hruskovalucie93 hruskovalucie93 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Na paní Mornštajnovou slyším velkou chválu už delší dobu a i když byl můj zájem směřovaný hlavně k románu Hana, rozhodně to nemění nic na tom, že jsem s radostí šáhla i po tomto dílu. Dobu komunismu jsem nezažila, upřímně mám i velké mezery v dějepisu, takže si troufám říci, že ten čtenářský zážitek u mě nebyl takový jako pro někoho, kdo tím musel projít, přesto se mi kniha moc líbila. Děj se prolíná dvěma obdobími, líbila se mi rozmanitost postav z rodiny hlavní postavy, které si procházejí těžkostmi té doby a perou se s tím bez pomoci odborníků (psycholog apod.), které v té době nejspíš nebylo možné ani vyhledat. Hodně mě také zaujala část smrtelné nehody a toho, jak se to poté řešilo. Díky tomu, že je román podle skutečných příběhů si neumím představit, jak to pro tatínka, maminku a vlastně i dcerku, která nehodu způsobila, muselo být těžké. Surové, šokující, tvrdé, ale přesto velmi milé. Konec mě navíc dojal k slzám a těžko se mi kniha odkládala. Dávám plný počet hvězd a nemůžu se dočkat dalších knih.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

(SPOILER) POZOR NA DROBNÝ SPOILER!! :-)
Původně jsem měla v plánu si půjčit Bábovky, v knihovně jsem ji však nenašla a tak jsem sáhla po této. Líbil se mi obal, paradoxně i to, že je kniha obsáhlá, mám ráda knihy, které mají hodně stran. A teď už k tématu jako takovému - zezačátku to pro mě byl trošku boj, upřímně mi dost vadil moravský přízvuk a celkově mi to šlo trošku ztěžka. Po několika stranách jsem se ale do knihy pomalu začala začítat a hlavně jsem se i několikrát opravdu ze srdce zasmála, což se mi u knih moc nestává. Dost mě překvapila část knihy, kde hlavní hrdinka řeší u člena rodiny rakovinu a později i smrt. Vzhledem k celému humornému spádu to pro mě byl docela šok a upřímně mě to i dohnalo k slzám. Příběh jsem si nakonec moc užila i když to dle mého názoru skončilo tak trošku otevřeně... Autorku knihy sleduji i na sociálních sítích a lákalo mě vyzkoušet, jak vlastně píše, zklamaná jsem určitě nebyla a chystám se i na další díla.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super detektivka. Hlavní postava, seržantka Erika, mi byla sice trochu méně sympatická, ale dojem z knihy to nezkazilo. Překvapivě jsem až do konce nevěděla kdo je vrah.

21.01.2018 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Děsivý a reálný příběh. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, protože jsem byla zvědavá, jak příběh dopadne a nemohla jsem se odtrhnout. Doufám, že kniha třeba někomu pomůže na cestě za lepším životem.

20.08.2016 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Hodně zvláštní záležitost a vůbec jsem tohle nečekala. Na zadní straně knihy je napsaná čtenářská recenze, kde je psáno: "Tato kniha mi připomíná pláž". Ano, přesně takový pocit z toho mám i já. Film pláž je také o takové psycho skupině lidí a o krásném odlehlém místě. Každopádně, na knihu jsem se těšila a když jsem jí teď dočetla, jsem spokojená. Nebála jsem se u ní, ale bylo to takové úzkostné a opravdu psycho. Suprově se četla - přečteno za 24hodin. Dávám 5 hvězd.

14.08.2016 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dlouho jsem nečetla nic tak skvělého! Byla jsem napnutá od začátku až do konce. Paráda!

30.04.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Knihu po pár stránkách odkládám. Vadila mi psaná forma a zbytečné vulgarismy. Knihu bych - jak už tu někdo zmínil - označila za uchylárnu. Pokračování, které mám mimochodem zrovna doma, se určitě číst nechystám.

08.08.2017 2 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Vždycky si říkám, že nebudu dávat knize 5 hvězdiček jenom proto, že se mi líbila, protože pak se objeví nějaká, která mě vyložené uchvátí a mě ty hvězdičky pak budou k hodnocení chybět. A tohle je zrovna ten případ. Kniha naprosto bez chyby, napínavá, čtivá s výborným tématem. Po dočtení knihy jsem pociťovala nepříjemné mrazení. Opravdu doporučuji a těším se na novou knihu této autorky. Samozřejmě hodnotím 5ti hvězdami (kéž bych nyní měla nějakou navíc :).

