IvcaK98 IvcaK98 komentáře u knih

Lakomec Lakomec Molière (p)

Za první povinnou četbu, která mě bavila, nedávám nic jiného než 5*!!! :)

09.09.2015 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Pěkný příběh, krásné prostředí, .....v jednom bálíčku s nesnesitelnou hlavní hrdinkou a poněkud zvláštním stylem autorky, která se zbytečně moc věnuje popisu a z oddechové četby, která se klidně mohla vlézt do 300 stránek, udělá bichli prošpikovanou přebytečnými větami. Škoda, protože jinak je vše ok :-)

26.01.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Až doteď jsem měla u knížky hodnocení 3*. Na mě moc přeslazené, předvídatelné a jednoduše klišé. Jenomže pak jsem se zamyslela a řekla si, co jiného jsem asi mohla čekal. Vždyť už z obálky i anotace tyhle věci přímo čiší. Chtěla jsem si odpočinout u oddechovky a přitom nadávám, jak byla banální :-) Takže znovu. Když víte, do čeho jdete, nespálíte se .-)

10.01.2015

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Příliš velká očekávání se můžou občas docela vymstít :-) S nápadem, postavami i prostředím jsem byla spokojená. Děj měl spád, napnutá jsem byla taky dost a akce rozhodně nechyběla. Tak kde se vloudila chyba...? Prostě to na mě nemělo takový ten "wow" efekt, který jsem (bohužel) čekala. Navíc mě docela zklamal konec, s kterým se dalo mnohem víc vyhrát. Dobrý příběh, který má ale dost děr na to, aby vám to vadilo :-) 75%

10.01.2015 4 z 5

Výnimočná Výnimočná Kristin Cashore

Knížka, která už je v některých knihkupectvích nedostupná, dotisk v nedohlednu. Ts. Knížka, u které se k dalším dílům dostanete buďto v originále anebo ve slovenštině. Nic proti jazyku našich sousedů, ale proč mi tohle dělají? Ztotožníte se s hlavní hrdinkou, zamilujete se jí do kluka, chcete vědět, jak to bude dál s Bitterblue... a oni si jen tak prostě nevydají další díly. Dobře, abych nepěla jen samou chválu, trochu mi tu chyběla pořádná závěrečná akce. Tak, teď jsem si postěžovala a můžu přiznat barvu, a to sice, že tahle knížka je maximálně úžasná a rozhodně doporučuju si ji přečíst ! :-)

21.08.2014 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Není nic lepšího, než když se autor díl od dílu zlepšuje. Smekám a zároveň doufám, že když už mám čekat nějaké 2 roky na nový díl, tak to bude sakra stát za to ! Tahle úžasně odvyprávěná, závislost způsobující, akční pohádka mě jednoduše dostala. Nezbývá než odpočítávat měsíce, týdny a nakonec i dny, dokud nevyjde Winter ;-(

21.08.2014 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Když vyvážím slibný pětihvězdičkový začátek a zklamání z urychleného, nedotaženého a lehce nelogického konce, vychází mi tak ty čtyři hvězdičky. Sakra, ženská, když se tak rozjedeš, tak nepřestávej! První polovina knihy se mi vážně líbila. Dokonce jsem přehlídla i fakt, že hlavní hrdinka láme kosti na potkání a dotyční (Callum) jí to ještě velkoryse odpouštějí. Pro mě za mě. Ale jak se stala z nejnebezpečnějšího reseta, kterému údajně zůstal v těle jen kousíček citu, normální holka, ze které city jen odkapávají? Teď působím jako nelida, ale vážně: Jsem nejbezcitnější reset...anebo vlastně ne. Jak už psal někdo pode mnou, přivírám nad autorčinýma chybama oko a doufám, že je vypiluje :-)

21.08.2014 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Bohužel se výjimečně rozcházím s názorem většiny, protože toho neuvěřitelného poklesu u posledních zhruba třech dílů si nejde nevšimnout. Už při čtení anotace mi bylo jasné, že se Patricia Briggs odchýlila od té staré, sarkastické, nespoutané Mercy, kterou jsem si tolik zamilovala a místo ní nám podstrčila pouze její stín, který se kromě nového padoucha musí vypořádat i s manželovou ex. Musím přiznat, že sama bych Christy nenáviděla až do morku kostí, být na místě Mercy, ale prostě mi to do téhle série nesedí. I nad tím bych dokázala přimhouřit oko, koneckonců těch střetů mezi nimi tam něbylo až tak moc, ale proč mám pocit, že i u akční části zápletky se autorka trošku sekla? Z mého pohledu měla zůstat u vlkodlaků, upírů a fae a nesnažit se posunout nebezpečí na další úroveň. Je mi to vážně líto, že takhle kritizuji jednu ze svých nejoblíbenějších sérií, ale nemůžu si pomoct, tak to cítím.

