Mimořádný život Franka Derricka, 81 let

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let obálka knihy
Mé hodnocení:

Frankovi je jednaosmdesát. A právě ho přejela dodávka s mlékem. Už před touto nehodou měl co dělat, aby něčím zaplnil nekonečné dny. Se zlomenou paží a kůstkami na chodidle jej zřejmě čeká několik velmi dlouhých týdnů. Frank žije sám se svým kocourem Billem v typickém anglickém městečku. Sleduje filmy na DVD, v místním bazaru utrácí peníze za zbytečnosti a bojuje s různými podomními obchodníky, dokud do jeho života nevstoupí pečovatelka Kelly Christmasová......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274491/mimoradny-zivot-franka-derricka-81--5zM-274491.jpg 3.745

Frank Derrick 1.

Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The Extra Ordinary Life of Frank Derrick, Age 81, 2014

Kniha Mimořádný život Franka Derricka, 81 let

druzickaster
01.01.2020

Kniha je místy úsměvná, ale spíš je smutná. Frank je borec, ale věk je na něm holt už znát. Do domova seniorů nechce, peněz má hdoně málo, takže jediná zábava je kocour, bazar a ošetřovatelka Kelly. Rozhodně si to přečtěte, ale ne na vánoce. Budu pokračovat Frankovou dovolenou, to bude ještě zajímavé.

Tyrkysová
19.05.2018

Příběh je protkán krásným lehkým anglickým humorem, nechybí spousta trefných Frankových komentářů, včetně jeho úžasné schopnosti sebereflexe. I když si plně uvědomuje, jak je starý, ještě rozhodně nemíní házet flintu do žita a chce si žít život po svém. I kdyby to měla být jízda na růžovém skůtru po poklidné čtvrti. Jediné, co jej limituje, je fyzická stránka, která mu přece jen způsobuje trošku těžkostí.

Frankův příběh je příběhem stáří - a to jak jeho pozitiv, tak samozřejmě negativ. Je to příběh samoty, ale i přátelství, příběh odloučení od rodiny a vztahu k místu, kde žijeme (i když je tento vztah jakkoli svérázný). Pokud jste se někdy starali o seniory - ať už to byli příbuzní nebo klienti - budete je v příběhu 100 % poznávat. Frank prostě řeší všechny jejich "všednosti" a současně vylíčí křehkost osamocení a hledání vůle k tomu znovu ráno vstát z postele.

Izu
20.06.2017

Příběh o osamělém stáří, ve kterém člověk nevidí žádné světlo v tunelu a už ho ani nehledá. Asi jsem čekala na NĚCO zásadního, co ale nepřišlo.Sled nijak zajímavých událostí se opakoval a ani vztah ošetřovatelky k Frankovi neupoutal.Škoda.

Márinka
08.04.2017

Skvěle vykreslený obraz stáří, samoty, bezmoci, touhy po přátelství, vzájemné blízkosti s přidanou hodnotou - laskavým humorem.

Jíťa512
14.03.2017

Ze začátku úsměvné později spíš dojemné čtení. Frankovi jsem držela palce, aby sehnal dostatek peněz na pečovatelku Kelly. Přidávám v hodnocení jednu hvězdičku za to, že si Frank nakonec vzal kocoura domů.

myelka
19.02.2017

Milá, úsměvná kniha, dojemná, neurazí, nepřekvapí. Odlehčené čtení na upršené odpoledne...

Ťapulka
21.01.2017

Mně se tato kniha moc líbila. Přinesla mi pár úsměvných chvil, hodně zamyšlení a dojetí a obdivu. Četla jsem ji ve dnech, kdy jsem byla plná právě otázek o smyslu života ve stáří, kdy jsem řešila, co vše můžu udělat, abych naplnila osamělost a dny svých stárnoucích rodičů a tato knížka byla pro mě kamarádem. Ale zpět k hodnocení obsahu knížky - Ocenila jsem, že ošetřovatelka si zanechala k Frankovi pracovní odstup, i když s velmi srdečným nádechem, a z knížky se tak nestala obyčejná slaďárna. A za britské reálie jsem byla také ráda, aspoň se člověk něco dozví o životě v jiné zemi. Už se těším na pokračování!

iveta3689
02.12.2016

Humor mě trochu míjel. V prvních dvou kapitolách jsem se zasmála, ale tím to bohužel skončilo. Škoda, že autor nevyužil potenciál námětu. Bylo to prostě jen plkání o ničem.