Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel Volker Koop

Byl to dar a potěšil. Kdo čte obecné populární knihy o historii, tak se asi trochu nadře, ale pro ty, kdo už mají něco načteno, to bude lahůdka na pár večerů.

03.01.2020 5 z 5

Coco Coco Angela Cervantes

Knihu zvládne i začínající čtenář a děti ji mají opravdu rády.

29.10.2019 5 z 5

Velké špionážní operace: Studená válka Velké špionážní operace: Studená válka Karel Pacner

Náročnější na objem informací-tedy na vstřebání jejich množství, ale jako vždy dobře napsáno.

29.10.2019 4 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Rozbila se mi pračka, spadla jsem ze schodů a polila celý botník sladkou šťávou...některé boty šly do "kytek" a pak jsem si otevřela tuto knížku, kterou jsem si vybrala v knihovně, tak nějak bez rozmyšlení a docela jsem se bavila a to vlastně celou dobu...ok chybky byly, ale ilustracemi jsem pobavila mužský kolektiv v práci a určitě se poohlédnu po druhém dílu...dodělává nám totiž lednička...

20.10.2019 3 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Anthony McCarten

Není projev, jako projev...Byl to dar a potěšil. Jen syn (4) neustále opakoval, že na obálce knihy je kouřící Santa Claus.

03.10.2019 4 z 5

Stroj lásky Stroj lásky Jacqueline Susann

Tato kniha je odevzdaná jako plod aronie na konci léta. Suchá, mírně nakyslá a tak nějak se člověk nadře, aby vymáčkl trochu šťávy a obarvil sirup. Je to přísné...je, ale pak přijde začátek února, zima a mráz a ejhle...aronie osvěží a léto připomene...

23.09.2019 3 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Jsem odevzdaná, veselá i smutná a hlavně vděčná za možnost být tím spokojeným pacientem. Znám pár naprosto úžasných lékařů, kteří nezanevřeli, nezhořkli, nevyhořeli a hlavně nepopisovali to, co asi během svého pracovního procesu zažili. Jsem jim neskutečně vděčná a ráda bych jmenovala, ale jakožto jedinec pověrčivý jim raději přinesu bezový likér a mé ódy budou jen mezi čtyřma očima.

21.09.2019 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Syrovost scén týkajících se Alice byla natolik silná, že jsem knihu málem odložila. Muži vonící po koních mě taky neberou, byť mnohdy až poetický popis milostných scén od NR je opravdu působivý :-) Od str. 58 jsem navíc věděla, kdo zabil ty ženy a přesto, nebo právě proto se mi nakonec tato detektivka tolik líbila. Jen bych ocenila pokračování příběhu, přišlo mi to všechno, tak nějak narychlo vyřešeno. Kdyby byl další díl-pokračování, tak si ho určitě ráda přečtu.

19.09.2019 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z knih, při kterých nevadí, že jíte loupáček s paštikou a zapíjíte to lákem z okurek...prostě fascinace dějem...ale nedoporučuji napodobovat, byť si to člověk stejně jako obsah téhle knihy zapamatuje i více než čtvrt století.

18.09.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Být hlavou klanu, či králem, nebo vůdcem není lehké. Tak hlavnímu hrdinovi prostě tu jeho lehkou suchopárnost až zkostnatělost odpouštím. Ale v dalších dílech se mi tak nějak více zalíbili on i Beth. A všichni musí mít nějakého svého "taťku s mamkou" prostě autoritu, byť jsou to upíři :-)

18.09.2019 3 z 5

Blb na výletě Blb na výletě René Melichar

Sem tam si něco dám...a pak mám náladu na tohoto autora. Přiznávám, že obzvláště díky podobným rodičovským zážitkům.

18.09.2019 4 z 5

Já jsem latte, ty jsi cappuccino Já jsem latte, ty jsi cappuccino Damrong Pinkoon

Čekala jsem víc, nedalo mi to zhola nic. Nápad dobrý, ale v rámci nouze si člověk dá na "stojáka" i studeného turka z předchozího dne a cítí se na světě krásně...to pro odlehčení té počáteční kritiky. Někdo se v knize třeba více zahloube a najde odpovědi.

18.09.2019 3 z 5

Nahý král Nahý král Sally MacKenzie

Místy jsem měla "husí kůži" z neustále dokola se řešícího problému hlavního hrdiny v podobě těsných kalhot. Možná bych přejmenovala "Srdcového krále" na "Kulového spodka"

06.05.2019 3 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Je to zpověď, zda je pravdivá, či nikoliv těžko říci. Nicméně v danou chvíli, v daném čase mi neskutečně sedla...kniha i autorčino vzpomínání.

19.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nechtěla bych životní příběh hlavních hrdinů zažít, ale bavilo mě o něm číst.

14.04.2019 5 z 5

Nenadálé radosti Nenadálé radosti Bertrice Small

Je to přesné ten typ příběhu, který Vás nazlobí, protože jste si vědomi jeho nereálnosti, ale na druhou stranu vlastně závidíte hlavním hrdinům. Jo, jo a ještě jednou jo, protože bych to chtěla zažít a nebojím se to přiznat. Současně se mi velice líbilo vykreslení vedlejších postav a opravdu velice oceňuji smysl pro detail obzvláště na talíři a interieru.

07.04.2019 4 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Název je výstižný a odpovídá obsahu. Přiznávám, že už dlouho mi žádná kniha tak moc krásně nevoněla a nechutnala. Velice jsem si ji užila.

01.04.2019 5 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Dlouhé a tak nějak bez koření. Jako perník, na který čekáte celý advent a ten pak stejně nezměkne a chybí v něm hřebíček. Tato paní spisovatelka umí daleko "fajnovější" kousky.

27.03.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Smutné, vtipné, hořké, kyselé a přesto místy sladké...začínám mít tohoto pana spisovatele ráda. Představuji si herce, které bych obsadila do filmové podoby, nebo své blízké, jenž mi to neskutečně připomíná.

19.03.2019 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Zlákala mě obálka, jelikož mám ráda sekt, nicméně tohle bylo takové teplé, vyšumělé Avanti, ve kterém je sice taky kromě vody, cukru, jablečného koncentrátu a dochucovadla i náznak vína, ale tak nějak jsem chtěla prostě zažít to praskání perliček na patře a to se tedy nekonalo. Závěr byl překvapivý, ale celkový dojem nezachránil.

19.03.2019 3 z 5