20.08.2014 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Musím se přiznat, že jsem se knížce už delší dobu vyhýbala, a to proto, že když jsem ji poprvé držela v ruce a nalistovala jsem náhodnou stránku, popisovaná scéna mě dost odradila. Další erotické sado maso. Nic pro mě. Nakonec jsem po ní sáhla a nelitovala jsem, přímo naopak. Sympatická hlavní hrdinka, chemie mezi hlavními hrdiny, úžasný kluk, prostě všechno co si v romantické oddechovce můžete přát. A přiznejme si, kdo z nás si při čtení nepředstavoval, jaké by to bylo, vyjet si jen tak do světa, nic neplánovat a nevědět, kde další den skončíte. Netvrdím, že Na hraně zapomnění není předvídatelné a jedno klišé nestřídá druhé. V konečném důsledku to ale přebije kouzlo, které tahle knížka má a 4 hvězdičky si zaslouží :-)

21.07.2014 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Hlavním tahounem je bezpochyby zápletka, která je o poznání složitější, promyšlenější i propracovanější než v podobných knížkách tohoto žánru. Možná lehce překombinovaný konec, který mi ale ani v nejmenším nevadil a i když mi přišel lehce přitažený za vlasy, byla jsem s ním spokojená a beru ho jako plus. Postavy mi seděly, příjemné prostředí a nápor emočnosti udělaly z Ceny nevinnosti něco víc než další tuctovou YA. Jedna z věcí, které mi přišly výjimečné, byl vztah mezi hlavními hrdiny. Žádná láska na první pohled, žádné vyznání jako vystřižené z románů Jane Austenové. Přirozený, normální vztah. Proč tedy jenom čtyři hvězdičky? Chyběla mi tam jedna malá, nepatrná, ale důležitá věc - chemie. Nějak to postrádalo tu správnou jiskru, z které jdeme my holky do kolen a kvůli které mám chuť se ke knížce vracet. Asi nemůžu mít všechno, protože je to jediná maličkost, která mi tu scházela.

20.07.2014 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Milé, zábavné, ztřeštěné. Předvídatelné, naivní, klišé. Bavilo. Tečka.

26.06.2014 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Někdy si skvělá autorka vybere tak prostoduchý námět, že i když na něm vytříská veškerý svůj um, kvalitní dílo z toho prostě nebude. A nebo je to přesně naopak. Fajn nápad, prostředí, zápletka, ...A přijde si paní Formanová a všechno to pohřbí. Možná by nebylo od věci ukradnout námět na její příští román a podstrčit ho nějaké schopné spisovatelce. Trochu drsná kritika, ale to samé jsem měla na jazyku už u knihy Jen jeden den, kterou jsem četla dřív, a tak to prostě musí ven.

23.06.2014 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Podle mého názoru je Železný polibek vrchol celé série. Možná škoda, že už třetí díl, ale i když jde autorka s kvalitou lehce dolů, pořád mě Mercy baví a to je hlavní. V této knížce bylo všechno, úžasná zápletka, vygradování vztahu mezi Mercy a Adamem, pořádné drama, .... Mercedes Thompson řadím mezi nejsympatičtější hrdinky vůbec :-)

13.05.2014 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Ještě žádnou knihu jsem neohodnotila jenom jednou hvězdičkou, takže už to tak nějak vyjadřuje můj názor :) Sice jsem párkrát narazila na strašné literární „braky", ale tady se sešel děsný námět (já vím, tak jsem neměla knížku vůbec číst, ale dala jsem na doporučení a byla to chyba), snad nejnesympatičtější hrdinka, o které jsem kdy četla a úplná nelogičnost, přestože Temná hrdinka není napsaná tím nejhorším stylem. Možná by si zasloužila víc hvězdiček, už jenom proto, že jsou tu jiné „skvosty", pro které by mělo být nejnižší hodnocení vyhrazeno, ale nepamatuji, že bych někdy při čtení pociťovala takovýhle odpor, takže rozhodně žádné výčitky nemám. NEDOPORUČUJI.

