hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásný příběh, smutný, lehce plynoucí. Krátké kapitoly, spousta emocí, tragédie i pohádka. Moc jsem si čtení této knihy užila. Ráda doporučuji!

11.09.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak tohle se nepovedlo. Jako kdyby se autor nemohl rozhodnout, jaký příběh napsat. Hlavně ty pohádkové pasáže mi tam strašně vadily a nudilo mě to.Sice jsem dočetla, ale Britt Marie byla mnohem lepší a lidštější.

20.08.2017 2 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Konečně jsem se dozvěděla, jak se vlastně vsichni potkali

12.08.2017 4 z 5

Všechny sny světa Všechny sny světa Theresa Révay

Určitě lepší než Bílá vlčice. První díl nás seznámil s postavami, ale teprve tady poznáváme jejich charaktery, myšlenky. Navíc v poválečném Berlíně se nemůžete nudit. Propletene osudy se rozvíjejí a uzavírají.Moc krásně se to četlo.Asi největší posun udělala Nataša s Alexem.

28.07.2017 5 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Kniha se mi líbila. Pasáž z Ruska mi hodně připomínala Kněžnu od Danielle Steel. Ale hlavní hrdinka, ač také mířila do Paříže, byla uzavřená a odhodlaná prát se za své blízké, nebyla tak romanticky založená, spíše pragmaticky. Těžko uvěřitelné mi přišlo dění kolem Máši a jejího manžela. Lépe, než vnitřní pocity postav a jejich vztahy, byly popsány události historické a politické. Je to čtivé, těším se na druhý díl, protože v prvním mi chybí dokončení některých osudů a příběhů.

26.07.2017 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Taková kniha o ničem. Grafy, které nedávají smysl, myšlenky jim odpovídající. Přečetla jsem sice za dva dny, ale byla to nuda.

20.07.2017 2 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Kavárnička byla lepší, tahle kniha celkem nuda, chyběl tomu nápad.

06.07.2017 3 z 5

Lichožrouti se vracejí Lichožrouti se vracejí Pavel Šrut

Moc se nám líbil i druhý díl a těšíme se na třetí

27.06.2017 5 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Odpočinkové romantické čtení , tentokrát sice bez chuti na broskve, ale s chutí na skvělou kuchyni paní Matildy :)

27.06.2017 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nejprve jsem si říkala, co je to za protivnou babu, ta Britt-Marie, ale ona je to stařenka se širokým srdcem a s přesvědčením, že vše má mít nějaký řád. Sama v sobě k sobě hledá cesta. Cestu, jak si vážit sama sebe. Je to první kniha, kterou jsem od autora přečetla a moc se mi líbila. Vyvolala emoce, přiměla mě smát se i brečet. Hořkosladký příběh lidí, fotbalu a jedné krysy (nebo dvou?).

14.06.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Četlo se to dobře, taková oddechovka na dva večery, ale těm postavám něco chybělo. Víc hloubky, dokončených příběhů, často jen naznačené, jen takové stékání po povrchu.

02.06.2017 3 z 5

Pět báječných strýčků Pět báječných strýčků František Nepil

Tuto knížku jsem vyhrála v 1. třídě v soutěži o nejlepšího čtenáře třídy. Hned se zařadila mezi mé oblíbené a chystám se ji číst i dětem. Moc milé setkání s panem Nepilem a jeho tvorbou.

26.05.2017 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Nemůžu dát víc, než tři hvězdy. Kniha dá náměty na přemýšlení, jen jevšechno podáno rychlostí blesku, bez nějaké vedlejší myšlenky. Líbí se mi, jak autor píše, ale tady možná stálo za to příběh víc rozvinout. Lidé i jejich osudy byli takovými epizodami. Hlavní hrdina byl naivní snílek bez cíle a bez schopnosti vnímat realitu.

19.05.2017 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Zajímavá kniha, protkaná smutkem, tragédií a životem slonů. Až mě z toho mrazilo. Doporučuji!

17.05.2017 5 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Příjemné oddechové čtení na volný den.Hned bych si dala broskve.

08.05.2017 3 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Po zde přečtených recenzích jsem čekala naprostou bombu, ale zklamalo mě to. Nemohla jsem se začíst, vyprávění mi přišlo těžkopádné. Opakovaly se motivy, osudy. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Nepotřebuju mít úplně akční příběh, mám ráda i poetické knihy, ale tahle mě nudila.

02.05.2017 3 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Zbytečně moc dlouhé, místy jsem měla pocit, že se autor potřebuje svých postav zbavit, že pro ně nemá naplnění a je jich mnoho, tak je raději nechává zemřít.

18.04.2017 3 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

První polovina knihy se mi líbila více,druhá část už neměla nápad, ani spád. Dočítala jsem poměrně dlouho.

10.04.2017 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha mě nudila. Autorka si vybírá asi atraktivní témata, ale já se nemohla začíst, je to trochu jako kafemlýnek, stále se opakující upozornění na AS, příznaky, co Jacoba vytočí, nastartuje, co ho uklidní. Zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tuto knihu. dočetla jsem, ale nezaujalo.

21.03.2017 2 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Moc pěkné, ale po celou dobu, i po dočtení jsem měla pocit, že mi tam něco pořád chybělo. Ale těším se na další díl :)

14.03.2017 4 z 5