InFinito InFinito komentáře u knih

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Na začátek musím říct, že mě kniha hned zaujala, jak anotací, tak vzhledem. Vlastně jsem ještě nenarazila na knížku, kde by byla popsána cesta ke konci vztahu a ne na začátek. A ty krásné ilustrace, které knihu doprovázely? Skvělé doplnění k celému, řekněme, dopisu.
Kniha je hodně.. hledám správné slovo.. dojemná. Ty emoce.. Příběh jako bych prožívala s nimi. Navíc se mi líbí, že vlastně celou dobu můžeme jen hádat, kvůli čemu se tedy rozešli. A další plus je ta skvělá čtivost.
A co se postav týče... Hned na začátku jsem si oblíbila Ala a to mi vydrželo celé vyprávění, ale na ostatní (a hlavně na Min a Eda) jsem často měnila názor, ale nemyslím, že by to bylo mínus.

Zkráceně se mi knížka doopravdy líbila a jelikož se mi četla dobře a v podstatě jsem jí nechtěla dát z ruky, myslím, že si zaslouží těch 5 hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji koupila a že teď už zdobí moji knihovničku.

18.05.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Oh, to jsem nečekala.
Knížku jsem si koupila, ikdyž jsem neměla v plánu ji číst. Přeci jen, podle anotace mě neoslovila, říkala jsem si "Aha aha, princ, palác, jedna bude princezna.." ale spletla jsem se.
Po dlouhé době jsem se do knížky tolik začetla a měla jsem ji přečtenou rychle. Je napsaná skvěle. Několik postav jsem si oblíbila, jsou sympatické, Myslím, že stojí za přečtení.
Mimochodem ta obálka je opravdu nádherná.

16.12.2015 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Hned na začátek bych měla napsat, že jsem čekala něco jiného. Ale nakonec jsem vlastně ráda, že to bylo takové, jaké to bylo, jiné, originální, zajímavé.
Ze začátku mi nikdo nebyl moc sympatický. Měla jsem chuť knihu odložit, ale četla jsem dál a po první čtvrtině už jsem jí pomalu ani nechtěla dát z ruky. Vlastně je to opravdu čtivé, hlavním problémem byla pro mě Jem, ale v průběhu knihy jsem si ji i Pavouka oblíbila.
Zasáhla mě ta pravdivost. Nebylo to o dokonalé holce, co potká dokonalého kluka a vše je růžové. Ne. Bylo to o skutečných lidech, i když s nádechem fantasy. A proto ten konec byl takový, jaký byl - opravdový, žádné šťastné navždy.
Děj nebyl předvídatelný, postavy i příběh byli originální, vulgarita atp. mi ani nijak nevadila, jak už tu pár lidí psalo - hodilo se to k tomu a na konci jsem byla rozhozená, tak trochu poznamenaná.
Další díly si určitě přečtu.
Nemám co dodat.

28.05.2016 4 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Todle je přesně jedna z těch knih, u kterých si nejsem jistá, ale pak jsem ráda, že jsem se do nich pustila.
Z nějakého popudu jsem ji včera v knihkupectví popadla, aniž bych si byla jistá, jestli ji vůbec přečtu. Večer jsem ji ze zvědavosti otevřela a začala číst a už jsem se nemohla odtrhnout. Knížka je o lidech - o tom, že ne vždy to zvládají, o tom, že se občas zachovají jinak, než čekáme, o tom, že musí žít s tím, co jim život nadělí. Je o přátelství, rodině, lásce. O zodpovědnosti.
Co se postav týče - byly reálné. Nebyly dokonalé, měly své kladné i záporné stránky. Nejvíc jsme si oblíbila Wrenny, ale i Lucille a Digby mi byli sympatičtí.
Nakonec pro mě tedy byla knížka příjemným překvapením. Jestli váháte a máte rádi YA knihy s trošku vážnějším tématem, zkuste ji. Třeba budete mile překvapeni jako já.

02.07.2016 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Pro mě horší než první díl. Ale špatné to rozhodně nebylo.
Netuším proč, ale témeř celá první polovina mě nějak nebrala. Když o tom teď přemýšlím, bylo to originální, zajímavé, jen jsem se nějak nemohla začíst. Po té první půlce mě to ale chytlo a už pro mě naprosto nebyl problém začíst se, užívat si ji, byla dokonce celkem nepředvídatelná. Problém pro mě byl potom pouze vztah Emmy a Jacoba, přišel mi takový nijaký, ale naštěstí to celé nebylo jen o něm. Podivné i jejich svět jsem si oblíbila. A také musím zmínit ty fotografie - přesně ty tomu dodávají tu originalitu, zajímavost. Bez nich by to asi nebylo ono.
Třetí díl si určitě přečtu.
Dobré 4 hvězdy.

