Levandulové noci: Román z Provence

Isabelle doufá, že najde na starém venkovském statku rodiny Le Ber na březích řeky Durance svůj domov. Avšak venkovské sídlo mladého Corina le Ber je velmi zadlužené. Bezohledný hoteliér větří šanci přebudovat statek na luxusní hotel. Rodina se rozdělí na dva znepřátelené tábory a nic netušící Isabelle se náhle ocitne uprostřed enervující intrikánské hry - a také zažije svou životní love story. Další dobrodružství rodiny Le Ber se si můžete vychutnat v druhém dílu s názvem Z nebe do ráje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45245/levandulove-noci-roman-z-provence-0iz-45245.jpg 3.979

Levandulové noci 1.

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Lavendel Nächte, 2001

Kniha Levandulové noci: Román z Provence

03.01.2019

Oddechová, romantická kniha, kterou jsem si užila. Knížka má navíc moc pěknou obálku.

sabca
29.01.2018

Příběh Isabelle se mi četl dobře hned od začátku. Hlavní hrdinka mi byla příjemná a hlavně Provance, popisování vůně broskvoní a levandule, která k této oblasti patří. Kdo má rád příběhy o lásce, tak doporučuji. Ihned se pustím do druhého dílu.

intelektuálka
29.11.2017

Není to žádné veledílo, ze kterého budete oslněni. Je to romantická kniha o tom, že odpovídáte za svůj život.A začínat znovu v krásné Provence na statku plném broskvoní a poznat tam lásku... To je Francie, jak ji vidím. Plná tolerance, porozumění a lidské sounáležitosti. Nikdy jsem se tam nesetkala s nadřazeností a vždy jsem měla pocit, že tam tak trochu patřím.
Tohle je pro romantičky a krásně se to čte.

tatafa
31.08.2017

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

hrosik3
08.05.2017

Příjemné oddechové čtení na volný den.Hned bych si dala broskve.

Šárka5875
13.03.2017

Kniha zaujme na první pohled krásnou obálkou. Bohužel jsem ji začala číst po příběhu, který byl napsán velmi svižně a takříkajíc „živě“. A to asi ovlivnilo z části i můj pohled na ni. Levandulové noci mi přišly takové rozvláčné, první polovina knihy mě v podstatě docela nudila, nic zvláštního se tam neudálo. Autorka mnohem lépe popisuje prostředí plné broskvoní a voňavé levandule než charaktery hrdinů příběhu. Postavy jsou vykreslené tak nějak povrchně, neživě, mnoho nezaujmou. Druhá polovina knihy je přece jen o trochu živější a četla jsem ji s větší chutí.
Doporučuji, pokud hledáte jednoduchý románek, protože nic složitého v knize opravdu nenajdete. Pokud vás láká prostředí Provence, pak si přijdete na své, jelikož krajina je popisována velmi sugestivně a krásně navodí představy voňavých levandulových polí a broskvoňových květů. Možná i proto jsem nakonec dala čtyři hvězdy.

KydlochMoris
08.01.2017

Pěkný příběh, hezká romantika... Taková oddechovka :-)

Christine2002
05.12.2016

Nejdříve jsem se zalekla toho, že hlavní hrdince je skoro 30, a tak jsem knížku odkládala. Hned po první kapitole jsem věděla, že to byla chyba. Děj mě pohltil...s věkem jsem se rychle smířila a ocitla se sama v nádherném prostředí PROVENCE.