iva23 iva23 komentáře u knih

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Začátek mě bavil moc, potom už méně a méně a nakonec jsem odložila nedočtené.

06.08.2017 1 z 5

Nádhera, čte se samo, kupodivu hodně dialogů.

28.06.2017 5 z 5

Žít, abych mohl vyprávět Žít, abych mohl vyprávět Gabriel García Márquez

Máte-li rádi alespoň jedno Márquezovo dílo, bude se Vám knížka líbit. Trošku se to vleče, ale je to vyprávění, to se asi vždycky v určitých momentech lehce zasekne, aby v jiných momentech nabralo parádní spád.

13.06.2017 3 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Nádherný, poeticky napsaný životopis.

15.05.2017 5 z 5

Strom života Strom života Petr Sís

Jediným mínusem jsou malá písmena, která ztíží četbu starším nebo dalekozrakým.

09.05.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mně se to líbilo, dobře se četlo, konec nebyl trapně překombinovaný, na klišé typické pro severské detektivky - vyšetřovatel, který má v sobě nějaké trauma, je alkoholikem a musí trvale překonávat sám sebe, jsem si už zvykla.

09.05.2017 4 z 5

Jonáš a láska Jonáš a láska Kerstin Thorvall

Když jsem četla jako dítě, tak mě to bavilo. Jako dospělá vidím, jak je ten Jonáš rozmazlený, což mě dost vytáčelo.

02.05.2017 3 z 5

Tramvaj plná strašidel Tramvaj plná strašidel Petra Braunová

Vůbec nás to nebavilo, dlouhé nekonečné kapitoly, dlouhé dialogy, obrázky podivné.

02.05.2017 1 z 5

Lingvistické pohádky Lingvistické pohádky Petr Nikl

Prvně jsem myslela, že to ani číst nebudu, nakonec mě to chytlo a bavilo. Některé víc, některé méně, ale hezké čtení to je.

26.04.2017 4 z 5

Mitsuko Mitsuko Vlasta Čiháková-Noshiro

Krásná obálka a celkově kniha působila jakože to bude zážitek. Bohužel jsem zklamaná, Mitsuko jako osobnost mě nijak nezaujala, příběh jako takový mě nudil, nic moc se tam neděje. Zajímavé fotografie a shrnutí v závěru knihy, za to dávám hvězdičky.

24.04.2017 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Káva přesně jak mám ráda: silná, hořká, s kapkou mléka, trochu moc horká, ale nevadí. (Tohle stojí za přečtení.)

11.04.2017 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Celkový dojem z knihy srovnal závěr a doslov. Doporučuji tedy přečíst až do úplného konce.

10.04.2017 4 z 5

Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Sandra Grimm

Ideální pro čtenáře ve věku devíti let, nic moc náročného, možná až trochu nudné, znovu bych číst nemusela (a dcera taky ne).

21.03.2017 3 z 5

Jógátky Jógátky Barbora Hu

Krásné pohádky (nebo spíš bajky) k zamyšlení. Duchovna je tam tak akorát, příběhy uvěřitelné a milé. Četla jsem s devítiletou dcerou a myslím, že věkově jsme se akorát trefily. Zvláštní obrázky, čte se hezky. Doporučuji.

20.03.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Napínavé vtažení do děje, uvěřitelné postavy, dobré dialogy. Příjemné čtení, já osobně bych ale vyměnila tu hromadu romantiky za víc napětí, které autorovi očividně také jde.

13.03.2017 4 z 5

Ulice Temných krámků Ulice Temných krámků Patrick Modiano

Čtivě napsané, jinak nezaujalo. Ale ještě něco si od autora přečíst zkusím, protože styl psaní se mi líbí.

13.03.2017 2 z 5

Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky Jiří Žáček

Moc líbilo, na čtení před spaním ideální.

09.03.2017 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Asi tak do str. 60 jsem z toho měla rozpačitý pocit, ale pak mě to chytlo a celkově hodnotím jako dost dobře napsaný příběh pro silné povahy.

06.03.2017 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodně zajímavé téma, hezky a poutavě napsáno. Klidně mohla být knížka delší, ráda bych se dozvěděla o Anně víc.

27.02.2017 4 z 5

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Přišlo mi hodně divné, že se někdo vrací po operaci mozku a okolí mu neřekne kdo je, kdo jsou lidé okolo atd. Přece museli být poučeni od lékaře, že pacientka bude mít problémy s pamětí. Postupně, během odhalování minulosti hlavní hrdinky, jsem asi pochopila proč, ale stejně mě to nesedělo.

14.02.2017 2 z 5