Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Picasso: Život a dielo Picasso: Život a dielo Elke Linda Buchholz

Obsah, to slovo má mnoho významu. Na tuto knihu sedí.

11.03.2018 4 z 5

Brána temnot Brána temnot Adrian Doyle (p)

Pod vrstvou hledej pravdu...

11.03.2018 2 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Výborná, motivační a to její provedení nutí vzlétnout.

11.03.2018 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Líbilo se mi, že hlavní hrdina není takový ten typický románový macho a miliardář ve dvaceti k tomu.

11.03.2018 3 z 5

Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Asi budu zlá, ale přišlo mi to prostě strašně populistické. Autor je velice plodný, když to srovnám s jinými, kteří hledají podklady klidně 15 let, než to seskupí do jednoho materiálu, tak tady je takové množství vydaných knih, že ani není snad možné to vzít do hloubky, což je veliká škoda. Nicméně, kdo se chce dozvědět v relativně útlé knize vcelku hodně informací, tak bude asi spokojen.

10.03.2018 3 z 5

Jan Kotěra 1871-1923 Jan Kotěra 1871-1923 Vladimír Šlapeta

Vždy když se blíží narozeniny mé kamarádky Radky, tak si vzpomenu, jak se zálibou označovala tohoto pana architekta jako "těžce vymazleného" no je na tom hodně pravdy. Čisté, funkční a nadčasové.

Bufet blízko umění Bufet blízko umění Oldřich Dudek

Jedna taková vyřazená záležitost z knihovny a přesto, nebo právě proto jsem se u ní hodně nasmála.

06.03.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nejdřív viděno, pak až čteno. Opačně by to asi bylo lepší.

06.03.2018 3 z 5

D.E.S.I.G.N. D.E.S.I.G.N. Ewa Solarz

Naprosto D.E.S.I.G.N.ová záležitost. Výborný způsob, jak široké veřejnosti přiblížit toto odvětví návrhářství. Byla mi zapůjčena, ale moc bych ji chtěla mít doma :-)

06.03.2018 5 z 5

Pohádky nejen na dobrou noc, ale také na dobré ráno pro nemocné děti. Momentálně velice aktuální.

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Taková putovní záležitost, o kterou se všichni prali, ale nikdo neřekl, že ji zrovna čte.

05.03.2018 3 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Příběhy s neskutečným rozměrem. Zatím jsem nedorostla do fáze, kdy budu moci předčítat svým dětem bez "bulení".

05.03.2018 5 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Další kniha, která se zavrtá do hlavy a člověk vlastně neví, zda je rád, že ji četl, nebo nerad, protože mu nedá spát.

Baciláci Baciláci Martin J. Howard

Mami, to je hustýýý...komentář mého tříletého syna. Prostě úspěch měla u nás i u obdarovaných.

05.03.2018 5 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

V těhotenství jsem si knihy od Nory dopřávala po kilech, ale to i krupici s medem. No, toho čtení nelituji, což se o krupici říct nedá, přesto kdykoliv ji vařím dětem, tak nostalgicky vzpomínám na toto krásné medem vonící a slzy ronící období.

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Kniha, která v hlavě utkví.

Trápení Trápení Richelle Mead

No asi tak...název Trápení jaksi odpovídal mému stavu při čtení této série. Dlouhé a nudné, předvídatelné, ale s fajn vedlejšími hrdiny.

04.03.2018 2 z 5

Malba v čínském stylu Malba v čínském stylu Iva Prošková

V jednoduchosti je krása a oni to prostě ví...mám tuše i štětce, jen ten nadhled chybí.

04.03.2018 5 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Hezky napsáno, duši textiláka potěšilo.

04.03.2018 4 z 5

Odvaha byla pravidlem Odvaha byla pravidlem Douglas MacArthur

Doják, nemyšleno sarkasticky. Smutný a odvážný životní příběh. Stojí za přečtení.

04.03.2018 5 z 5