ibs ibs komentáře u knih

Nádherná smrť v Altaji Nádherná smrť v Altaji Jozef Banáš

Slaby pokus o roman v style motivacnej literatury, to vsetko uz tu bolo. Vykreslene na priklade Martina zo Slovenska - mix vsetkeho dostupneho na trhu - myslienky od Sharmu cez Osha atd. Este to aj cele posobi tak detinsky zvlastne. Velmi slabe.

08.10.2021 2 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Uplne banalne uvahy, zabity cas.

07.10.2021 1 z 5

Bzukot včiel Bzukot včiel Sofía Segovia

Konecne nieco uplne “ine”, zo zaciatku take vselijake - ale tak to u knih stylu typu magicky realizmus skratka byva, je potrebne si zvyknut na ten styl pisania a charakter milej rozpravky.. Ale potom to uz slo strana po strane a ze to boli vyborne strany…!

05.10.2021 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Pre mna jeho najslabsia kniha.

24.07.2021 2 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

vskutku zaujimavy literarny pocin, vyborne citanie

20.07.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Skeptik by povedal - “normalny pribeh z vojny..”. Citliva dusa by povedala - “krasny pribeh z vojny o ludskej sile..”. Pre mna par silnych momentov v knihe pisanej sialene putavym stylom, ale raz precitat stacilo.

06.07.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ako vsetky jej knihy - vynikajuce!

29.06.2021 5 z 5

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

Danielle Steel 21. storocia. Slovensky preklad miestami na zamyslenie- pubertacka vravi: “Viem, ze stvaras lapajstva.” - ???

13.06.2021 1 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Nebolo to zle, ale niektore pasaze nezachranil ani neuveritelny jazykovy prejav a styl.

13.06.2021 3 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Ona to proste vie napisat!

02.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pre mna jedna z najlepsich jej knih. Genialne. Kto si pamata roky osemdesiate, knihu neodlozi a uvedomi si, ako vsetko bolo a mohlo byt aj inak.

30.05.2021 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Ak toto je literarny debut - na obalke uvedene “inteligentny” roman, tak asi nie som cielova skupina. Uz Obycejni lide bolo tak jedna k jednej, moze - nemusi sa pacit kazdemu, ale toto je strata casu.

25.05.2021 1 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

New York Times je posledne roky hodnotenie za ”inakost”. Zvykli sme si. Ale nebolo to vobec zle, styl rychly, malo to spad, chcelo sa to citat “samo”, len ta celkova pointa - asi mi to fantasy- realita uplne nesedi.

23.05.2021 3 z 5

Obklopený psychopatmi Obklopený psychopatmi Thomas Erikson

Toto vazne niekto precital? Ako zo zvedavosti - skusila som, ale na tomto niekto vazne dokaze zarobit za predaj takychto “dristov”?

11.04.2021 odpad!

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Nemozem povedat, ze to bolo dobre ani zle, citala som zo zvedavosti vsetkych tych oceneni na ceste domov jednym tahom az do konca, pre mna to je take zvlastne - styl pisania zaujimavy a rychly, obsahovo - celkom dynamicky to slo - aj ked divnym spadom, asi najviac to vystihol kamarat- pomerne cynicky literarny kritik- “moderna lovestorka dvoch v zivote stratenych mladych ludi 21. storocia” - nieco take teraz leti a je to “in”, ale ci to ma tu skutocnu literarnu hodnotu - asi kazdy posudi sam - neurazilo, nepotesilo, druhy krat urcite necitam, ale dalsej knihe autorky skusim dat sancu;)
PS Ono to asi bude tym, ze este stale premyslam nad Brilkou a to bolo genialne citanie!

26.03.2021 2 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Motovacne citaty a svojska kopia temy Maleho princa. Dala by som hviezdicku, ze ano take mile okej. Ale KRTKO a jeho kolace, ten tomu dal na tych par strankach uplne iny usmevny rozmer!

26.02.2021 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Genialne.

06.01.2021 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Malo to potencial... a sialeny. Vie pisat..a dobre. Ale ... mozno sa to niekomu paci, mozno je to ozaj strhujuca jazda podla New York Times a Guardian, ale toto bol miestami parstranovy boj o docitanie? A pritom to mohlo byt tak dobreeee, len ... Citala som aj Svetla... aj Zberatela musli, toto bolo najtazsie.

25.12.2020 2 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

No take tazke citanie o tazkom zivote v tazko psychicky poznacenej rodine v Idaho. Nic poeticke, ako pise recenzia v uvode tejto stranky, som tam nenasla. Taka americka mormonska zivotna drama s domacim nasilim a psychickym terorom - ale to dnes leti...

21.12.2020 2 z 5

Víťazky Víťazky Lætitia Colombani

Vrkoc bol taky uceleny, taky zapamatatelny. Toto nebolo zle, ale bola to taka poviedka o zenach na okraji a hladani seba sa. Styl pisania fajn, pragmaticky, ale chybalo tomu to take “whaw”.

17.12.2020 3 z 5