Hudis Hudis komentáře u knih

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kvalitní zakončení Metra. Není to tak dobré, jako první díl, ale děj pěkně odsýpá a konec je celkem překvapivý (i když tak trochu ruský a lidský celkově). Pokud bych nečetl druhý díl, mutanty bych tam nečekal, ale po druhém díle je celkem zajímavé, kam se poděli mutanti. Tady to autor trochu nezvládl
Docela bych ale bral další díl o putování Arťoma.
Za mě 80%

11.11.2016 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Musím říct, že mě kniha hodně překvapila. Extrémně čtivá, svižný příběh a ani postavy nejsou úplně ploché. Za mě obrovské překvapení... přece jen české autory moc nevyhledávám. Ale Tomáš mi ukázal, že jsem udělal chybu... za mě 100%

05.06.2016 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Krátké, krátké, strašně krátké... Ale jinak je to pěkně napsané.

18.01.2016 3 z 5

Spáleniště světů Spáleniště světů Kevin J. Anderson

Povinnost pro každého milovníka sci-fi. Skvělé nápady, rychlý a akční děj. Hodně se mi líbilo, že jednotlivé kapitoly jsou dané k jedné osobě a jsou na pár stránek, takže čtení rychle ubývá. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších space oper.

17.12.2015 5 z 5

Hvězdné moře Hvězdné moře Kevin J. Anderson

Dám jedno doporučení: Pokud s touto ságou začnete, kupte si všechny díly. Jinak se z toho pak zblázníte, až budete čekat, než seženete ostatní :)

Je to jako první díl. Kniha pomalu graduje a na konci už nestíháte tajit dech, A co se mi ještě líbí je to,že nejen G.R.R. Martin nechává klaďáky naživu.

28.10.2015 5 z 5

Skrytá říše Skrytá říše Kevin J. Anderson

Mám za sebou první díl ságy a jsem překvapen, že mi až dosud takto výborná sci-fi unikala. Občas jsem si říkal, že mi ty stránky vůbec neubývají a najednou byl konec. Autor pěkně představil postavy, svět a celkově příběh, takže se hned vrhám na druhý díl.

11.10.2015 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Při čtení jsem si občas řikal, že to nemusí být tak špatné žít s mafií po boku. Ale ne všichni jsou jako Don Corleone. A doslov to jen potvrdil :) Jinak úžasná kniha, která se snad musí líbit všem čtenářům, nehledě na oblíbený žánr.

16.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nuda, nuda, nuda... místo vtipné knihy jsem četl silou vložené rádoby historky a vtipy. Škoda času.

14.06.2015 2 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Co k tomu napsat? Proč takové knihy nejsou jako povinná četba? Zábavné, poučné a poutavé vypravění proč začala 2. světová válka a jak vypadala. A nejen to. Popis tehdejší doby, bída v Rusku, boje za práva žen v Anglii, události v Americe...

V paměti mi utkvěla poznámka ruského vojáka na německém území: Jak můžeme bojovat proti lidem, kteří mají i pro svá zvířata taková stavení? (rozuměj beton proti ruskému dřevu).

04.05.2015 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Stylem je to podobné jako Světová válka Z od Brookse. Akorát, že tady neřádí zombíci, ale rebelující roboti.

01.03.2015 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Dlouho jsem přemýšlel, co budu psát. Na knihu jsem se chystal pěknou řádku měsíců navnaděn filmem a jeho zpracováním. Říkal jsem si, že kniha bude mnohem lepší, ale že to možná až tak nepoberu. A nepobral. Není to vůbec špatná kniha, ale k dokonalosti jí prostě něco chybí. Byly pasáže, že jsem se neodtrhl od knihy, ale například konec jsem dočítal už takřka z donucení a čekání nějakého toho vyústění. To nepřišlo až v takové velikosti, jak bych čekal, ale konec to přece jenom trochu shrnul. Takže se mi vyplatilo knihu dočíst a jsem rád, že jsem ji mohl číst.

