Ďáblova slza

V ulicích Washingtonu se pohybuje Hrobař, muž bez nervů a slitování. Muž zbavený osobnosti. Muž, jehož jedinou prioritou je zastřelit každé čtyři hodiny co nejvíce lidí, aby svému pánovi zajistil vyplacení obrovského výkupného. Starosta města se skutečně rozhodne výkupné zaplatit, ale Hrobařův pán a strůjce celého zločinu bohužel umírá pod koly nákladního automobilu. Peníze si nemá kdo vyzvednout a Hrobař slepě vraždí dál. FBI se obrací na vynikajícího písmoznalce Kincaida, který má analyzovat jediný střípek důkazu: ručně psanou žádost o výkupné z pera tragicky zesnulého organizátora zločinu. Kincaid dělá, co může, ale čas běží neúprosně rychle a navíc se zdá, že pachatel byl geniálnější, než si kdokoliv dokázal představit. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1333/dablova-slza-1333.jpg 4.4455

The devil´s teardrop (1999)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Domino

DickBach

Za mně velmi slabé. Jednak podle mého vkusu příliš mnoho dějových zvratů a zcela nepředvídaných otoček v místě kde prostě nebylo možné cokoli měnit, otáčet, nebo řešit. za mně příliš mnoho problémů, které hlavní hrdina vyřeší jen díky.... autorovu "osvícení". Tlupa školených agentů něco nevymyslí a jeden prďola na to kápne ... jen tak... jakože omylem...? No nevím, ale to mi vadilo. A závěr v podobě raního setkání nad kávičkou a koláčkem? To bylo hodně přitažené za pačesy.... :o)

moudivlacek

Skvělé čtení tohoto žánru. Opět skvělé vylíčení hlavních hrdinů. Obdivovala jsem Pakera, který si uvědomil, co vše pro něj jeho děti znamenají, a proto se životu s nimi přizpůsobil. Obdivuji Lukasovou, jak se po své osobní tragédii dokázala postavit na nohy.
Ale nejvíc jsem byla přitahována malým odhalením práce písmoznalce a jeho postupy při odhalování pravdy a lži.
Spisovatel rozhodně napsal skvělé dílo, které mě udrželo v pozornosti až do konce, a ten stál za to.
Doporučuji.

Kerberos

zase dobrý Deaver

Kubíííína

Takový nervy drásající děj se jen tak nevidí. Pana Deaveryho miluju čím dál víc!!!:-)

Atanone

Paráda

Danago

Toto bylo opravdu super čtení. Knížka napínavá , strhující. Konec naprosté překvapení a moc dobře uzavřený.

marmar123

super námět, spád, napětí, rozuzlení... fakt moc dobré počteníčko

NikolkaKolka

Má první kniha tohoto žánru. Tenkrát mi to přišlo dokonalé.
Letos jsem ji četla po těch letech podruhé a opět nezklamala.
Napínavý, poutavý a parádně napsaný příběh! Kdykoli si ji přečtu znovu, protože vím, že nezklame.

allyce

Další parádní kousek od mistra Deavera! Do doby, než se rozhodl představit mi pachatele, jsem o něm neměla ani tušení. A to jsem krajně podezíravá :)

hs777
30.12.2016

Deaver opět nezklamal - dvacet stránek před koncem a stejně nezůstane kámen na kameni.

Schamila
18.12.2016

Přečteno - bylo napětí - neskutečné zvraty - zkrátka detektivka se vším všudy, ale pro mě ne ta nejlepší od autora, ještě že jsme každý jiný .... jdu na další příběhy...

haWranka
29.11.2016

Moje první audiokniha. A musím říct, že byla strhující. Opravdu jsem netušila, kdo za vším stojí. A líbila se mi i ta soukromá linie knihy. Jen byl ten konec na můj vkus až trochu moc natahovaný.

aronoele
03.11.2016

Jedna z nejlepších od mého oblíbeného Deavera.
Děj opět plný napětí, detailů, zvratů... Pachatel je zase jiný než v předchozích knihách. Na autorovi je vidět, že se nebojí pouštět do nových rešerší a proto je každá jeho kniha skvělá a čtivá.
Tomuhle románu podle mě prospělo, že je samostatnou knihou. Deaver se mohl více soustředit na detaily a gradaci děje, než aby přemýšlel nad souvislostmi a vztahy postav, které již měli své role rozehrány v předchozích dílech...

