Levandulové noci: Román z Provence

Levandulové noci: Román z Provence

Isabelle doufá, že najde na starém venkovském statku rodiny Le Ber na březích řeky Durance svůj domov. Avšak venkovské sídlo mladého Corina le Ber je velmi zadlužené. Bezohledný hoteliér větří šanci přebudovat statek na luxusní hotel. Rodina se rozdělí na dva znepřátelené tábory a nic netušící Isabelle se náhle ocitne uprostřed enervující intrikánské hry - a také zažije svou životní love story. Další dobrodružství rodiny Le Ber se si můžete vychutnat v druhém dílu s názvem Z nebe do ráje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45245/levandulove-noci-roman-z-provence-0iz-45245.jpg 3.966

Levandulové noci (1.)

Die Lavendel Nächte (2001)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

sabca

Příběh Isabelle se mi četl dobře hned od začátku. Hlavní hrdinka mi byla příjemná a hlavně Provance, popisování vůně broskvoní a levandule, která k této oblasti patří. Kdo má rád příběhy o lásce, tak doporučuji. Ihned se pustím do druhého dílu.

intelektuálka
29.11.2017

Není to žádné veledílo, ze kterého budete oslněni. Je to romantická kniha o tom, že odpovídáte za svůj život.A začínat znovu v krásné Provence na statku plném broskvoní a poznat tam lásku... To je Francie, jak ji vidím. Plná tolerance, porozumění a lidské sounáležitosti. Nikdy jsem se tam nesetkala s nadřazeností a vždy jsem měla pocit, že tam tak trochu patřím.
Tohle je pro romantičky a krásně se to čte.

tatafa
31.08.2017

Série Levandulové noci, ve vydání z roku 2016, mne zaujala především svými obálkami, které už z dálky připomínají Provence - kraj fialové a voňavé levandule.

Podstatně méně mne však zaujal samotný příběh, který se mi navíc poměrně těžce četl. Zpětně si myslím, že to nebyla až tak chyba románu, ale spíše mne. Přeci jen to byla má první zkušenost s románem z Francie. Dlouho mi vadila dikce a styl, kterým autorka knihy napsala. Zároveň mne vytáčela řada postav díky upjatosti a až přehnané touze po dokonalosti. Avšak nyní, když jsem přečetla několik dalších francouzských románů, jsem přišla na to, že to bylo především nepochopení značné kulturní rozdílnosti mezi Čechy a Francií. Každopádně Levandulové noci byly velice zajímavým ponaučením o francouzském způsobu života a těším se, až se do nich znovu začtu.

hrosik3
08.05.2017

Příjemné oddechové čtení na volný den.Hned bych si dala broskve.

Šárka5875
13.03.2017

Kniha zaujme na první pohled krásnou obálkou. Bohužel jsem ji začala číst po příběhu, který byl napsán velmi svižně a takříkajíc „živě“. A to asi ovlivnilo z části i můj pohled na ni. Levandulové noci mi přišly takové rozvláčné, první polovina knihy mě v podstatě docela nudila, nic zvláštního se tam neudálo. Autorka mnohem lépe popisuje prostředí plné broskvoní a voňavé levandule než charaktery hrdinů příběhu. Postavy jsou vykreslené tak nějak povrchně, neživě, mnoho nezaujmou. Druhá polovina knihy je přece jen o trochu živější a četla jsem ji s větší chutí.
Doporučuji, pokud hledáte jednoduchý románek, protože nic složitého v knize opravdu nenajdete. Pokud vás láká prostředí Provence, pak si přijdete na své, jelikož krajina je popisována velmi sugestivně a krásně navodí představy voňavých levandulových polí a broskvoňových květů. Možná i proto jsem nakonec dala čtyři hvězdy.

KydlochMoris
08.01.2017

Pěkný příběh, hezká romantika... Taková oddechovka :-)

Christine2002
05.12.2016

Nejdříve jsem se zalekla toho, že hlavní hrdince je skoro 30, a tak jsem knížku odkládala. Hned po první kapitole jsem věděla, že to byla chyba. Děj mě pohltil...s věkem jsem se rychle smířila a ocitla se sama v nádherném prostředí PROVENCE.

jluky
22.10.2016

Po počiatočnej nedôvere ku knihe som to nevzdala a som rada. Veľmi milá romantika z môjho obľúbeného Francúzska.

Liduka
31.03.2016

Příjemné oddechové čtení. Žádný zázrak ale nečekejte.

niknikita
13.03.2016

Docela nenáročné a romantické čtení pro období nemoci, kdy je hlava tak trochu mimo provoz. Věřím ale, že kdyby se příběh neodehrával v Provence, asi bych ubrala na hodnocení.

Milla
03.03.2016

Pekne pocteni, ke konci smutne. Tesim se na druhy dil.

Alzbetta
27.01.2016

Krásná,pohodová knížka

LadyD
24.01.2016

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla za necelé dva dny :) ... myslím, že bych to zvládla ještě rychleji, velmi dobře čitelná kniha, tedy alespoň pro mě.

mariva
18.01.2016

Oddechový příběh z Provence, příjemné pohodové čtení.

princesse
22.12.2015

Oddechovka. Příjemně čtivá knížka, stačily mi na ni dva večery. Místy jsem si připadala, že jsem přímo v krásném starém domě uprostřed broskvoní a levandulových polí. Přečtením jistě neprohloupíte. Ráda si přečtu i pokračování.

Marselle
02.11.2015

Pěkná oddechová a romantická kniha, i když se velice brzy dalo předpokládat jak děj dopadne, nebránilo mi to knihu dočíst až do konce a užít si ji.

Gabetka
19.07.2015

Velmi oddechové, velmi předvídatelné, ale čtení ve vás vzbudí chuť zajet se podívat na levandulová pole a broskvoňové sady v Provence. Na letní čtení na dovolené to pravé.

dubakm
04.08.2014

Nenáročná, milá knížka plná vůně levandule a broskvoní. K letnímu snění a čtení :-) přímo ideální.

bookcase
02.12.2013

Taková jednoduchá oddechovka ve stylu německých romantických filmů :)

liskarysava
11.02.2013

Nenáročná oddychovka, klasický milostný příbeh.

Ona
08.02.2013

Zdálo se mi, že levandulí voní i ta kniha....

kika 13
31.10.2012

Vše začíná rozchodem dvou lidí.Krásný popis místního prostředí.

Selinute
30.10.2012

Nádherný příběh z Provence. Tentokrát není však provoněn jen levandulí, ale také květy broskvoní, které majitel zámku Rinquinquin pěstuje na plochých kamenitých terasách. Hrdinka příběhu se tak ocitla v "rajské zahradě" a tam taky hodlala zůstat. Příjemná oddychovka.

Hřibče
14.05.2012

Musím se přiznat, že knihu jsem četla kdysi dávno, myslím, že velmi brzy po tom, co vyšla, ale pesto mi její děj utkvěl v paměti do dnes. Příběh se odehrává ve slunné Francii. Děj knihy začíná tak, že se hlavní hrdinka rozejde se svým německým snoubencem, a protože umí výborně francouzsky, opustí Německo a odjíždí do Francie, kde potká zajímavým a netradičním způsobem svou opravdovou lásku. Román je to neskutečně milý a příjemný. Pokud chcete něco oddechového z Francie, pak je tato kniha pro vás tou správnou volbou. :)