Hrabalka007 Hrabalka007 komentáře u knih

Lovec stínů Lovec stínů Camilla Grebe

Na mě příliš mnoho mrtvých, i když v rozmezí mnoha let. Také mě překvapil obrovský mužský šovinismus, myslela jsem si, že Švédsko na tom bylo lépe.

08.03.2024 3 z 5

Geostorky Geostorky Petr Brož

Výborně napsaná kniha, doufám, že autor bude pokračovat dalším dílem. Jen na mě z ní padl smutek z lidstva, co vše si sami můžeme zkazit a jak je příroda na celé Zemi propojená. Kdo by to byl řekl, že pralesy v Brazílii tak dobře rostou jen proto, že na ně vane jako hnojivo písek ze Sahary. Kdybychom zúrodnili Saharu, zničili bychom pralesy.

01.02.2024 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Kniha se čte dobře, jako všechny autorovy knihy. Konec byl pro mě nečekaný.

01.02.2024 4 z 5

Glennkill – ovce vyšetřují Glennkill – ovce vyšetřují Leonie Swann

Vtipné a milé. Kdyby tam nebyla vražda, zdálo by se mi to, že je to spíše knížka pro děti. Ale pokračování si přečtu. Asi už dětinštím :)

01.02.2024 4 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Nic nestárne rychleji než knížky z prostředí IT. Pokud vám nevadí, že se zde stále používá disketa a vytáčené připojení k internetu, pak se dejte do čtení. Čtenáři - odborníci z oblasti IT - se ponoří do historie svého oboru.
Ale kniha se čte dobře, zápletka výborná.

01.02.2024 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Kniha plná honiček, stříleček a mrtvol. Je toho všeho až moc. Určitě jsou lepší knihy s Rhymem. A taky zbytečné protahování, přiznám se, že jsem občas přeskakovala.

26.12.2023 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Detektivka napsaná velmi čtivě, ale strašně depresivní závěr. Musím se z toho vzpamatovat.

23.11.2023 3 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Kniha super, hvězdičku ubírám za překlad. Vím, že ve slovenštině je "ja som, my sme", ale aby to bylo do češtiny přeloženo bez toho našeho "j" na začátku, z toho mě bolely oči. Věty jako "já sem tam byl", i když je to přímá řeč, mi připadaly strašlivé.

21.04.2023 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Bohužel rozuzlení mě zklamalo a navíc je tam na mě moc politiky.

07.04.2023 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborná kniha. Zatím to nejlepší, co jsem od něj četla.

07.04.2023 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Chtělo to aspoň o 100 stran zkrátit. Zdálo se mi to zdlouhavé, konec naopak až příliš rychlý. Ale přečtu zase jeho další knihu.

16.02.2023 2 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Za mě super detektivka. Velmi dobře se četla.

16.09.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Velmi zajímavá a dobře se čtoucí detektivka. Hodně stran, ale četla se jedním dechem.

05.08.2022 4 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Zpočátku jsem se nevyznala v postavách. Každá kapitola začala příběhem někoho jiného a většinou se jednalo jen o křestní jména. Dost dlouho jsem si nebyla jista, kdo je to Viktor.
Vraha jsem uhádla asi ve 3/4 knihy, když jsem se konečně zorientovala, kdo je kdo a jaký mají mezi sebou vztah. Ale dám paní Pospíšilové ještě šanci a něco si od ní přečtu. Teď už budu vědět, kdo je Viktor :)

23.06.2022 3 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Dobrá oddechovka.

16.05.2022 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Sci-fi normálně nečtu. Nějak mě nedokáže nadchnout. Ale toto! Dávám 100%. Kniha mi připadala strašně krátká. Ještě že má pokračování.

08.02.2022 5 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Celá kniha se mi líbila, asi proto, že jsem už věkem blízko k hlavním hrdinům. Ale ten konec mě trochu zklamal. Přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

08.02.2022 4 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Líbilo.

08.02.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Moc se mi to líbilo; přestože tento typ rozuzlení nemám ráda, četla jsem jedním dechem.

24.01.2022 5 z 5

Homunkulus Homunkulus Jindřiška Ptáčková

Trochu jsem se ztrácela při přeskakování mezi jednotlivými hrdiny. Ale další její knihu si přečtu.

23.12.2021 3 z 5