 2 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Tak tohle mě hodně bavilo. Velmi napínavě napsané, střídavě z více pohledů (tak to mám ráda). Hlavní hrdina není prvoplánový klaďas, padouch naprostý magor. Sice jsem tušila, že hlavní záporák bude někdo jiný, ale toto řešení mě překvapilo. Takže všechny palce nahoru a chystám se na autorovu další knihu.

20.11.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Tato kniha mě bavila jako už dlouho žádná. Autor napínal, vždy s koncem kapitoly vyprávěl příběh z jiné stránky. Přestože jsem rozuzlení tušila dlouho+ neubíralo to na zajímavosti.

15.11.2016 5 z 5