iva23 iva23 komentáře u knih

Překročit všechny hranice Překročit všechny hranice Annie Ward

Nebavilo.

10.06.2020 1 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Velice slabé, ploché, plné frází, nevěrohodné. Zrovna jsem dočetla Mengeleho životopis, takže jeho postava v tomto "románu" je úsměvná, nevěřím jí ani trochu.

09.06.2020 1 z 5

Mengele Mengele Gerald Posner

Výborná biografie, nenudila jsem se.

08.06.2020 5 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd Nové Mikulášovy patálie – Sváteční oběd René Goscinny

Některé věty trošku těžkopádné, chybí mi zde lehkost Patálií z r.1973. Až jsem si říkala, že to snad ani nepřekládala stejná paní. Škoda, jinak fajn knížka.

05.06.2020 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Jak píše p. Peňás: "Nami připomíná Nabarvené ptáče".
Takový lehčí odvar, ale to vůbec nevadí, možná tím líp, čte se hezky, za víkend máte přečteno a mrazit vás bude minimálně další dva dny.

02.06.2020 4 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Tohle je ekniha zdarma!? Nechápu... Dobře napsané, má to spád, je to napínavé, akční, přitom je tam všude lidskost, odvaha a láska. Doporučuji.

02.06.2020 5 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Historická část je dobrá, část ze současnosti je přeslazená červená knihovna plná klišé.

06.03.2020 2 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Krásné čtení, zůstane v hlavě a asi jen tak nezmizí.

03.03.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Jednoduché, ale napínavé čtení. Taková příjemná víkendovka.

02.03.2020 3 z 5

Pravda Pravda Peter Temple

Nezačetla jsem se, nic se tam neděje.

24.02.2020

Tenhle díl se vleče nejvíc, ale jsou tam úseky s krásně popsanými duševními stavy a ke konci to zas chytne ten správný šmrnc, takže jdu nedočkavě na poslední díl.

24.02.2020 3 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Nedočteno, nebavilo, o ničem.

21.02.2020

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Nedočetla jsem. Nějak mi ani ne v polovině došel dech.. tak snad jindy.

29.01.2020

Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her kolektiv autorů

Nebavilo, jedna kauza za druhou, všechny k pláči. Ale je dobře, že takové knížky vycházejí, děkuji za ně, své místo na trhu mají a určitě si najdou čtenáře.

29.01.2020

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Krásný průřez dějinami, strhující životní příběh, odvaha, láska, odhodlanost, boj za svobodu, ale taky strach, ubohost, ponižování. Hezky napsané, co nebylo napsané, vnímavý čtenář najde mezi řádky.

28.01.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Zklamání, se Zmizelou bych to nesrovnávala ani náhodou.

19.10.2019 2 z 5

Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) Záhady pro rychtáře (dvojkniha 5. a 6. díl) Jan Bauer

Bohužel jsem se ztrácela ve jménech a ani zápletka mě nechytla. Druhý příběh jsem ani nezačala číst.

15.10.2019 2 z 5

Všehoschopní - Superguru Bárta Všehoschopní - Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Obsah i forma nemá chybu.

05.10.2019 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Líp než Alteriol bych hodnocení nenapsala, úplný souhlas.

16.08.2019 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Hodně dobrých hlášek, kdo zná reálie druhé světové války určitě se pobaví.

14.08.2019 4 z 5