Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Je to kniha, kterou stojí za to číst vícekrát v životě. Na doporučení profesorky dějin umění jsem ji četla v patnácti, ale je lepší s tím počkat. Mládí jaksi nedokáže docenit tu hloubku. O pár let později mě už takzvaně "sejmula."

07.02.2018 5 z 5

1000 obrazů, které musíte vidět 1000 obrazů, které musíte vidět Stephen Farthing

Libí se mi předmluva a důvody, proč tato kniha vznikla. Každopádně stojí za to mít takovou knihu, když chcete potěšit oko u dobré kávy.

1000 geniálních erotických děl 1000 geniálních erotických děl Victoria Charles

Dostala jsem jako dar a opravdu potěšila. A návštěvy po ní v naší knihovně často sáhnou jako první. Lidská zvědavost.

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Výborná jako dárek, když chcete jejím prostřednictvím něco obdarovanému vyjádřit a nemáte ta pravá slova.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Čtivá, často doporučená, několikrát darovaná.

Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton

Zažít to co on a přežít...je umění, naopak jeho umění formovalo to co zažil. Po přečtení jeho biografie je těžké jen tak poslouchat.

Dějiny ošklivosti Dějiny ošklivosti Umberto Eco

Stejně jako Dějiny krásy, tak i tato kniha je výborná a čtivá, pokud teda nečekáte, že vše hned zapadne na své místo. Dobrý dárek pro "náročné" přátele.

Dějiny krásy Dějiny krásy Umberto Eco

Úžasná a náročná kniha. U Eca prostě potřebuji číst každý odstavec dvakrát, aby mi to hlava pobrala. Skvělé jako dárek pro uměnímilovného člověka.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné dovolenkové čtení.

Tančící skály Tančící skály Marek Vácha

Skvělá kniha, když se hledáte...a chcete najít odpovědi. Doporučeno rodičům tápajících náctiletých.

Berija - Stalinův první pobočník Berija - Stalinův první pobočník Amy Knight

Silná kniha...tedy obsahem.

Vzpomínky generála Vzpomínky generála Heinz Guderian

Skvělá kniha. Hodnocení toho, jak se kdo zachoval ve své době nám nepřísluší. Přehledné, čtivé a mapky pomohou, kde chybí představivost.

Americký hrdina Americký hrdina Charles Whiting

Nijak mě kniha neoslovila. Možná to bylo momentálním stavem, ale prostě dočteno, jen aby to bylo dočteno. Každý si musí udělat svůj závěr.

07.02.2018 3 z 5

Velká válka Velká válka Charles Messenger

Dobře sepsané paměti i s notnou dávkou pokory. Po dočtení podobných knih je člověk rád, že nemusí činit rozhodnutí jako autor.

Ztracená vítězství 1 Ztracená vítězství 1 Erich von Manstein

Čtivé, prosté odsuzující kritiky. Oba díly jsou vhodným dárkem snad každému muži zajímajícím se o historii.

07.02.2018 5 z 5

Druhá světová válka (komplet) Druhá světová válka (komplet) Winston S. Churchill

Pan politik, spisovatel, historik. Mít tak jeho paměť na detaily. Nobelova cena za literaturu byla zaslouženě.

Válka z druhého břehu Válka z druhého břehu Liddell Hart

Jedna z nejlepších knih daného tématu.