Spáleniště světů

Spáleniště světů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25452/spaleniste-svetu-25452.jpg 4 57 7

Sága sedmi sluncí série

< 7. díl

V závěrečném díle své monumentální ságy splétá autor nitky mnoha příběhů do grandiózního barvitého finále. Ačkoliv válka s hydrogy skončila a bytosti osídlující hlubiny plynných planet byly poraženy, situace ve Spirálním rameni se nadále komplikuje. Vracejí se klikissové, dlouho považováni za vyhynulou rasu, bez milosti se zmocňují svých bývalých planet a vraždí lidské kolonisty. Hanza se rozpadá a lidstvo se ocitá ve schizmatu způsobeném vznikem nového centra vlády na Theronu. Ildiranské Impérium ohrožují faerové vedení šílením místodržícím. Nenasytné ohnivé bytosti ničí všechno a vše. V ohrožení se ocitá samotná rovnováha vesmírných sil. Do tohoto boje překvapivě zasahuje doposud nedoceněná lidská rasa, jejíž vynalézavost, nepoddajnost, odvaha a schopnost překonávat překážky nakonec rozhodne. Na spáleništích světů vzniká nová budoucnost.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

The Ashes of Worlds , 2008

Racek213
22.02.2023 4 z 5

No, tentokrát dám jen 4 hvězdy ... on ten konec je přece jen tak trochu v kontextu stran sporu poněkud ... no, podle vší logiky předchozího děje a technických možností vlastně nemělo to skoro dobro vyhrát a ono nějak přece vyhrálo.. ale to je jen maloučká chybka, že. :-) Nicméně, kdyby to nedopadlo dobře, tak bych to autorovi neodpustil .

Ládja
11.02.2021 2 z 5

Možný spoiler.
2,5* a to z toho důvodu, že občas to zas tak špatné nebylo. Ale jinak nevím nevím...prostě nic zajímavého, fádní a tak trochu o ničem. Jen výčet dějů, které nepřináší nic nového. V celé sáze, hlavně ve stylu psaní, je vidět snaha kopírovat Dunu...

B4LU
13.12.2017 2 z 5

Cimrmanovské očekávání se nenaplnilo - poslední díl Sedmislunečné ságy nic převratně nového nepřináší vyjma uzavření všech příběhových linií.
Jak jsem již zmínil u předchozích dílů, autorův styl psaní je neuvěřitelně černobílý - padouši jsou nudní, nafoukaní, neschopní a často iracionální psychopati, kteří v tomto díle houfně umírají, zatímco hláškující, rozumní hrdinové se srdcem vždy na správném místě stále užívají svého nevyčerpatelného štěstí v bojích se všemi myslitelnými protivníky ze Spirálního ramene. A pak žili šťastně až do smrti.
Závěrem: celá sága je zjevně stavěna pro věkovou skupinu 15-16 let; pokud je vám víc a/nebo chcete při čtení rozum použít a ne potlačit, doporučuji sáhnout po něčem úplně jiném. Zároveň mě to mrzí, protože tady byl velký potenciál...

Hudis
17.12.2015 5 z 5

Povinnost pro každého milovníka sci-fi. Skvělé nápady, rychlý a akční děj. Hodně se mi líbilo, že jednotlivé kapitoly jsou dané k jedné osobě a jsou na pár stránek, takže čtení rychle ubývá. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších space oper.

flippercz
16.08.2014 5 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Jenom škoda že tam autor nedal něco o Shana Rei, na ty jsem se těšil, bohužel marně. Jinak celá serie je pecka.

Eyghon
29.04.2014 5 z 5

Výborné zakončení celé ságy. Vše je vysvětleno a ukončeno přesně tak, jak to má po přečtení 4000 stran být.

OctOpusDei
27.08.2012 5 z 5

Tento sedmý a poslední díl Ságy sedmi sluncí má jedinou vadu-je poslední.Ale na spáleništích světů vzniká nová budoucnost

space opera

Kevin J. Anderson