Iris30 Online Iris30 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem a musím konstatovat, že ne jednou jsem měla slzy v očích.
S Annou si život opravdu pohrál a vůbec k ní nebyl fér.
Vždycky, když jsem si říkala, že se už Anna bude mít jen dobře, přišla další rána, jako blesk z čistého nebe. Přitom byla tak pracovitá a milovala svoje děti.
Posledních pár stránek jsem doslova hltala a doufala, že Anna neumře, chvílemi jsem totiž měla takový pocit, naštěstí se tak nestalo.
Co mě nakonec velmi mile překvapilo, bylo vzkříšení Hospody v Heřmánkově údolí, z toho jsem měla opravdu velkou radost, jen škoda, že se tam Anna nepodívala, to by byl pro mně naprosto úchvatný konec.
Nicméně se mi kniha velmi líbila a ode mne má zasloužených 5*

07.09.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell to už tenkrát dokázal naprosto vystihnout.
Je až neuvěřitelné, jak se mu to povedlo, kdyby žil teď, tak by se vlastně ničemu nedivil.
"Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si prostě rovnější " - Jak přesné!

28.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha se mi moc líbila a celou dobu jsem měla šílenou chuť na kafe, horkou čokoládu a sladké pečivo.
Bohužel čtu jen večer, takže to bylo mučení
Je to oddechovka, která potěšila, ale já bych ještě mezi poslední kapitolou a epilogem přidala kapitolu, řekla bych, že tam byl velký skok, a já vždy čekám na nějaký dokonalý závěr.

25.02.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Kdo by se rád nevrátil do dětství.
Kniha je nádherná a ty ilustrace pohladí po duši.
Četla jsem z ní nesčetněkrát prvnímu synovi a po 15 letech teď i druhému.
Nikdy se neomrzí.

28.02.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další romantické čtení, které prostě potěší. Tedy aspoň mě.

Tentokrát nás autorka zavede do Brooklynu, kde to opět bude vonět a píšu narovinu, nečíst večer, tak si opravdu jdu něco ke čtení upéct. Vždy jsem měla chuťové buňky naprosto rozhozené :))))) v dobrém slova smyslu.

Krásné jsou tam popsány i výlety, čtenář si připadá, jak kdyby je sám absolvoval.

Já nemám co dodat, přes romantiku utíkám od starostí a su za to ráda, líbí se mi tenhle styl psaní, i když vím, jak to celé dopadne.

Přesto si přeci jen dovolím výtku nakonec, na mne byl moc úspěchaný, přidala bych pár stránek, nebo možná i další kapitolu.

07.03.2023 5 z 5

Myslím, že zde v komentářích je napsáno vše, já jen snad mohu doplnit, že mě naprosto odrovnaly stránky, kde jsou publikovány fotografie z archivu.
Smutek a slzy.

21.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jak bylo úžasné, opět se vrátit do světa plného čar a kouzel.
I když už su starší, stále mě to dojímá.
Miluji postavy i samotný příběh, to se asi nikdy neomrzí.

03.06.2022 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Opět po letech čtu druhému synovi, nebo spíš zatím prohlížíme ilustrace, které jsou krásné, občas se začtu sama pro sebe a někdy je to smutné čtení.

25.02.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem četla kdysi, ale teď mi dala mnohem víc až jako dospělá jsem pochopila smysl knihy a přistihla se, jak souhlasím nahlas s myšlenkami, které byly napsány.

07.03.2022 5 z 5

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Kniha nalezena u rodičů po mně a sestře. Rok vydání 1986.
Jak krásné bylo jí vzít do ruky, přivonět a začít z ní synovi číst.
Prostě úžasné.
Momentálně máme krtečkovu mánii.
Mám ráda všechny příběhy o Krtečkovi a je to naše pravidelná dávka čtení před spaním.
A ilustrace? Nádherný bonus, který se samozřejmě hodně líbí synovi.

Jen tedy na mé zahrádce by si mohl dát pohov :)))))

06.03.2023 5 z 5

Film jsem viděla dřív, než jsem četla knihu, pro mně je tento díl opravdu úžasný, co se týče zfilmovaní, v knize je toho ale mnohem více napsáno, takže vynechat knihu by byl hřích. Miluji knihy právě proto, že je tam víc detailů.
Jak knihu, tak i film si pokaždé velmi užiji, jak já se ráda vracím do toho kouzelnického světa.

10.08.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mně tenkrát první díl v kinech minul, pak jsem to zkoukla na DVD a už to jelo :-) samozřejmě jsem sáhla i po knížce, a nemám co dodat.
Vidět to ale zfilmované byla nádhera. Kniha je ale kniha, a troufám si říct, nebo-li napsat, že čím su starší, tak sáhnu spíš po knize.
Ten kouzelnický svět prostě miluji.

07.04.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Krásný pohádkový příběh odehrávající se v knihkupectví, mám takové knihy ráda. Tento velmi mile pohladil po duši a musím říct, že zatím pořád nad ním přemýšlím.
Jak málo stačí, aby člověk během okamžiku o vše přišel a skoro i o život, nebýt jedné tvrdohlavé holčičky, která si šla za svým.

10.02.2023 5 z 5

Krtek kamarád Krtek kamarád Jiří Žáček

Čteme každý večer, syn Krtečka miluje, stejně tak, jako ho miloval můj starší syn, takže mám repete po 15 letech a stejně mě to pořád baví, jako tenkrát.
Některé verše znám už nazpaměť.
Moc se nám líbí Zahradníci, Gratulanti, a Zoubek (to má ráda, protože je to krásná ukázka, jak si děti mají čistit zuby)
Za mne je Krteček prostě nesmrtelný.

27.02.2023 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Lada

Další úžasná kniha, ke které se ráda vracím a čtu synovi.
Ty ilustrace jsou prostě nezapomenutelné.

10.03.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pro mně jednoznačně nejlepší kniha Série.
Nejen pro to, že Chorvatsko miluji, ale že děj odehrává na různých místech.
Kdybych mohla, balím kufry, pronájmu si loď a hurá za dobrodružstvím.

05.09.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Včera jsem dočetla a musím říct, že zatím nejlepší, líbilo se mi, že jiskření mezi oběma hlavními hrdiny bylo hned od začátku, a postupně se vyvíjelo.
V této knize si užijete vše, jak romantiku, tak zápletku a taky úžasné popisy výletů po Islandu, kdybych mohla, hned se sbalím a jedu.
Už se těším na další díl, zatím to mám tak, že s každým novým dílem roste chuť víc číst, řekla bych, že nové díly jsou lepší a lepší.

12.05.2023 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Krtečka milovaly generace před námi a stejně tak ho budou milovat generace i po nás. Je to klasika, která se nikdy neomrzí.
A proto Krteček nesmí chybět v žádné knihovně.
Jsou to krásné, velmi čtivé příběhy a úžasné ilustrace, které děti budou milovat pořád a dospělí je rádi budou číst, protože se sami prostřednictvím knihy vrátí zpět do dětství.

18.03.2022 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Oddechovka, která mě navnadila na Vánoce.
Je to prostě odpočinkové čtení, za mne pěkná kniha, i když popisů Skotka mohlo být více.

29.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Do kouzelnického světa se velmi ráda vracím. Můj oblíbený díl.

29.12.2023 5 z 5