Spáleniště světů

Spáleniště světů

V závěrečném díle své monumentální ságy splétá autor nitky mnoha příběhů do grandiózního barvitého finále. Ačkoliv válka s hydrogy skončila a bytosti osídlující hlubiny plynných planet byly poraženy, situace ve Spirálním rameni se nadále komplikuje. Vracejí se klikissové, dlouho považováni za vyhynulou rasu, bez milosti se zmocňují svých bývalých planet a vraždí lidské kolonisty. Hanza se rozpadá a lidstvo se ocitá ve schizmatu způsobeném vznikem nového centra vlády na Theronu. Ildiranské Impérium ohrožují faerové vedení šílením místodržícím. Nenasytné ohnivé bytosti ničí všechno a vše. V ohrožení se ocitá samotná rovnováha vesmírných sil. Do tohoto boje překvapivě zasahuje doposud nedoceněná lidská rasa, jejíž vynalézavost, nepoddajnost, odvaha a schopnost překonávat překážky nakonec rozhodne. Na spáleništích světů vzniká nová budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25452/spaleniste-svetu-25452.jpg 4.641

Sága sedmi sluncí (7.)

The Ashes of Worlds (2008)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

B4LU
13.12.2017

Cimrmanovské očekávání se nenaplnilo - poslední díl Sedmislunečné ságy nic převratně nového nepřináší vyjma uzavření všech příběhových linií.
Jak jsem již zmínil u předchozích dílů, autorův styl psaní je neuvěřitelně černobílý - padouši jsou nudní, nafoukaní, neschopní a často iracionální psychopati, kteří v tomto díle houfně umírají, zatímco hláškující, rozumní hrdinové se srdcem vždy na správném místě stále užívají svého nevyčerpatelného štěstí v bojích se všemi myslitelnými protivníky ze Spirálního ramene. A pak žili šťastně až do smrti.
Závěrem: celá sága je zjevně stavěna pro věkovou skupinu 15-16 let; pokud je vám víc a/nebo chcete při čtení rozum použít a ne potlačit, doporučuji sáhnout po něčem úplně jiném. Zároveň mě to mrzí, protože tady byl velký potenciál...

Hudis
17.12.2015

Povinnost pro každého milovníka sci-fi. Skvělé nápady, rychlý a akční děj. Hodně se mi líbilo, že jednotlivé kapitoly jsou dané k jedné osobě a jsou na pár stránek, takže čtení rychle ubývá. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších space oper.

flippercz
16.08.2014

Konec dobrý, všechno dobré. Jenom škoda že tam autor nedal něco o Shana Rei, na ty jsem se těšil, bohužel marně. Jinak celá serie je pecka.

Eyghon
29.04.2014

Výborné zakončení celé ságy. Vše je vysvětleno a ukončeno přesně tak, jak to má po přečtení 4000 stran být.

OctOpusDei
27.08.2012

Tento sedmý a poslední díl Ságy sedmi sluncí má jedinou vadu-je poslední.Ale na spáleništích světů vzniká nová budoucnost