Říkadla

Říkadla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40492/rikadla-40492.jpg 5 105 22

Říkadla o zvířatech, dětech a řemeslnících jsou provázena osobitými Ladovými ilustracemi.

jarkaska
31.08.2023 5 z 5

Nádherná říkadla, pěkná ilustrace Josefa Lady. Dnes jsme četly s vnoučaty, ty starší už některá umí ze školky. Tato kniha nikdy nezestárne, je stále aktuální.

m_martina
28.04.2023 5 z 5

Výborná říkadla, vyrostla jsem na nich nejen já, ale i moje děti a později se je naučily i moje vnučky. Ráda se ke knize vracím, je tak nějak nadčasová, a nedám na ni dopustit.

a304
10.03.2023 5 z 5

V "jednoduchosti" je ukryta genialita. Když se zbavím všeho nepotřebného, zůstává to podstatné a pozornost se sama zaměří na to ,co zbývá. Najednou se dívám na ilustrace, probouzí se pocit radosti, ožívá elán mládí, je mi dobře, co víc potřebuji? Snad jen společně se radovat ještě s někým a spokojenost se násobí .
Nádhera, doporučuji říkanky a sdílet radost.

Iris30
10.03.2023 5 z 5

Další úžasná kniha, ke které se ráda vracím a čtu synovi.
Ty ilustrace jsou prostě nezapomenutelné.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Krásná kniha pro děti.

Kabuky
06.08.2022 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

Olous1
04.08.2022 5 z 5

Kniha mého dětství, strašně ráda na to dobu vzpomínám. Nádherné ilustrace, říkadla, akorát už je v horším stavu.100%.

ddkk
22.07.2022 5 z 5

Nesmrtelná říkadla, která jsme si říkali my s našimi rodiči, s našimi dětmi a teď i našimi vnuky. Kdykoli jdeme do schodů nebo se schodů, automaticky se ozve:
Jedna, dvě, Honza jde, nese pytel mouky...

Krásně se s nimi trénuje nejen paměť a rytmus, ale také výslovnost. O tom, že je třeba dnešním dětičkám vysvětlit, co a proč ten Honza vlastně nese a co přesně s tím bude máma dělat, netřeba ani mluvit...:-)

Na Ladova Říkadla prostě nedám dopustit.

ladyfromskye
04.07.2022 5 z 5

Tradiční říkadla, která znají snad všichni, doplněná nádhernými ilustracemi od Josefa Lady. Nestárnoucí knížka, která, věřím, bude v knihovnách ještě spoustu dalších generací.

Hani77
04.05.2022 5 z 5

Toto leporelo jsem měla v dětství velice ráda, a když už mě nebavilo čtení, dělala jsem si z něj kolem sebe ohrádku . Leporela měla široké využití. Proto také to moje se nedočkalo mých dětí a musela jsem jim koupit nové.

Medunkavera
03.08.2021 4 z 5

Knížku sem četla já, jako malá a četla jsem ji i svým dětem.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Jak již jsem psala, pan Lada je český národní poklad, který hodně generacím dal jen to nejlepší.

verka5083
01.10.2020 5 z 5

Nádherná knížka pro děti. Josef Lada má strašně uklidňující ilustrace. Když se podívám do knížky (v jakékoliv) hlavně na obrázky, tak si představím Vánoce, dětství, sníh, pohodu, nádhernou atmosféru. Prostě jeho obrázky umí pohladit po duši.

Glivuska
26.10.2019 5 z 5

Četli mi rodiče, když jsem byla malá a nyní čtu i já svému 4 měsíčnímu synovi, který obrázky zbožňuje stejně jako já :)

Lotka
03.10.2019 5 z 5

Obě děti ji milujou.

Radka1911
02.07.2019 5 z 5

Další oblíbená knížka mého raného dětství, a oblíbená už ve třetí generaci.

Litocha
21.04.2018 4 z 5

Oblíbené leporelo, když ho vytáhneme nebo odříkávám říkadla zpaměti, většinou se v pravidelných intervalech ozývá "etě, etě".

eleryn
14.12.2017 5 z 5

K mé radosti jsem se dostala na zahraniční stáž do Řecké Thessaloniki a mimo učení českého jazyka děti z řecko-českých rodin, jsem se zapojila do recenzí knížek české knihovničky, která se tu pomalu rozrůstá :-) A zde je moje recenze na tuto knihu: Josef Lada vám v knize Říkadla přináší další hromadu vtipných básní i s jejich malířským vyobrazením. Pokud se zrovna potřebujete zasmát, anebo někoho rozveselit, sáhněte po této knize. Dozvíte se, kdo leze dírou a kdo oknem a kdo zase na strom, kdo se houpal na houpačce, či točil na kolotoči a kdo to vlastně nesl ten pytel zázvoru? Pokud jste ještě nikdy neviděli losa na lyžích, nebo koně na bruslích, v knize se můžete podívat, jak by to asi vypadalo.
Kniha se hodí pro děti do 7 let, ideální pro čtenáře, kteří právě začínají číst, kvůli velkým písmenům, krátkým básním a vtipným barevným obrázkům :-)

Tapeworm
06.11.2017 4 z 5

Klasika a krasné obrázky pana Lady.

Damato
07.09.2017 5 z 5

Mám možnost trávit s čtyřletou vnučkou volné dny a protože jsme obě doma,v teplém bezpečí peřin a polštářů,čteme si a mezi všemi jsme spolu pročetli i tato milá říkadla. U básničky...pekař peče housky trénujeme r a ř . Je to fuška,obzvláště,když u prvního úspěchu jasného ř já jásám ,zatímco náš čtyřletý andílek ke mně zvedne svá modrá očička a bezelstně řekne....babí,když už to umím,tak už můžu říkat ...prdel...,tak jak Honzík ve školce???? No, musela jsem se schovat do peřin a zavolat na pomoc dědu,aby to odborně vysvětlil.

říkadla

Josef Lada