Iva095 Iva095 komentáře u knih

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Kombinace Kristoff, Kaufman je prostě dokonalá. Stejně jako série Akta Illuminae, kterou jsem si zamilovala tak teď i série Aurora byla absolutně dokonalá. Všechny tři díly byli plné napětí, akce a humoru. Žádná slepá místa pořád se něco dělo. Když už to vypadalo, že bude chvilku klid, tak se to zase rozjelo. Hltala jsem každou kapitolu, každou stránku. Všichni hlavní hrdinové byli fajn, ale nejvíce jsem si oblíbila Scarlet a Kala. Pokud máte rádi Sci-fi tak tuto sérii určitě doporučuji a pokud ne tak si ji stejně oblíbíte.

27.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Hrad ve Skotsku je devátý díl a zároveň v tuto chvíli poslední díl série Romantických útěků. Na tento díl jsem se moc těšila, protože Skotsko bych jednou chtěla navštívit. Tento díl patří mezi ty lepší, ale neřadila bych ho mezi ty nejlepší je to takový ten střet kam řadím Brooklyn, Chorvatsko a Paříž. Hlavní hrdinka Izzy byla moc sympatická, ale ta její matka no pane bože. Čtivá, romantická odpočinková jednohubka s pohádkovým koncem. Tuto sérii určitě neřadím mezi mé oblíbené, ale určitě v ní budu pokračovat až vyjdou další díly což snad bude brzo.

30.12.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tak nějak jsem doufala, že když už jsem se konečně dostala k šestému a sedmému dílu, který mě opravdu bavili, tak i z osmého dílu budu nadšená, ale bohužel ne. Na ten to díl jsem se moc těšila. Popis Irska byl skvělí a ta farma na které byli byla úžasná, ale ta romantická linka se mi moc nelíbila. Jak Hannah tak Conor mě neoslovili, díky tomu mě příběh bavil o dost méně.

22.12.2022 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Tuto knížku už jsem jednou četla, ale tu co vyšla minulí rok. Když jsem objevila toto kreslené vydání tak mi bylo hned jasné, že ho musím mít ve své knihovně. Tato knížka je tak strašně milá a ty kreslené obrázky jsou prostě dokonalé. Myslím, že jak toto vydání tak i to předchozí by potěšilo úplně každého za mě je to určitě dokonalí dárek. Moc doporučuji.

16.12.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tato knížka byla moje první LGBT knížka, kterou jsem četla a od té doby jsem jich přečetla celkem dost, ale tato mě bavila ze všech nejvíce. Dvojka Henry a Alex je naprosto dokonalá. Oba kluky jsem si zamilovala a díky tomu jsem si příběh užívala o dost více. Strašně moc se mi líbili ty e-maily co si psaly. Celá ta knížka byla tak moc milá, a tak krásně se četla. Za den jsem jí měla přečtenou a myslím, že než vyjde film na který se moc těším i když asi nebude tak dobrý jako knížka tak si jí přečtu znovu. Moc doporučuji.

07.12.2022 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Celá série Akta Illuminae byla boží, ale bohužel tento díl byl za mě nejslabší. Četl se o něco pomaleji než předchozí díly. Bylo tam až moc postav. Ze začátku jsem se v tom příběhu ztrácela, hlavně v těch částech na Kerenze právě tam bylo strašně moc nových postav. Po chvilce čtení jsem se do toho zase dostala a knížka zase začala být skvělá. A ke konci to už byla naprosto dokonalá akce, že jsem hltala každou stránku a naprosto si to užívala. Tuto sérii bych doporučila každém. Knížky sice vypadají obrovský, ale ve skutečnosti, jim budete věnovat stejně času jako jakékoliv jiné knize, možná i méně.
I přesto že tento díl byl slabší tak stál za to.

25.11.2022 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak to byla jízda, od první stránky až do poslední. Tuto knížku jsem zaznamenala už dříve, ale bála jsem se že u ní strávím až moc čas, protože je veliká. Absolutně mě nenapadlo, že by mohla být tak skvělá. Za dva dny jsem jí měla přečtenou celou, s tím, že během jednoho dne jsem přečetla třičtvrtě. A věřím, že i ty další díly budou skvělí. Moc a moc doporučuji.

16.11.2022 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Ze začátku mě knížka moc nebavila, ale po tom co se na scéně objevil Julian tak to začalo být zajímavé. Příběh ubíhal v celku rychle. Co mi celkem dost vadilo bylo hodně španělských výrazu. Průměrná oddychová knížka.

17.10.2022 4 z 5

Naprosto morbidní básně, které jsou doplněny morbidními ilustracemi, které tomu dodávají ještě něco na vím. Naprosto úžasná knížka.

12.10.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Dlouhou dobu jsem váhala jestli si tuto knihu přečtu. Když jsem jí nakonec otevřela tak jsem jí propadla. Příběh byl napínavý místy děsivý a naprosto dokonalí.

