Imor Imor komentáře u knih

Americký derviš Americký derviš Ayad Akhtar

Moc pěkná kniha, která umožní nakouknou pod pokličku muslimské kultury. Příběh, který mě velmi rychle vtáhl do děje, možnost přečíst si pár pasáží z Koránu a celou dobu se jen divit jak to v této kultuře vlastně funguje - mrazení v zádech a po přečtení pocit velkého smutku.

20.03.2019 5 z 5

Kudy šel anděl Kudy šel anděl Jan Balabán

Brilantně napsaný pochmurně -depresivní příběh osamělého muže.
"A ticho, ticho, které se musíš naučit slyšet, pak je ti dobře." - a spousta dalších krásných vět a souvětí.

16.02.2019 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Přečteno jedním zatajeným dechem...tento příběh zůstane dlouho v mé mysli. Doporučuji těm, kteří si chtějí přečíst něco neobvyklého.

10.02.2019 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Věřím, že je to skutečný příběh - tak dobře to bylo napsané a hlavně přeložené. Nic jednoduchého na čtení, nic veselého a i přesto doporučuji.

03.02.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Opět pěkná kniha, i když ...no přečtěte si jí a posuďte sami ten závěr. Na další knihu se i tak zase těším.

27.01.2019 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tak u mě je to podobné jako u "jituz" . Na tu chválu co je níže napsaná jsem se chytla, ale kniha mi spíš vadila, než aby mě bavila. Uvidím ještě až kouknu na představení.

21.01.2019 1 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Mistrovské dílo ! Myslela jsem, že napíšu víc, ale v těch 10ti komentářích níže je napsáno hodně. Kniha mě velmi zasáhla.

18.01.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

První polovina pro mě trochu slabší, ale potom to nabralo rychlost a bylo to moc fajn čtení.

13.01.2019 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Stylem, kterým píše EF se dá přečíst jedním dechem i tak smutný příběh z kruté Neapole - naprosto dokonalé - při čtení pocit velkého smutku, husí kůže a radost, že žiji zde a v této době.

09.12.2018 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

DOČTENO! A jak se říká - do třetice všeho dobrého - tak já říkám do čtveřice a dost, další knihu už nekoupím. Někdo už to tu napsal - kdyby kniha měla 100 stránek ... i to by bylo moc. Je mi to moc líto, že se to tak strašně nepovedlo. Opravdu mi to lezlo na nervy - jak to bylo o ničem. Věřím však, že se najdou ti, kterým se to bude líbit. Tak se nenechte mou kritikou ovlivnit.

28.11.2018 2 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Velmi těžká doba ...velmi silný příběh ...tentokrát mi to ale nervy řádně pocuchalo. Doporučila bych jako povinnou četbu !

14.10.2018 2 z 5

Větrná hůrka rodiny Brontëových Větrná hůrka rodiny Brontëových Hana Parkánová-Whitton

Krásná kniha, která ke sbírce knih od sester Bronteových nesmí chybět :-)

25.09.2018 5 z 5

Moderní komedie Moderní komedie John Galsworthy

Sága rodu Forsytů a Moderní komedie - nádherné romány, krásně napsané. Četla jsem najednou a byl to mimořádný literární zážitek.

22.08.2018 5 z 5

Maroko Maroko kolektiv autorů

Velmi dobře napsaný průvodce.Vřele doporučuji.

24.07.2018 5 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Pan Galsworty to opravdu umí. Byla to krásná kniha.

24.07.2018 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Krásný příběh, výborně napsaný - Picasso a Provence a láska ...prostě kniha pro pohlazení duše.

14.05.2018 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Moc pěkný příběh. Díky čtenářské výzvě jsem sáhla po této knize a nelituji toho.

18.04.2018 4 z 5

Letní host Letní host Alison Anderson

Tři ženy, tři příběhy, Čechovova elegance a čas pozvolna plyne. Tak klidné, tak citlivé, tak smutné, ale krásné.

06.04.2018 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Nevím co napsat víc, než je napsáno níže - opravdu naprosto GENIÁLNÍ tetralogie.
Děkuji za tak úžasný literární zážitek Eleno Ferrante !

06.04.2018 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Kniha, kterou řadím mezi ty knihy, které mi ještě dlouho vydrží v paměti.

20.03.2018 4 z 5