hruskovalucie93 hruskovalucie93 komentáře u knih

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Co říct .. Nápad na téma knihy velmi chválím, vcelku dobře se mi i četla, ale myslím, že by mohla být o polovinu kratší. Začátek je hodně natáhnutý, hlavní postava pořád něco vypráví a dostává se úplně někam jinam. Nachytala jsem se, že na začátku chvílemi ani nevnímám děj. Docela mě i rozčilovala dcera hlavní postavy, která hlavně v začátcích působila trošku jako spratek. Za mě 3 hvězdy.

15.08.2016 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Hodně zvláštní záležitost a vůbec jsem tohle nečekala. Na zadní straně knihy je napsaná čtenářská recenze, kde je psáno: "Tato kniha mi připomíná pláž". Ano, přesně takový pocit z toho mám i já. Film pláž je také o takové psycho skupině lidí a o krásném odlehlém místě. Každopádně, na knihu jsem se těšila a když jsem jí teď dočetla, jsem spokojená. Nebála jsem se u ní, ale bylo to takové úzkostné a opravdu psycho. Suprově se četla - přečteno za 24hodin. Dávám 5 hvězd.

14.08.2016 5 z 5

Neodolatelné síly Neodolatelné síly Danielle Steel

Moje první kniha od Steelové. Moc se mi do toho nechtělo, ale jsem spokojená. Zaujal mě příběh i styl psaní. Chvílemi to bylo zdlouhavé, hlavně na začátku mi přišlo, že se některé scény pořád dokola opakují. Nakonec jsem ale byla hodně zvědavá jak to všechno dopadne.

10.08.2016 5 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

Mě se ta kniha líbila. Pochopila jsem, že je to napsané z autorčina života a zajímalo by mě, zda je vše postavené na opravdové realitě. Bylo to určitě i trochu poučné, v jedné části knihy je dost popsána arabská kultura o kterou jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala. Zaujal mě hlavně začátek s tématem au-pair, rodina, ve které hlavní hrdinka pracovala mi byla hodně sympatická. Hodně hezky psané, bylo snadné se začíst. Oddychový román se zajímavým tématem.

09.08.2016 4 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

Skvělá kniha a pro mě i inspirace na novou parádní autorku. První část kniha neskutečná, člověk si uvědomí, jak je lehké se dostat na ulici, bylo to velmi zajímavé o tomto tématu číst. Druhá část knihy mě zklamala tím, že popisovala až příliš happyendů. Autorka se podle mě tuto skutečnost snažila "zesmutnit" smrtí několika postav, ale to tomu moc nepomohlo. I přesto hodnotím 5 hvězdami. Kniha se výborně čte, chválím i zajímavý námět příběhu.

08.08.2016 5 z 5

Třešinka Třešinka Raine Miller

Tahle kniha me hodně překvapila. Moc jsem od ní nečekala a když jsem ji začala číst, bála jsem se tématu 50 odstínu šedi a typické přeslazenosti. Sladké a trošku naivní to bylo, ale tak příjemně a hezky. Je to plné hluboké lásky. Líbila se mi témata náhlé smrti tatínka hlavní postavy a také lehkého alkoholismu u maminky hlavni postavy, které knize vzali naivitu a víc přiblížili realitu dnešní doby.

07.08.2016 5 z 5

Sestrám by se milenci krást neměli Sestrám by se milenci krást neměli Sophie Ranald

Nebylo to vůbec špatné. Žádné náročné čtení, spíše humorná oddychovka. Příjemný konec.

05.08.2016 3 z 5

Pod vodou Pod vodou Juli Zeh

Do čtení jsem se musela nutit, vůbec mi to nešlo do hlavy, musela jsem se vracet v textu, až jsem to nakonec vzdala.

01.08.2016 1 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Hezká kniha, pro mě taková oddychovka s happyendem. Skvěle se četla.

01.08.2016 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Zvládla jsem přečíst jen prvních pár stránek. Vadilo mi vyprávění ve třetí osobě, celkově to bylo dost zmatené a nepřehledné. Nápad na příběh mi přišel zajímavý, bohužel se mi kniha špatně čte, takže odkládám.

30.07.2016 1 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Průměr. Nechápu, proč je kniha takhle obsáhlá, protože 90% textu je zbytečně natahovaný a kolikrát jsem ani nevnímala co čtu. Moc popisků a myšlenek. Příběh jako takový ale nebyl zlý.

29.07.2016 2 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Jedním slovem neskutečné psycho. Ale byla to pecka. I když má kniha přes 400 stran, přečetla jsem ji za velmi krátkou dobu, protože jsem se jednoduše nemohla odtrhnout. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla. Dočítala jsem jí večer a přiznávám, že mi bylo dost ouzko a na ulici bych v tu chvíli nevyšla ani za nic. Dávám 5 hvězd a těším se na další knihy od této autorky.

25.07.2016 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Nemám slov. Kniha plná lásky i krutosti. Realita těch, kdo trpí touto chorobou. Za mě 5 hvězd.

24.07.2016 5 z 5

Proměny srdce Proměny srdce Jude Deveraux (p)

Oddechovka, přečteno za jeden den :)

22.07.2016 4 z 5

Překonejte komplex méněcennosti Překonejte komplex méněcennosti Olivier Hauck

Pomohla mi :)

18.07.2016 5 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Průměrná kniha, vcelku dobře se četla, ale nijak mě extrémně nezaujala. Maise na mě působila dost dětsky a Evan jako slaboch. Námět super, převážně za to dávám 3 hvězdy.

18.07.2016 3 z 5

Odvážná a sexy Odvážná a sexy Jill Shalvis

Humorná, výborně se četla, líbil se mi příběh i napětí. Jsem mile překvapena. Dávám 4 hvězdy.

16.07.2016 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Od této knihy jsem nečekala příliš, ale byla super. Obyčejný příběh psaný hodně čtivou formou, líbila se mi ta "česká" rodinná atmosféra. Možná by mohlo být méně hádek. Mrzel mě dost otevřený konec.

14.07.2016 4 z 5

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Červená knihovna jako blázen. Nedočetla jsem jí. Nemám rada, když se co kapitola objevuje milostná scéna a je popisována na dvě stránky. I přesto se mi líbíl popis prostředí, kniha se hezky čte. Pro mě bohužel moc přeslazené.

11.07.2016 1 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Krásný příběh, kniha byla velmi čtivá a moc se mi líbilo, jak bylo popisováno prostředí, kde hlavní postavy v žili. Kniha ve mě probouzela klid. Dávám 5 hvězdiček.

10.07.2016 5 z 5