03.10.2022 5 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Nebylo to špatné ale ani dobré.
Průměrná oddechova.

15.06.2024 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Hunter a Garcia jsou super dvojka, ale na koho jsem si nedokáza zvyknout je Barbara Blakeová ta mě štve celou dobu.
Tento díl mě zatím bavil nejvíce.

08.06.2024 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Krátká romanická novela o nejlepší kamarádce Jacindi drakii Azurce. Dost podobné jako první díl, láska mezi drakií a člověkem.

16.06.2023 3 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Stejně jako první díl byl i ten to pěkná fantasy jednohubka.

14.06.2023 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Fantasy s trochou krimi. Rozhodně zajímaví příběh. Kniha se pěkně četla, za den jsem jí měla přečtenou. Co se mi moc líbilo byl Myřin vztah s její sestrou Lucy. A co mě zase vůbec nenadchlo byla romantická linka mezi Myrou a Augustem. A konec mě celkem zarazil, protože kniha by měla být stand - alone, ale přišlo mi že konec nebyl úplně dotažený. Za mě tak 3*

"Láska ke knihám je nejlepší ukazatel zvědavé mysli."
"Nikdy se neomlouvejte za to, že cítíte strach."

24.04.2023 3 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Milou je anti-múza, která se pohybuje mezi reálným světem a knižním světem. Její otec je antagonista záporná postava a její matka reálný člověk. Jako anti-múza má schopnost krást spisovatelům jejich nápady, stačí k tomu jen jeden polibek. Edward Evens a Simon Holt oba byli začínající spisovatelé a oba měla Milou políbit, ale v obou případech to nestihla, protože je někdo zabil. Co má společného se smrtí obou mužů? Na to se snaží přijít společně se svými přáteli.

Nejdříve se mi nechtělo začínat zase novou sérii, když jich spoustu nemám dočtených, ale nakonec mi to nedalo a do knížky jsem se pustila. Cestování mezi reálným a knižním světem naprosto skvělí nápad. Už párkrát se mi osvědčilo, že knížka ve které se vypráví o knížkách nemůže byt špatná např. Kouzla rodu Thornů nebo třeba Kroniky prachu. Hlavní hrdina Milou mi byla moc sympatický hned od začátku a ne jen ona i Lansbury byl fajn, jen ne hned, ze začátku byl hodně protivný, ale to se v průběhu knihy vysvětlilo. Nenáročná fantasy, která si určitě najde spousty fanoušků. Jsem zvědavá jak bude vypadat pokračování.

"Nikdy se nepleť mezi čtenáře a jeho knihu. To nedopadá dobře."

"Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť se zdá sebenepravděpodobnější."

01.04.2023 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Princezna Arabella má radši když se jí říká Lia. Jako první dcera si nemůže vybrat jak naloží se s vím osudem. Její bratři si mohli svojí nevěstu zvolit sami, ale ona svého ženicha ne, jí byl přidělen, nevěděla jak vypadá a už vůbec ho nemilovala. V den kdy měla být svatba společně se svojí nejlepší přítelkyní Paulinou utekli do Terravin, kde chtěla začít žít obyčejný život. Jednoho dne se v hostinci kdy pracovala objevili dva cizinci, kteří se o ní začali zajímat. Lia netušila, že jeden z nich je princ a ten druhý zabiják, ani oni sami si neřekli kdo doopravdy jsou. Ale oba moc dobře věděli kdo je ona.

Celá tato série má hodně pozitivní hodnocení. Abych řekla pravdu tak tento díl mi nepřišel tak moc dobrý. Přibližně třičtvrtě knihy byl příběh až moc klidný moc se toho tam nedělo. Bylo to pořád dokola to samé, práce v hostinci, poznávání Terravin a sbližování se s oběma cizinci. S tím jedním o trošičku více. Přibližně tak 150 stran před koncem už se konečně začínalo něco dít, ale že by to bylo nějak extra to bych neřekla. Na to, že tento díl má hodně vysoké hodnocení tak se mi zdál hodně průměrný.

29.03.2023 3 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tato knížka když vyšla tak měla veliký hype. Asi hlavně z toho důvodu jsem si jí nakonec pořídila. Charakter hlavní hrdinky mě oslovil hned. Ze začátku to vypadalo, že z této knížky budu nadšená. První polovina byla skvělá a moc mě bavila. Ale jak jsem se dostala do druhé půlky tak nadšení z této knížky opadlo a příběh mě prostě přestal bavit. Knížka nebyla špatná, ale nebyla ani tak dobrá jak ze začátku vypadala. Vlastně ani nevím jestli v této sérii budu pokračovat.

27.02.2023 3 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Jan Karas

Tato básnická sbírka je naprostý poklad. Určitě ji budu číst ještě několikrát.

15.02.2023 5 z 5

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Bylo to takové neurazí nenadchne, takoví průměrný fantasy příběh.

15.02.2023 4 z 5