Ztracená vítězství 1

Generál Erich von Manstein zastával až do září 1938 funkci zástupce náčelníka štábu Hlavního velitelství pozemního vojska, následně působil ve funkci velitele 18. pěší divize, za německo-polské války byl ve funkci náčelníka štábu Skupiny armád Jih, jako náčelník štábu Skupiny armád A vytvořil plán vojenského tažení v západní Evropě, proti Francii bojoval v čele XXXVIII. armádního sboru, při bojových akcích proti Sovětskému svazu od léta 1941 do podzimu 1942 velel LVI. motorizovanému sboru a 11. armádě, za dobytí Sevastopolu v létě 1942 obdržel hodnost generála polního maršála. Všechny tyto události popisuje v prvním svazku pamětí. paměti německého polního maršála Resumé Interpretace německých příprav na 2. světovou válku, bojových akcí proti Polsku, tažení v západní Evropě, příprav invaze na Britské ostrovy, obsazení Pobaltí, bojů na Krymu až po dobytí Sevastopolu. První díl memoárů jedné z klíčových osobností nacistické vojenské mašinérie. Paměti německého polního maršála - rekapitulují průběh bojových operací od počátku 2. světové války po dobytí Sevastopolu roku 1942....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101338/ztracena-vitezstvi-1-mh1-101338.jpg 4.38
Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno, Jota

Verlorene Siege, 1955

Kniha Ztracená vítězství 1

Hospodyňka
07.02.2018

Čtivé, prosté odsuzující kritiky. Oba díly jsou vhodným dárkem snad každému muži zajímajícím se o historii.

kyssling
16.01.2015

Velmi zajímavý rozbor válečného tažení z pohledu německého velitele. Osobně mě tyhle knihy přinášejí daleko více než dokumenty v TV. Je víc čas nad vším přemýšlet. Pro zájemce o vojenství II. sv. války naprostá povinnost přečíst, i když se nejedná nezaujatý pohled. A musím VYSOKO vyzdvihnout ŕedakční poznámky prosté kritických momentů (je to literatura faktu, ne odsuzování německého vojska).