Útěk na druhý břeh

Útěk na druhý břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262427/bmid_utek-na-druhy-breh-262427.jpg 4 51 22

Dostat se na samé dno, neznamená zůstat tam navždy Jsou místa, kterým je lepší se vyhnout i za bílého dne. Přesto na druhém břehu řeky, kde nekontrolovatelně bují vegetace a pohybují se podivné lidské existence, najde útočiště mladá dívka Krista. Od skoku do chladné vody ji zachrání žena, která vypadá jako smrtka, ale v osudnou chvíli se stává strážným andělem. Přiměje zoufalou dívku žít dál? Pozná Krista osudovou lásku?... celý text

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

andy_nejedla
06.04.2020 4 z 5

Kniha se mi jako celek líbila, ale občas jsem byla zmatená z toho, kdo je vlastně hlavní postava, a proč se vedlejším postavám autorka věnuje tak intenzivně.

Lena79
18.10.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře, to se musí nechat. Jen si myslím, že se autorka měla více věnovat prostředí bezdomovců. Prostě jsem nemohla uvěřit úplně všemu, místy se příběh zdál až naivní. Ale líbila se mi.

lenkavildomcova
24.02.2019 5 z 5

Líbila se mi. Dobře se četla.

TaLu
27.01.2019 4 z 5

Příběh s detektivními prvky autorka zpočátku umístila do nezvyklého prostředí bezdomovců. Skupina lidí, které spojily zvláštní okolnosti, je pro čtenáře zajímavým
uskupením. Děj je místy trochu naivní a nepravděpodobný, ale rozhodně nenudí, protože obsahuje stále nějaké zvraty. Odpočinková četba, při které jsem se dobře bavila. Autorka nepatří k nejznámějším, ale já její detektivní příběhy přečetla vždy se zájmem.

Merlinit
12.11.2018 3 z 5

Příběh poněkud slaboduchý, ale nelze mu upřít čtivost.

EvikU.
07.08.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá, chtěla jsem vědět jak to bude dál.

1alena1
01.07.2018 4 z 5

První část knihy byla opravdu vynikající, výborný nápad popsat jak se lze stát bezdomovcem i s velice slušným IQ, dobrou minulostí a jak je možné v této komunitě žít, druhá část už byla překombinovaná neuvěřitelnými příběhy s většinou dobrým koncem, takže to sklouzávalo do červené knihovny dnešní doby. Ale za čtivost, kdy se člověk opravdu odtrhnout od čtení nemůže (a to si myslím, že je nejdůležitější účel knih), dávám 4* .

hany77
22.04.2017 3 z 5

Této knize se nedá upřít čtivost, řádek po řádku ubíhá jedna radost, ale děj...naivita, která krom detektivní zápletky spadá spíše do kategorie červené knihovny, kde všechno dobře dopadne...

Jirinamac
11.02.2017 3 z 5

První část knihy mě bavila. Popis proč se dostali na dno a jejich soudržnost byla hezky popsaná, ale pak to přeskočilo trochu do detektivky a už to přestalo být tak zajímavé čtení. Moc nepravděpodobných náhod, takový život nebývá.

evago
02.01.2017 2 z 5

jednoduchý příběh ze života,kniha se dobře četla

zdehan
30.10.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla i tak to v životě chodí přečteno za jeden den.

helena1304
17.10.2016 5 z 5

Super knížka!
Doporučuji všem.

hruskovalucie93
08.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha a pro mě i inspirace na novou parádní autorku. První část kniha neskutečná, člověk si uvědomí, jak je lehké se dostat na ulici, bylo to velmi zajímavé o tomto tématu číst. Druhá část knihy mě zklamala tím, že popisovala až příliš happyendů. Autorka se podle mě tuto skutečnost snažila "zesmutnit" smrtí několika postav, ale to tomu moc nepomohlo. I přesto hodnotím 5 hvězdami. Kniha se výborně čte, chválím i zajímavý námět příběhu.

fis.rena
02.07.2016 3 z 5

Na dno se může každý dostat velice snadno,o čemž kniha vypráví...nicméně je to všechno až moc "přehappyendované". Velice těžko uvěřitelné,ale tak je to román,tak pojďme trochu snít s růžovými brýlemi :D děj velice předvídatelný,takže žádná překvapení.

bagel
25.06.2016 3 z 5

První polovina knihy se mně líbila, ale pak se to zhoršovalo. Postavy byly černobílé, dobro snadno poráželo zlo a vše spělo k ideálnímu konci. Těžko uvěřitelné...

popeluška
27.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha která se čte naprosto úžasně. Moje první kniha od autorky mě mile překvapila :-) prostě super

Jindřich osmý
25.04.2016 5 z 5

Moc dobře se mi tato kniha četla.Jsem ráda,že vše dobře dopadlo.Chamtivá sestra dostala co zasloužila.Je až s podivem jak snadno může člověk skončit na ulici,ale jak těžce se dostat zpátky.

Danago
12.04.2016 3 z 5

Velice čtivá, napínavá, dojenmá, překvapivá. Moc se i líbila nemohla sem přestat číst . Moc krásná knížka.

Karolína52
07.04.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Děj se odehrává v nevšedním prostředí bezdomovců. Nakonec všechno
celkem dobře dopadne, možná až neskutečně moc dobře. Pěkná obálka.
Od autorky knihy si zase něco přečtu.

Jana Abrahamová
česká, 1959
2006  75%Slepý dům
2015  79%Útěk na druhý břeh
2004  79%Do třetice všeho zlého
2006  81%Šamanky z Maxova
2008  92%Poslední zpověď

Kniha Útěk na druhý břeh je v