Misan1993
26.08.2016

Co na to říct, to byla jízda. Perfektní kniha plná skvělých zápletek a zvratů od začátku do konce.

KočkomilkaJana
21.08.2016

Skvělá kniha u které jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že to je tak nějak jako Mlčení jehňátek. Samozřejmě ne doslova, ale ten koncept. Každopádně jsem knihu četla jedním dechem, nechtěla jsem spát, jíst ani pít. Je vážně dost hodně poutavá, na dynamický a svižný děj a ten konec .... Prostě dost dobrá kniha.

ivoiro
07.08.2016

Naprosto skvělé s překvapivým koncem.

Lu89
05.08.2016

Za mě nejlepší z knih, kde nevystupuje Rhyme. Modrá sféra byla velmi dobrá, na Ďáblovu slzu ale rozhodně nemá. Od začátku byl děj plný napětí, konec byl ale excelentní.

čef
08.07.2016

Ďáblova slza určitě patří mezi standardní díla autora, která svou vysokou kvalitou vždy pobaví. Rhym se zde sice jenom mihne, ale stejně je to o detailní policejní práci, s mnoha překvapivými zvraty, někdy těžko uvěřitelnými. Dobré čtení pro chvíle nudy, nedoporučuji číst ihned po jiných dílech autora, nejlépe se čte asi jako vůbec první.

BlackBlade
22.03.2016

J. Deaver je v mých očích mistrem detektivního napětí. Kniha má perfektní rychlé tempo, kde se "pořád něco děje" a čte se jedním dechem. Líbí se mi i to lehké propojení se sérií detektiva Lincolna Rhyme.
Kde ale vidím slabé místo, je samotný konec (abych nedával spoiler, nelíbí se mi řešení: kdo, jak a v jaké situaci zabil záporáka). Přišlo mi to, že autor sám neví, jak ten příběh zakončit, tak si vymyslel trochu nepochopitelný konec. Za to hvězda dolů, jinak skvělé čtení a pro milovníky detektivek nutnost :)

MAXA71
02.03.2016

Dobré zvraty, napínavé. Čítala sa mi dobre a hladko. Ďalšie Deaverovo vynikajúce dielo.

vangog
25.01.2016

Četlo se to pěkně.Jako ostatně asi všechny knihy které napsal.A ten kdo má rád tento styl tak nebude zklamaný.
Možná mohl příběh skončit zatknutím Hrobaře v jeho domě.Ten konec si myslím už byl skoro moc překombinovaný.

Skip
08.11.2015

O některých knihách se říká, že se čtou jedním dechem. Thriller Ďáblova slza k takovým knihám patří. Závěr byl sice takový docela na hraně, aby to celé nesklouzlo k jisté směšnosti, ale podařilo se to autorovi nějak ustát, i když se to celé musí brát s opravdu velmi velkým nadhledem, protože jinak je to v podstatě jen o geniálním zločinci a geniálním vyšetřovateli, přičemž aspoň trochu soudný čtenář ví, že je mu předkládána vlastně jen pohádka pro dospělé, protože té geniality a geniálně nastražených léček je přeci jen nějak moc. Hlavní postavou je písmoznalec a bylo dost zajímavé alespoň z části nahlédnout pod pokličku tohoto oboru – co všechno se dá poznat z rukopisu, zvolených slov, interpunkce, použitého papíru, inkoustu atd.

