Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

V zajetí zlaté řeky V zajetí zlaté řeky Louis L'Amour

Knihy od tohoto pana autora slouží už mnoho let jako dárek tchánovi k vánocům. Ponožky, pyžamo a léky na prostatu se můžou jít zahrabat. Tohle je dárek, který mu umožní cestovat, snít a bavit se.

11.12.2018 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

Chladnokrevní muži, konzervativní ženy a při čtvrtém setkání na to "vlítnou" a to se vlastně ani neznají, teda kromě toho, že spolu od dětství vyrůstali :-) No jo zapeklitosti života, ale ke svařáku dobrý.

27.11.2018 3 z 5

V bojích a bouřích V bojích a bouřích Milan Jelínek

Tak tato kniha je taková malá tsunami ve výrazech mého drahého muže. Toliko expresivních (ryze kladných) výrazů jsem už dlouho nezažila.

04.11.2018 5 z 5

Léčíme se s přírodou Léčíme se s přírodou kolektiv autorů

Taková příjemná všehochuť. Najdete zde možnosti léčby různých problémů na jedné stránce. Aromaterapie, homeopatie, akupresura, masáže a další možné i nemožné metody :-) Prostě když se Vám nechce dlouho "googlit", tak tady to určitě objevíte.

29.09.2018 4 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

"Až do jisté doby. Do toho dne. Nebo možná už někdy předtím. Přicházelo to plíživě. Nestalo se to ze dne na den. Kdy k tomu vlastně došlo? Co tady vlastně dělám?"... úryvek z knihy, který se mi líbil a její obsah docela vystihl.

26.09.2018 3 z 5

Nejznámější vědci ve službách války Nejznámější vědci ve službách války Thomas J. Craughwell

Čtivá, nenáročná kniha, plná zajímavostí a určitě lepší než nějaký časopis typu epocha s rádoby odbornými články.

26.09.2018 4 z 5

Nahá před Bohem lásky Nahá před Bohem lásky Markéta Nocourová

Mrzí mě to, ale bylo to neskutečné utrpení. Letitý rybí tuk je proti této knize to nejlepší chardonnay.

22.09.2018 odpad!

Berghof: Orlie hniezdo - Hitlerovo utajené mocenské centrum Berghof: Orlie hniezdo - Hitlerovo utajené mocenské centrum A. P. van Bovenkamp

Dali jsme darem a radost byla. Kniha je vhodná spíše pro méně náročné (co do obsahu) čtenáře válečné literatury.

20.09.2018 4 z 5

Otylé ach Otylé ach Josef Hrubý

Nastavuješ pravou tvář i levý obličej...tento úryvek se mi líbil nejvíce. Jinak ke smutné poezii si stále ještě hledám cestu, stejně jako k vinným klobásám. Musím do nich dorůst, jak říká moje babička.

17.09.2018 2 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Protože jsem si chtěl vzít, co je moje. Protože tě potřebuju a protože tě nenávidím...Jo přesně tento úryvek vystihuje můj pocit z románu...a to mám ráda

16.09.2018 4 z 5

Ještě žiju Ještě žiju Phil Collins

Jeho kniha, jeho hudba, čerstvě namletá káva, právě dopečený muffin a máte zaručeně skvělý den. A i když se Vám podaří jen to první zmiňované, tak výsledek je pořád stejný.

16.09.2018 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Důvod, proč se naučit v šesti číst.

30.08.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Láska mé matky...tedy tato kniha. Na panu Darcym se neshodneme.

30.08.2018 5 z 5

Hotel rozkoší Hotel rozkoší Marina Anderson

Když v knihách vyjde najevo o hlavním hrdinech, že se za vyhledáváním poněkud specifického druhu tělesného potěšení skrývá neutěšené komplikované dětství, tak z toho mám takový znechucený a smutný pocit. Člověk pak marně čeká na nějakou tu příjemnou vibraci a místo toho myslí na štupování ponožek...nicméně nebudu pokrytec a přiznávám, že toho v knize zmiňovaného houpacího koně bych doma chtěla :-)

29.08.2018 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Je to takový tvarohový koláč s hrozinkami, které spousta lidí nesnáší, ale moc dobře ví, že právě ty dávají všemu tu chuť. No a pak se najdou tací, co hrozinky milují a ochotně je sezobnou a hledají další. Jinak v knize se mi líbily popsané myšlenkové pochody dětí a toho kocoura. V reálu bych zbytek dospělých aktérů poslala vyhledat odbornou pomoc, nebo jim upekla koláč.

24.08.2018 3 z 5

Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha Jan Lakosil

S touto výbornou knihou jsem u svého opravdu muže zabodovala...co víc si přát. Doporučuji též jako netradiční dárek. Opravdu zaujme a mohu říci, že mnohé naše návštěvy listovaly na úkor konverzace s hostitelkou.

21.08.2018 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Je to tak asi dvacet let, kdy jsme to chroustaly s kamarádkami na doporučení naší úžasné knihovnice. Věkový rozdíl mezi námi čtenářkami byl i půl století, přesto nás to všechny bralo. Jednou doporučím dceři...není to ničím kultovní, ale už pro tu bezstarostnou vzpomínku na posedávání u lávky nad potokem...

20.08.2018 5 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

S.E. to umí i líp. Tentokrát mi to přišlo jako šampaňské bez bublinek a ještě teplé.

03.08.2018 2 z 5

Ztraceno ve vlnách Ztraceno ve vlnách Paul Gelder

Byl to dárek, který potěšil.

03.08.2018 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Oddychovka, která mě přinutila upéct citrónový koláč(kdo četl pochopí) :-)

10.07.2018 3 z 5