ibs ibs komentáře u knih

Modrá Modrá Maja Lunde

Ma svojsky styl pisania, uz v Zltej ma to zaujalo, Modra je trosku slabsia nez Zlta podla mna, ale urcite chcem citat i treti diel serie.

10.06.2020 4 z 5

Zloba Zloba Colin Falconer (p)

Jednym dychom, vyborne.

26.05.2020 5 z 5

Harém Harém Colin Falconer (p)

Do konca jednym dychom.

26.05.2020 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Svojske, ozaj svojske. Ked clovek o nieco/niekoho pride, musi aj tak ist dalej. Zivot sa nezastavi. Presne o tom tie pribehy su.

16.05.2020 4 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Nebolo to bajecne, nebolo to ani zle. Nijak nenadchlo, ale ani nevadilo. Taky priemerny -nazvime to - roman o zivote a umierani, skor citovo ponaty.

09.05.2020 3 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Pribeh putavy, vyborne predostrety citatelovi, ale vcelku obycajny roman, druhy krat to nema zmysel citat.

08.05.2020 3 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Masaker na 200 stranach, velmi smutne, velmi zvlastne pisane, opakovane to citat nemam chut, po Vegetarianke a tejto knihe uz autorkine dalsie vyhladavat asi nebudem.

02.05.2020 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Tri kapitoly, respektive teda casti knihy. Prva tazka a vazna, dost narocna pochopit. Druha, ozaj vtiahla do deja, dala tomu smrnc. Tretia uz bola totalnym sklamanim, vsetko ostalo tak neukonceno-ukoncene, cele take depresivne, take nijake. Akoby prestala autorka chciet pisat, akoby si mal citatel sam spravit taky ten psychologicky hodnotny zaver. Pre mna skoda dobrej knihy.

30.04.2020 2 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Pise vyborne. Niet co dodat. Snad len hviezdicku menej tretej tretine knihy, nemala taky ten “viganovsky” spad.

22.04.2020 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Zaujimave, alefilm bol asi lepsi pocitovo tentokrat. Autor pise dobre, Everest bol skvely.

18.03.2020 3 z 5

Do riedkeho vzduchu Do riedkeho vzduchu Jon Krakauer

Putave, faktograficke, komplexne podane vsakovake informacie a pribehy o horolezectve a samotnom Evereste. Dobre citanie.

15.03.2020 5 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

No neviem, jedna hviezdicka za Pulitzera (ocenenym kniham davam sancu vzdy), druha hviezdicka za miestami ozaj usmevne spracovany dej (aj ked som sa casto stracala, podla mojho skromneho nazoru, v zbytocnych stranach) - tretia hviezdicka by bola za inakost (ale tu som zvazovala, lebo niekedy prave ta INAKOST prinesie Pulitzera a ine ocenenia). Druhy raz sa k tomu nechcem vratit ani nahodou.

03.03.2020 2 z 5

Záchranná vzdialenosť Záchranná vzdialenosť Samanta Schweblin

Zvlastne to bolo, 110 stran, riadkovanie 1,5, okraje stran velke, vlastne taky rychlo-pribeh, ale ze fuuuuha.. v hlave ostal. Ten zaver, dvaja otcovia - zrazu po tom vsetkom uplne nova realita..

15.02.2020 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Ano aj nie. Pasaze lahko citatelne, ale aj pasaze tahavejsie. Dej plynie, ale miestami stoji. Aj vyborne, aj horsie. Znovu to citat nebudem, ale precitat to bolo zaujimave.

14.02.2020 2 z 5

Príbeh včiel Príbeh včiel Maja Lunde

Toto bolo vazne dobre, citalo sa rychlo a malo to myslienku.

10.02.2020 5 z 5

Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou Paola Peretti

Pre dospeleho ano, pekna kniha - pre deti - no neviem, mile, poucne, ale rozplakali sa uz pri prvej kapitole a skor bola pre ne podivna.

02.02.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ono sa to citalo akoby to clovek realne prezil. Fakt pobavilo, aj prislo luto.

28.01.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bolo to dobre, bolo to ctive, len az velmi domotane, prva polovica zapletkou nadchla, druha uz bola nudnejsia.

24.01.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vyborne z pohladu tradicie a nasich akoby korenov, ale na druhej strane vela postav a vazieb, trosku sa v tom clovek straca a zaver... aj to cakate, a aj tak to zaskoci.

18.01.2020 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Vyborne, aj ked Mornstajnova to nie je. A to som i k nej kriticka:) Prva polovica kniha - mota sa to, natahuje sa to, druha je rychla, ale vadi tam to jedine pojitko- teda aspon mne, Hubert. Ale celkovo je to ozaj dobre.

03.01.2020 4 z 5