DriftBooks
18.09.2015

Při čtení této knihy jsem pochopil, co mi bylo sympatické na Dominikovi Dánovi. Vrah byl obyčejný ušmudlaný číšník, policisté - s trochou nadsázky – tak, jak je známe ze života, a případ nakonec v podstatě vyřeší „vožralej“ myslivec (viz kniha Moucha). Bylo to nekomplikované a domácké a přitom to nenudilo. Zato kniha Ďáblova slza je přehlídka složitých veletočů, má desítky konců a pachatel několikrát zemře, aby ještě vícekrát obživl.

Chápu, že v záplavě knižních detektivů je těžké zaujmout. Deaver na to ale jde zvláštním způsobem – vymyslel detektiva, který se nemůže hýbat: „Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo," říká autor o detektivovi. „Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a po barech úskoky tahal z lidí svědectví." Já si nemohu pomoci, ale Lyncoln Rhyme mi evokuje představu mluvící hlavy mladého Hrušínského v úspěšné české komedii Dívka na koštěti… Ale bať. V Ďáblově slze hraje pouze drobnou nevýznamnou roli, ale ono „holmesovské“ v knize přerostlo v parodii sebe sama.

Hlavní zloduch je (jak jinak) geniální, šílený, nesmiřitelný, krutý a já nevím ještě jaký. Dopředu dovede odhadnout do detailu veškeré postupy policejního týmu a nastražit pasti přesně tam, kam policisté přijdou. Tým vyšetřovatelů vede neméně geniální (šílený atd.) písmoznalec, který podle napsané tečky za větou dokáže vykouzlit přesný pachatelův popis, dokáže odhadnout všechny jeho myšlenky na deset let dopředu (samozřejmě i dozadu) a navíc je tak kladný, jak jenom kladný může být otec samoživitel, starající se o dvě malé děti. Do tohoto guláše si přidejte špetku politiky, závisti, odvahy, zbabělosti, překomplikovaných motivů a různě traumatizovaných lidí – protřepat (nemíchat) a voilá – máte na světě „ultrakrutosuperpřísněšílený“ hollywoodský spektákl.

Konec jsem jen prolistoval, už mě to vážně nebavilo. Vzpomněl jsem si při něm na závažné divadelní drama Járy Cimrmana „Hodina pravdy“, jen ten „Vichr z hor“ chyběl… :-)

krisstus1961
11.07.2015

Dobré krimi se strhujícím dějem.První kniha kterou jsem od tohoto autora přečetl a jsem velice natěšený na jeho další.

Nunynka
12.05.2015

Chtěla jsem dát 4 hvězdičky,ale je to prostě Deaver - musím dát 5. Ale konec už se mi zdál hodně přitaženej za vlasy a hlavně to skončilo na Deavera nějak romanticky :-)

Punkies
21.04.2015

Kniha mě začala bavit od strany 317...

Allia
26.02.2015

Moje první kniha od tohoto autora. Četla se velmi dobře a jedním dechem. Mám ráda psychologické krimi, a když jsem zjistila, že tentýž autor napsal Sběratel kostí, neváhala jsem (i když jsem viděla jen film), a nelituji toho. Určitě si přečtu i další knihy tohoto autora.

Flowtec
11.12.2014

Naprosto super kniha. Kolikrát jsem...cvak...ani nedýchal :-) Jedna z mých nejoblíbenějších...cvak...

ellescorpio
22.09.2014

Všechny rhymovky přečtené, s napětím čekám na vydání Sběratele kůží a tak mezitím čtu tyhle sólovky a Ďáblova slza byla opravdu výborná! Klidně bych uvítala další grafologickou (líbilo se mi to i víc než psychoanalýza Kathryn Dance).. Moc zajímavé mi přišly i vsuvky, kdy Kincaid přemýšlí o pravosti historického dokumentu. K této knize si autor musel nastudovat opravdu hodně podkladů, je to dokonalý. Určitě bylo mnoho zajímavějších padouchů a zápletek, ale tahle je prostě tak zvláštně specifická, že se vymyká i ostatním deaverovkám, které bývají analytické a city tu víceméně stranou.

DejnaDee
23.06.2014

Kniha byla výborná, četla jsem ji jedním dechem, bylo to napínavé, dobře napsané.