Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha

Unikátní fotografická publikace, sestavená z drtivé většiny z dosud nepublikovaných dobových snímků, přibližuje původní podobu československého opevnění v roce 1938. V této knize je systém předválečného opevnění vůbec poprvé zachycen ve své komplexní technické a geografické podobě – čtenář se tak může seznámit s různými typy těžkého a lehkého opevnění včetně překážkových systémů, ale i s jednotlivými oblastmi předválečného Československa, ve kterých bylo opevnění budováno. Jsou zde popsány jednotlivé úseky nebo linie opevnění v celém rozsahu obranného pásma od Ostravy přes Krkonoše, Krušné hory, Šumavu, jižní Moravu, Slovensko až na Podkarpatskou Rus včetně vnitrozemských linií v Čechách. Kniha je navíc doplněna o další zajímavosti související s předválečným opevněním – opevněné celnice, silniční uzávěry nebo fotografie výzbroje a výbavy opevnění. Nechybí ani ukázky zajímavých dobových dokumentů. Opravdovou lahůdkou jsou pak unikátní dobové barevné fotografie objektů lehkého opevnění....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361858/ceskoslovenske-opevneni-1938-velka--pCp-361858.jpg 4.84
Fotopublikace, Historie, Vojenství
Vydáno · Mladá fronta

Kniha Československé opevnění 1938: Velká obrazová kniha

Hospodyňka
21.08.2018

S touto výbornou knihou jsem u svého opravdu muže zabodovala...co víc si přát. Doporučuji též jako netradiční dárek. Opravdu zaujme a mohu říci, že mnohé naše návštěvy listovaly na úkor konverzace s hostitelkou.

Daydreamer
17.01.2018

Zajímavá publikace na téma Československé opevnění, jak textově, tak především fotografiemi - jak tomu u pana Lakosila obvykle bývá. Je mi jen trochu líto, že dosud nebyla vydána knížka podobného obsahu, ale zabývající se především naším těžkým opevněním.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

Jan Lakosil