Skrytá říše

Jeden z nejúspěšnějších současných amerických spisovatelů, je autorem již dvaceti sedmi bestsellerů, z nichž se bezesporu nejpopulárnější staly Hvězdné války a díky úspěšnému televiznímu seriálu potom zejména Akta X. U čtenářů ho však ještě více proslavila pokračování kosmické ságy Duna, která napsal se synem původního autora Franka Herberta Brianem. Není proto divu, že se Kevinu Andersonovi žánr SF zalíbil a rozhodl se, že se do jejího hájemství vydá také samostatně. Učinil tak velmi úspěšně románem Skrytá říše, který má být prvním dílem rozsáhlé galaktické Ságy sedmi sluncí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/3969/saga-sedmi-slunci-skryta-rise-sQM-3969.jpg 4.473

Sága sedmi sluncí (1.)

Hidden Empire (2002)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

Kniha Skrytá říše

Ládja
10.10.2018

Komentář může, obsahuje spoilery:

Nemohu si odpustit a musím si rýpnout. Našel jsem docela dost podobností s Dunou, kde si Anderson vzal velkou inspiraci. Tuláci=Fremeni, Ekti=Koření a podobné. A i řazení knihy a kapitol mi přišlo úplně stejné jako v Duně. Ale to nic nemění na tom, že se mi příběh líbil a jdu hned na další díl. Zajímavé nápady, občas tedy nějaká nelogičnost(třeba když jsou na těžeru holubi a lítají mimo loď a nějak jim nevadí, že jsou v plynném obru). Aby přeci jen nebyl jen negativní. Skvěle se četlo a je několik zajímavých rozjetých dějových rovin. Snad to bude lepší a lepší. 4*

B4LU
13.12.2017

Svého času příjemné překvapení, kdy Anderson ukázal spoustu dobrých nápadů - čtenář nadšeně objevuje lidské frakce a jejich zvláštnosti, telepaticky ovládané Ildiranské impérium a černé broučí roboty, o samotné Skryté říši ani nemluvě. Asi jediný díl celé série, který mohu s čistým svědomím doporučit.

Hudis
11.10.2015

Mám za sebou první díl ságy a jsem překvapen, že mi až dosud takto výborná sci-fi unikala. Občas jsem si říkal, že mi ty stránky vůbec neubývají a najednou byl konec. Autor pěkně představil postavy, svět a celkově příběh, takže se hned vrhám na druhý díl.

Malefisto
18.06.2015

Velmi čtivé a hlavně návykové. Jsem nadchnutý z toho, jak autor dokázal rozpracovat jednotlivé osudy tak, aby ke konci gradovaly a vytvořil tak skvělou vesmírnou mozaiku. Teď už jen cítím nutnost se okamžitě pustit do dalšího dílu.

Ellbereth
01.04.2015

Výborné sci-fi, přečetla jsem celou sérii dvakrát a po přečtení první knihy zapůjčené v knihovně jsem se rozhodla pro koupi. Tohle prostě chcete mít doma. Jediné co nechcete, aby příběh skončil. Po Duně je to pro mě nej sci-fi. A pokud nejste zrovna vesmírný badatel, tak příběh rozhodně uvěřitelný je. Je to sci-fi a ne reality show.
Mohu jen doporučit :-)

flippercz
11.07.2014

Dech beroucí příběh se spoustou zvratů. Super.

Jarrimund
17.04.2013

Pro mne osobně velké zklamání. Jsem milovníkem space opery, ale tento vesmír je pro mne absolutně nestravitelný. Autor umí fabulovat (za což jsem dal oněch 60%), ale není to pro mne uvěřitelné. Logiku to dílem postrádá a dílem je až humorná. Teprve později jsem postřehl Andersonovo autorství Hvězdných válek a Akt X. Takže už se svému zklamání tolik nedivím.

OctOpusDei
27.08.2012

Sága sedmi sluncí patří mezi mé nejoblíbenější série.Po přečtení tohoto prvního dílu jsem byl polapen a okamžitě jsem chtěl mít celou ságu.Čekání na vydání dalších dílů bylo utrpením.