21.02.2015 4 z 5

Světová válka Z Světová válka Z Max Brooks

Mě teda zaujal styl, kterým byla kniha napsaná. Pěkně od začátku až do konce války. Nevynechán žádný aspekt (využití psů, podvodní boje, boje ve stokách). Snad jediný co mi vadilo, byl opět obraz Ruska. Pokud to autor chtěl nervomocí na někoho nabalit, měl to udělat třeba na Irán, Irák nebo na podobnou zemi

Po přečtení této knihy ale musim odsoudit stejnojmenný film. Jak se mi předtím líbil, tak teď už o něm nebudu nikde básnit, natož ho zmiňovat. Možná tak... radši si přečti knihu, ta je o něčem jiném.

28.10.2014 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Nezvládl jsem dočíst.... ač brilantně přeložené. Bohužel. Asi mi nesedl styl humoru... nebo humor neustále se opakující.... nebo to, že jsem od ní čekal víc, po všech těch chválách... Nevím. Každopádně dávám 4 hvězdy, ale to je hlavně za překlad.... A dneska už jedině KOU KEJ :)

19.10.2014 4 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Jedině konec mě přesvědčil, že nedám knize 3 ale 4 hvězdy... Takové nemastné neslané. Ale pokud máte rádi Asimova, nutnost přečíst.

13.07.2014 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Vůbec nevím, jak u této knihy začít. Tak asi tak, že jako malej kluk jsem tenhle film miloval, bál se a těšil se, kdy ho znovu budou dávat. Před dvěma roky jsem objevil Crichtona díky knize Říše strachu. A tato kniha mě okouzlila hlavně technickou částí a i tím, že jsem odpůrcem globálního oteplování. No a pak jsem zjistil, že Crichton napsal Jurský park. Dva roky mi trvalo, než jsem knihu koupil a jen jsem se utvdil, jak je Crichton výborný vypravěč, kdy vytvoří příběh a dokáže do něj vtisknout lehce technické zpracování kolem hlavního děje. Protože třeba Jurský park je hlavně o genetice a jejím využívání, dinosauří jsou pouze obal. To samé Říše strachu. Kniha a film se v určitých věcech liší a hlavně na postavu Hammonda jsem dost změnil názor. Proto nemohu jinak než dát 5 hvězd a těšit se na další knihu.

25.06.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Podle mě zatím nejslabší, leč stále lehce nadprůměrná a čtivá kniha. Na Hosseinim mě asi nejvíc zaujal popis prostředí Afgánistánu. Tím u mě nejvíc bodoval. Příběh byl až na druhém místě. V této knize popisování zčásti vypustil a soustředil se na to, co je asi v módě. Sepsat příběhy a propojit je. Bohužel, třeba příběh o doktoru Markusovi (nebo jak se jmenoval) mi tam vůbec neseděl, i když byl perfektní. Ale podle mě naprosto mimo záběr ( nebudu spoilerovat, takže to více nerozepíšu). Takže celkově pro mě trochu zklamání, ale určitě stojí za to přečíst, pokud jste fanouškem Khaleda Hosseini. 80%

17.06.2014 4 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Slabší než Kantos Hyperionu, ale stále kvalitní sci-fi, kde nám autor předvádí svět po pádu Hegemonie. Ale hodně tragický překlad, kde bylo chyb jak maku. Byla to teda elekronická verze, abych tu náhodou nehaněl papírovou verzi :)

10.06.2014 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jak píše KetrinZel, před 40 lety to muselo být něco. V dnešní době, kdy je násilí a surovost v médiích a knihách tak nějak běžná, je to prostě slabý odvar. O to více je tato kniha lepší. Kdo nehledá popisování zvěrstev a násilí, ale chce zažít post-apo, je tato kniha určitě pro něj

07.06.2014 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák je výborná povídka, ale knihu sráží druhá povídka Tělo. Tu jsem dočetl spíš z donucení, než ze zvědavosti.

Takže bych to ohodnotil Nadaný žák 85%
Tělo 40%

14.05.2014 4 z 5

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

Nápad dobrý, zpracování ušlo ale konec zklamal.

03.05.2014 3 z 5