13.06.2016 4 z 5

Kečupové oblaky Kečupové oblaky Annabel Pitcher

Kečupová mračna.. už jen ten název vypovídá o tom, že je ta kniha neobyčejná.
Knížka mě hned zaujala, a to nejen vzhledem, ale i anotací - dívka, co provedla něco strašného a po nocích vypráví svůj příběh v dopisech určených pro texaského vězně... Líbí se mi, jak po celou dobu můžeme jen hádat, co se komu tedy vlastně stalo, a to dohromady se čtivým stylem psaní nutí číst a číst a já jsem se nechala strhnout skvělým a zároveň smutným příběhem, ke kterému se určitě někdy vrátím.
Zajímavé postavy jsou rozhodně další plus - roztomilá a vlastně velmi statečná Dot, její sestra Sofie, 'ptačí holka' a Aaron (který mi byl sympatičtější než Max)..
No nevím, co bych dál napsala. Zkráceně - kniha se mi opravdu líbila, nápad originální, postavy sympatické, děj zajímavý, styl psaní čtivý a moc se mi líbil neodeslaný dopis a zápisky z deníčku Dot.
Zasloužených 5 hvězd.

28.05.2016

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Wow. Prostě wow.
Opět originální, zajímavý nápad, ale narozdíl od jedničky je to celé mnohem čtivější a napínavější, zajímavější.
Jsem ráda, že moji oblíbenci z jedničky byli i zde, ale i nové postavy jsem si také oblíbila. A Thomas mě zde už neštval, což je velké plus vzhledem k tomu, že je to hlavní postava.
Prostředí se mi opět líbilo, bylo zas jiné, zajímavé.
Celý nápad se ZLOSINem, erupcí a raply, proměnnými atd. se mi hodně zamlouvá.
Takže celkově se mi to vážně líbilo a jsem zvědavá, co přinese 3. díl, na který se co nejdřív vrhnu.
5* jasných.

29.03.2016 5 z 5

Tak úplně nevím, co napsat.
Knížka je přesně to, co člověk občas potřebuje - je v ní spousta lásky, jsou v ní šťastné konce, cítíte z ní.. takové kouzlo. Ne úplně kouzlo Vánoc, prostě nějaké kouzlo.
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť. Některé se mi líbily trošku míň, některé víc, ale všechny jsou prostě.. kouzelné.
Jediné, co beru jako mínus je ta růžová. Růžová světýlka jsou v pohodě, ale ty stránky.. Možná je to tím, že růžovou nemám ráda, ale zdá se mi, ža ty růžové stránky kazí ten celkový dojem.
Každopádně i tak dávám 5*, jelikož nemůžu - aspoň tady u této knihy - zkazit její hodnocení nevhodně vybranou barvou.

05.01.2016 5 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Skvělá YA!
Jako první mě knížka zaujala názvem. 'Cizí slovo láska' knihu - dle mě - dobře vystihuje.
Josie byla sympatická hlavní hrdinka, která nebulí nad každou maličkostí. Byla mi blízká svým přemýšlením a chováním.
A vlastně všechny postavy mi přišly skvělé, zajímavé. Samozřejmě mě občas štvaly, ale to je v pohodě.
Nenudila jsem se, smála jsem se, styl psaní mi sedl a různé situace jsem společně s Josie prožívala.
Jsem ráda, že je knížka součástí mé knihovny.

P.S.: Je to jedna z mála knih, kde hlavní postava skončí s tím, s kým chci. Další plus!

01.03.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Jako první bych ráda vyzdvihla obálku, je nádherná!
Dál musím říct, že mě knížka naprosto pohltila. Styl psaní mi sedl, postavy jsem si oblíbila, a to hlavně Nathana a Arrana.
S Nathanem jsem prožívala každou ránu a chápala jeho myšlenky a chování. Je to skvělá hlavní postava.
Děj byl zajímavý, rozvinutý, zábavný.
Těším se na další díly (jestli se nepletu, měla by to být trilogie).

21.02.2016 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Tadle kniha mě strašně zaujala a vlastně jsem ji milovala už před přečtením. Ještě jsem nenašla žádnou podobnou knížku.
Styl psaní mi neuvěřitelně sedl, měla jsem pocit jak kdyby mi někdo ten příběh vyprávěl. Řekla bych, že to bylo napsané 'lidsky', poznámky v závorkách, promlouvání hlavní postavy k čtenářovi.. Ale mám dojem, že to nesedne všem a že to někdo může brát jako rušivý element.

Dávám 4*, jelikož jsem našla pár chyb - postavy mohly být lépe popsané, neuměla jsem si je představit a přišlo mi to tak trošku bez zápletky, ale za to jsem měla pocit, že mi někdo vypráví svůj příběh z jedné části života, proto se mi to líbilo. Řekla bych, že je to takové odpočinkové čtení, u kterého jsem se občas zasmála.
+ se mi líbí obálka, ikdyž tuto kombinaci barev tolik nemusím.

04.12.2015 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Na knížku jsem přišla kvůli filmu, který se mi strašně líbil a to samé knížka. Řekla bych, že jsem si v nějakých věcech s Charliem podobná a tak jsem jeho pocity chápala. Je to prostě milý příběh o milém klukovi. Jediné, co bych knize vytkla je asi obálka. Není ošklivá ale v knihkupectví - kdybych ji neznala - by mě nenadchla. Ale i tak dávám knize 5*, protože si myslím, že je to kniha, která dojme a donutí přemýšlet o nějakých věcech.