11.07.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Strašně se mi to líbilo. Těšila jsem se a asi jsem věděla proč. Výborná kniha.

01.10.2016 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Super! Mám ráda takové knihy. Děj napínavý od začátku do konce, super postavy. Kniha velmi čtivá, nemám co dodat. Hodnotím 5* a těším se na další knihy od této autorky.

17.08.2016 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Jedním slovem perfektní kniha. Chvílemi jsem se na začátku ztrácela v postavách, ale později jsem se už orientovala. Moc se mi líbil příběh a kniha předčila očekávání. Doporučuji.

28.06.2016 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Po dlouhé době kniha od mé milované autorky z dob mého dospívání. Všechny již mám přečtené, ale tenhle románek mi nějak proklouzl, takže jsem se s velkou nostalgii pustila do čtení. Nezklamalo mě to, paní autorka má stále stejný styl, což považuji určitě za výhodu. Velmi čtivé. Doufám, že se ještě dočkám dalších dílů, jako milou oddechovku velmi doporučuji a to především těm, kteří romány od paní Lanczové milují.

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Jedna z knih, která Vás dostane. Perfektní téma, perfektní zpracování, neskutečně mě to bavilo :)

15.02.2019 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Opravdu velmi milostné a upřímně jsem trošku z této knihy dostala alergii na spojení "Miluji Tě". V knize se s tím mohlo trošku šetřit. To bylo ve finále ale asi to jediné, co se mi na knize nelíbilo. Jinak za mě super, skvělá námět, hezky se četlo. Pro milovnice přeslazených románů ideální četba.

27.12.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Těšila jsem se na ní a nezklama mě. Vůbec si nedokážu představit, že některé čtenářky tady věděli už od půlky, kdo je vrah, protože pro mě to byl do poslední chvíle pokaždé někdo jiný. Napínavé, zvláštní, ale skvěle napsané.

22.10.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Skvělá kniha. Opravdu jsem zezačátku uvěřila tomu, že Catherine svého manžela podvedla a byla mi kvůli tomu dost nesympatická. Po přečtení se mi pohled samozřejmě úplně obrátil. Upřímně jsem tohle od knihy vůbec nečekala, myslela jsem si, že to bude více kriminální, ale bylo to pro mě příjemné překvapení. Velmi podařený psychologický thriller.

29.08.2016 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Neskutečně mě bavila a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, komu mám vlastně věřit. Tvrdý a děsivý příběh, napětí od začátku do konce. Kdybych mohla, dám knize 6hvězd. Doporučuji všem.

22.08.2016 5 z 5

Útěk na druhý břeh Útěk na druhý břeh Jana Abrahamová

Skvělá kniha a pro mě i inspirace na novou parádní autorku. První část kniha neskutečná, člověk si uvědomí, jak je lehké se dostat na ulici, bylo to velmi zajímavé o tomto tématu číst. Druhá část knihy mě zklamala tím, že popisovala až příliš happyendů. Autorka se podle mě tuto skutečnost snažila "zesmutnit" smrtí několika postav, ale to tomu moc nepomohlo. I přesto hodnotím 5 hvězdami. Kniha se výborně čte, chválím i zajímavý námět příběhu.

08.08.2016 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Za mě obyčejná detektivka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem ji četla v období, kdy jsem neměla moc času a nebo mě opravdu moc nezaujala. Posledních pár stran jsem ani nedočetla. Půjčila jsem si ji hlavně protože jsem k Vánocům dostala Loutkaře a chtěla jsem mít nejdříve přečtený "první díl". Dávám 3 hvězdy z 5.

15.09.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já vlastně ani nevím o čem ta kniha byla, respektive co měla čtenářům předat. Pořad jsem čekala, až přijde chvíle, kdy to konečně pochopím, kdy konečně přijde nějaká chvíle, která všechno v knize osvětlí.. a ono nic. Hodně jsem se ztrácela v postavách a obtěžovalo mě posmrtné hlasy k žijícím. No, asi jsem čekala dost a upřímně, kdyby to nebylo od autorky, která napsala dívku ve vlaku, odložila bych ji asi nedotčenou.

25.05.2018 3 z 5