HoneyMM HoneyMM komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Před léty jsem dostala doporučení od mamky a až nyní se dostala k přečtení. Vůbec mi nevadilo,že jsem viděla prvně film a až pak četla knížku (většinou volím opačné pořadí). Film je fajn, ale je to jen hrubý nástřel toho co je v knížce. Krásně psaný deník, vtipné dialogy a postřehy :) Bavila jsem se a u čtení si hezky odpočinula.

12.05.2022 3 z 5

Co si vybavím měla knížka místo v mámině knihovně a já na ní pokaždé koukala, ale až teď po letech si jí od mamky půjčila... Došlo mi čtivo, světová pandemie a také už jsem dozrála k tomu si jí přečíst. Není to žádný drobek, jsem zvyklá číst si před spaním v posteli, no byl to ze začátku krapet boj...Stálo to za, popasovat s víc jak 800set stránkami. Začetla jsem se rychle, za chvíli byla v půlce a najednou u konce. Nečtu knížky na čas, ale pro požitek. A tuhle jsem si užila.

01.12.2020 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížka mě po prvních stránkách naprosto pohltila a zároveň šokovala. Několikrát jsem se musela kouknout jakou dobu, že to popisuje a přesto jsem ani na konci nemohla věřit tomu, že to bylo před "chvilkou". Její přečtení mohu jen doporučit!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Přečteno a to je asi tak vcelku vše co bych za sebe o této knížce napsala... Nenadchl mě děj, styl psaní ani samotné příběhy. Přišlo mi to stránka od stránky větší tlačení na pilu. Jako filmová předloha dobrý, ale po přečtení nemám v dohledné době chuť se na film podívat.

23.05.2022 1 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

První knížka od této autorky, kterou jsem přečetla a od té doby jsem na ní stala mírně závislá :) Knížka je krásným oddychovým čtěním s vtipem.

28.12.2012 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Příběh byl čtivý a i když byl pro mě děj předvídatelný, stejně jsem na konci knížky přemýšlela o všem co autor napsal a zanechal v knížce jako poselství. Co na všech knížkách, co jsem doposud přečetla, oceňuji jsou fakta a popisy míst. Každá z knížek je tak i menším průvodcem. Klobouk dolů před každou přípravou nové knihy.

24.06.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

K některým knížkám jsem se dostala až po letech... A je to dobře. Číst tuhle knížku v rámci povinné/nepovinné četby, měla bych z toho pramálo.

01.01.2021 3 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Krásná knížka s hezky psaným příběhem. Ale nečekejte podle toho žádnou romantiku se šťastným koncem. I když... Děj se s každou kapitolou postupně odkrývá přesně v tu chvíli, kdy bych to čekala a končí tak jak by měl, v pravou chvíli. U jedné kapitoly jsem měla mokré oči, u další se smála. Moc ráda si jí opět přečtu a tímto se přidala k těm několika málo mým nejoblíbenějším.

27.02.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Čtivé a vtipné odreagování :) Nic náročného, prostě knížka na zabití dlouhých chvil...

21.02.2015 3 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

Naprosto mě pohltila :) Nedokázala jsem se od ní odtrhnout a ještě žádná knížka mě tak neděsila jako takhle. Opravdu výborně napsané! Film podle Kinga patří mezi ty, na které se vždy znovu ráda podívám. Ale znát příběh i před tím, bylo ještě lepší než celý 3 dílný film. Rozhodně si knížku ještě několikrát přečtu :)
P.S.: Při čtění jsem se bála tak, že jsem čekala na přítele až se vrátí domů, abych si mohla vyfoukat vlasy :) Ale stejně jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

21.05.2014 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Několikrát jsem vyprskla smíchy při čtění a podle přítele jsem celkově měla zajímavé obličejové projevy :) Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a hltala jednu stránku za druhou. A Mont Blanc mě naprosto odrovnal :))))

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Island, země kam bych se jednou ráda podívala osobně. Prozatím, alespoň částečně prostřednictvím této knížky. Osobně mě příběh nijak nenadchl a na nějakou dobu jsme knížku i odložila, neměla jsem čas a ani chuť se k ní vracet. Oddychovka a nenáročné čtení dobré, ale hodně mi to připomínalo mojí oblíbenou autorku jiných podobných příběhů.

04.12.2023 2 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Krátké kapitoly, to bych zavedla i u spousty jiných knih. Mám moc ráda příběhy o starých časech, domech a se zapojením tajemna to má vždy krásně nostalgický nádech. Jen mě rušil ten až moc na sílu vtlačený milostný příběh "ach, och, je".

25.06.2023 4 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Milé čtení. Klišé já vím, ale u této knížky to má ten pravý rozměr.

01.06.2023 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Jsem ráda, že dílu je víc :) I tenhle mě bavil a těším se na další!

07.08.2015 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knížka mě nijak zvlášť neoslovila. Moc se mi nelíbil styl psaní, každou chvilku to vypadalo, že se autor rozhodoval pro jiný styl, až z toho byl přeplácaný mix. Někdy dokonce i v jedné větě či odstavci. Hodně mi vadili nesrovnalosti v ději. Na začátku otec Carrie umře ještě před jejím narozením a ke konci najednou brání onen mrtvý otec matce, aby malou narozenou Carrie zabila. Není to pro mě knížka, ke které bych se ještě někdy vrátila....

15.05.2014 1 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Už jednou před docela dlouhou dobou jsem knížku rozečetla, ale musím se přiznat, že mě po první kapitole vůbec nenadchla a nezaujala. Teď jsem se ke knížce vrátila a dočetla až do konce. První půlka knížky není nijak moc závratná, ale od druhé půlky už je dějově zajímavější a následné rozuzlení celého případu už má říz. Konec bych přesto o pár stránek zkrátila. Je to jen můj názor! :)

28.12.2012 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Zatím poslední knížka od Sophie, kterou jsem přečetla a ani tahle mě nezklamala. Vozila jsem jí sebou všude. Příběh mě strhnul a já se nedokázala odtrhnout. Každému vřele doporučuju její přečtení, protože i když podle popisku nevypadá, čtení je to krásné! ;)

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Někdy se opravdu vyplatí skončit u prvního dílu.

10.02.2021 1 z 5

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Tři hodnocení bych mohla napsat. Na začátku čtení s očekáváním po přečtení o čem knížka je, uprostřed, kdy jsem myslela,že už jí odložím a poslední se závěrem knihy. Těšila jsem se až mi knížka dorazí a začtu se do příběhu. Ze začátku jsem se těšila hlavně na pasáže Isabelle a části Dorrie mě nebavili. Pak se to otočilo... A druhou polovinu knihu jsem přečetla na jeden zátah i se slzami v očích.

13.04.2020 4 z 5