28.11.2015 5 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Komiksy nikdy nebyly tak úplně můj šálek čaje, ale na tohle jsem se těšila. Asi jako spousta dalších lidí, jsem se v tom taky častokrát našla. Přečtené je to vážně rychle, ale hodně jsem se u toho bavila a odpočinula jsem si, takže za mě 5 hvězdiček))

28.12.2016 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Dobře, bylo to možná kapičku přeslazené a hlavně předvídatelné, ale mně se to prostě líbilo.
Téma turné se mi zdá celkem originální. Postavy jsou skvělé. Hledání sebe sama není nic nového, ale přesto je to fajn. Poměrně často jsem se smála (ne že by to snad bylo mimořádně vtipné, ale vzhledem k tomu, že jsem skoro stejně stará jako Penny a i povahově jsme si podobné, nešlo se různým situacím nezasmát). A celkově mě to bavilo.
Vadila mi akorát ta již zmíněná předvídatelnost a lehká nereálnost (skvělí rodiče, kamarádi, kluk snů..), ale je to fajn oddechovka, velice čtivá, zábavná. Myslím, že se bude líbit i holkám, které moc nečtou.
A mimochodem, ta obálka je taky docela pěkná).

14.06.2016 4 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Hned na začátek musím říct, že to mělo chyby, něco málo jsem nepochopila a přesto dávám 5 hvězd. Jde o to, že jsem do knížky šla s tím, že je to lehká oddechovka, ale zjistila jsem, že je v tom i něco víc, že tam jsou naznačené problémy společnosti.
Knížka je čtivá, napínavá, ale i nějaká ta romantika tam je. Děj je vcelku zajímavý, bavil mě.
Co se postav týče... Tam, kde mi Mori nesedla, tam to zachránil Lock, kterého jsem si hodně oblíbila. Jen mě mrzí, že tam nebylo z jeho života víc, ne jen nějaké náznaky.
Jen děj na konci mi přišel lehce přitažený za vlasy, trošku jsem nepobrala, co to do Mori vjelo. (Spoiler: samozřejmě chápu, že na otce měla vztek, ale že ho chtěla rovnou zabít? Nebo to měl být náznak toho že je stejné krve jako on?)
Takže abych to shrnula, knížka se mi i přes chyby líbila a mám nového knižního oblíbence. Jsem ráda, že je kniha součástí mé knihovničky.

14.04.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Stále čtivé, hodně dobře napsané, promyšlené.
Stále skvělé, možná ještě lepší.
Nemám nic víc, co bych ke knížce řekla.

Nemůžu se dočkat třetího dílu.

09.04.2016 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Skvělá knížka. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen taková sladká oddechovka, ale ty Lenniiny pocity a myšlenky ohledně Bailey a pak i ty city k Joeovi/Tobymu mě zasáhly. A líbily se mi i postavy, většina z nich mi přijde zajímavá, 'barevná'. A básničky to celé doplňují, ikdyž jsem ze začátku měla občas problém je přečíst, ale pak jsem si na to písmo zvykla a všechno bylo v pohodě.
Myslím, že o knížce budu ještě dlouho přemýšlet.

17.01.2016 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Wow. Kniha mě zaujala - podle mě - celkem originálním námětem. Skvěle se mi četla, ani na chvilku jsem se nenudila, přečetla jsem jí za jeden večer (což není nic složitého vzhledem k tomu, že je to dívčí román s 200 stránkama) a skvěle jsem si u ní odpočinula. Celkem dost jsem se nasmála a na konci jsem byla překvapená, s kým nakonec Jane skončila. Samozřejmě má několik chyb, ale pokud si u ní chcete jen odpočinout, dají se přehlédnout.

02.01.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

V několika ohledech je trošku se Selekcí rozdílná, ale pořád je to dobrá knížka. Možná mě lehce rozčilovalo, že si America pořád nemohla vybrat, ale na druhou stranu jsem to chápala. Jediné, co bych brala jako opravdové mínus je to, že se mi hůř četla, nemohla jsem se do ní tolik začíst jako do Selekce, ale jinak je to skvělé pokračování a jsem zvědavá, co přinese První.

23.12.2015 5 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Normálně knížky stylu "deník pro holčičky" nečtu, ale tato série se stala vyjímkou. Beru to jako odpočinkové čtení. Jsem +- stejně stará jako Nikki a tak si většinou dokážu živě představit, jak se ty samé okamžiky stávají mně. Postavy jsou celkem sympantické, tedy až na MacKenzie, kterou nemůžu vystát, ale tak to má být.
Shodla jsem se v tomto názoru i se stejně starými kamarádkami.
Když to shrnu, je to lehké čtení, které se líbí mladším i starším dětem, 5 hvězd je jasných:)

04.12.2015 5 z 5