06.05.2014 1 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

V první polovině jsem měla chuť odhodit knížku do kouta a dělat raději něco jiného. Allyson byla přesně taková, za jakou se pokládala-nudná, a že bych z jejího jediného dne s Willémem šla do kolen? To sotva. Navíc jsem se musela prokousat několika kapitolama, kdy hlavní hrdinka upadla do těžké deprese a upřímně i když mi jí bylo líto, četlo se to fakt špatně. Jenomže co se nestane, v poslední třetině knížky autorka přeřadí úplně na jinou úroveň a i když se jedná o typický román ve stylu hledání sebe sama, mělo to určitou jiskru a já jsem prožívala každičký okamžik s Allyson. Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré. Na závěr jsem se nemohla od knížky ani na okamžik odlepit a moje reakce na poslední sránky? Chci víc.

01.05.2014 4 z 5

Vinnetouovi dědicové Vinnetouovi dědicové Karel May

Čtyři hvězdičky dávám čistě jenom z nostalgie :)

29.04.2014 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

SPOILER
Pro mě trošku zbytečné. Příběhy Willa a jeho přátel zbožňuju, ale líbilo se mi, že autor nechává prostor naší fantazii o tom, jak to vlastně všechno skončilo. No upřímně, komu nebylo jasné, že se Will ožení s Allys a Horác s Kassandrou...? Můj názor je takový, že mnohem důstojnější by bylo skončit desítkou a vyvarovat se tomuhle brnkání na city, kterým je celá knížka přímo prošpikovaná.

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Je mi líto, že zatím jako jediná kazím knížce jinak stoprocentní hodnocení, ale bohužel s tím nesouhlasím. Rick se neustále pohybuje ve smyčce, podle které napsal Percyho a je smutné, že mu začínají docházet i antické nestvůry, takže recykluje ty staré. U Hádova chrámu jsem se dokonce přistihla, že kontroluju, kolik stránek zbývá do konce! Myslím, že by autorovi pomohlo odpoutat se alespoň na nějaký čas od polokrevných a zkusit zase něco úplně jiného, protože psát umí skvěle. Jak se tak koukám, jsem se svým názorem asi sama, tak aspoň to mě utěšuje.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pořád jsem se ještě úplně nerozhodla. Hodně se mi líbil autorův styl, myšlenky a citáty, ale trochu proti srsti mi je takové to hraní na city, které doprovází každou tragickou knížku. Ono to jinak nejde, avšak i kdyby se mi knížka moc nelíbila, asi bych jí do komentářů nenapsala, že jde o brak, když je o něčem takhle vážném. U Hvězd to řešit nemusím, protože mě dostaly, ale stejně. Nechci se opakovat, jak je tenhle příběh krásný, dojemný a nepředstavitelný, protože je, a já rozhodně nemám problém s tím, že jsou Hvězdy knihou roku. I tak si stojím za svým, že jestli i v další knížce od autora bude někdo umírat, dost se mi tím zprotiví. Chci vidět, že dokáže napsat i něco jiného, než příběh, kde čtenáři přes samé slzy ani pořádně nevidí na text ;)

26.04.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Když já prostě nevím. Knížka mě na jednu stranu baví, na druhou stranu mě ale nenutí nad ničím se zamýšlet a že by mi její postavy zrovna přirostly k srdci? Asi ne. Hodně lidí tuhle sérii srovnává s Hunger Games, protože, ruku na srdce, ty knížku jsou jiné a zároveň úplně stejné. Rozhodně si ale první přečtěte Divergent, protože jinak vám bude připadat jako pouhý stín Her o život. Asi bych se měla vyjadřovat spíš ke knížce, kterou hodnotím, místo abych dělala reklamu něčemu jinému, ale k Rezistenci toho bohužel není zas tak tolik co napsat. Upřímně, jsou to asi 3 měsíce, co jsem knížku četla a už bych ani přesně nedokázala popsat její děj, což mě trošku děsí. Nelituju ztraceného času, ale k sérii se vracet nebudu. A ještě prosbička (výhružka) na závěr. Prosím, označujte prozrazení děje SPOILERAMA, protože jestli si ještě jednou omylem přečtu, jak celá série skončí, jenom tím, že jedním okem mrknu na první komentář pod knížkou, opravdu se naštvu. A to byste nechtěli.