hrosik3 hrosik3 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh o "obyčejných neobyčejných" lidech a jejich životech. Milé čtení z minulého století a spousta různých povah, s kterými se denně setkáváme kolem sebe. Líbilo se mi to. Moje první knížka od autorky a určitě ne poslední.

10.03.2017 4 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Příjemné oddechové čtení, tak nějak jsem doufala, že Lucie bude hlavní postavou, co se léčení týče, ale v druhé části knihy jakoby to opadlo.

03.03.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Váhala jsem, zda dát 4, nebo 5 hvězdiček. Téma hodně zajímavé, Gerta silná žena. Krásně napsané, že se musíte dočíst, jak to s Gerou a Barborou dopadne. Vždy je mi těžko, když čtu, jak se vojáci, nebo i civilisté, chovali jak zvířata. Kolektivní vina padla na nevinné a měnila lidské duše. Místy mi ale vadilo, jak najednou kapitolu začínala vyprávět jiná postava, bez předchozího upozornění, a taky skoky v čase.

26.02.2017 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Rozvláčné, až moc různých příhod a dobrodružství.

18.02.2017 3 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Až moc srdceryvné, dost nepravděpodobné, ale čtivé. Chrise mi bylo líto, Emily ani omylem, celkově vztahy obou rodin až nezdravé a na konci nedořešené.

15.02.2017 3 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Mně se to líbilo, bylo to čtivé, takové odpočinkové.

14.02.2017 4 z 5

Vítězové Vítězové Danielle Steel

Příběh jako takový špatný nebyl, mám na mysli námět, ale autorka pořád dokolečka připomíná některé detaily, tak je to takové "školácké" vypravování.

07.02.2017 3 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Zatím asi nejslabší kniha od Vondrušky, co jsem přečetla. Takové moc rozvláčné. Škoda, první díl byl super.

02.09.2016 3 z 5

Hlasy mých otců Hlasy mých otců Helena Šmahelová

Celá trilogie se mi moc líbila, odpočinkové čtení o obyčejných lidech i s pozadím politického dění, jen škoda toho useknutého konce u posledního dílu.

30.04.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tahle knížka mě dostala, o holocaustu jsem jich přečetla už dost, ano, možná byly ty druhé napsány pro někoho lépe, tahle je ale jiná, tři dějové roviny, příběh Minky je rozhodně nejzajímavější a plný emocí, ale i Sage toho má v sobě hodně, upíři tak trochu na dokreslení jiné kultury, proč ne? Mně se líbila moc.

23.03.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pohádka pro dospělé, odpočinkové čtení, místy mě to nudilo, ale ne tolik, abych nedočetla.

29.02.2016 3 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Nejlepší od tohoto autora, silný příběh, prolínání současnosti a minulosti, zklamání hrdinů, ponurá atmosféra, za mne super.

21.02.2016 5 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Čekala jsem oddechovku, ale tohle byla slabota, ani pro zasmání to nebylo.

04.02.2016 2 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Přečteno s velkým sebezapřením, zbytečně dlouhé, mnoho postav, ovšem žádná vyjímečná, příběhy jednotlivých postav jen započaté, ale nedokončené, vlastně mi přišlo, že se tam opakuje jedna jediná myšlenka: koho s kým podvést, přitom téma by mohlo být určitě zajímavé, kdyby se s ním pracovalo lépe, za ne zklamání

01.02.2016 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Mnohem lepší, než Paganiniho smlouva, mělo to spád.

15.01.2016 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Bezva čtení pro děti před spaním.

10.01.2016 5 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Hodně oddechové, bláznivé čtení, ale nasmála jsem se a pobavilo, takže svůj účel kniha splnila. :)

29.10.2015 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

drsné čtení, svědectví z pitevny, krematoria, co všechno byli schopni vymyslet v rámci "výzkumu" :(

08.10.2015 5 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

červená knihovna s předvídatelným dějem dobré na relax k vodě, na zahrádku

21.08.2015 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

já se bavila, jen ta leukémie, to bylo trochu moc, a konec mi přišel useknutý, jako oddechovka moc hezký

12.06.2015 4 z 5