Hokkejka Hokkejka komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Moc boží, doporučuju všem.

07.01.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová kniha

26.01.2021 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tohle je rozhodně jedna z knih, na kterou jen tak nezapomenu.

21.07.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po Haně druhá kniha od Mornštajnové, kterou jsem četla. Ne tak dojemný, přesto velmi silný příběh. Rozhodně si přečtu i spisovatelčiny další knihy.

09.01.2020 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Nedokázala jsem dočíst.

30.07.2020 odpad!

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Nezapomenutelná knížka z dětství. :)

05.12.2013 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Prvních cca 80 stran mě to vůbec nebavilo a chtěla jsem to vzdát. Pak se ale vyprávění rozjelo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

25.05.2022 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nedonutila jsem se přečíst více než dvě stránky - až tak hrozné mi to přišlo. Možná někdy v budoucnu tomu dám šanci, zatím to nemám v plánu.

04.12.2013 1 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pomalý rozjezd, ale napětí se postupně zvyšuje, až čtete s očima rozšířenýma hrůzou a zvědavostí, jak to s těmi malými hajzlíky dopadne.

27.05.2019 5 z 5

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Možná lepší než první díl. Brečela jsem.

04.09.2018 5 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Žádný hnus a odpor se nekonal!! Knížka má strašně zvláštní atmosféru, hlavní postava je i přes "drobné" excesy fakt sympatická a Továrna je fascinující zařízení.

07.07.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Tuto knihu jsem dostala na narozeniny a byla jsem z ní mírně rozpačitá, protože mě historie příliš nezajímá... Ze začátku jsem se v ději trochu ztrácela, ale pak jsem tomu přišla na chuť a musím říct, že je to opravdu skvělá kniha s napínavým dějem. Při čtení některých částí jsem si trošku fňukla a hned na začátku jsem se zamilovala do Waylanda. :) Těším se na pokračování!!

17.10.2013 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ze začátku nic moc, pak se to rozjelo a vyprávění nahánělo strach. Bohužel konec to zabil a utvrdil mě v tom, že je celý příběh vymyšlený. Každopádně četlo se to dobře.

07.05.2018 4 z 5

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Ponorka mi dala zabrat, četla jsem ji několik měsíců (stydím se). První polovina je taková nudnější, nic moc se tam neděje. Pak se to konečně rozjede a vy čtete s otevřenou pusou, strachem a napětím, jak to dopadne. Šílený tok myšlenek hlavního hrdiny během nebezpečí tomu dodává opravdu napjatou atmosféru. Nejdříve jsem chtěla, aby to dopadlo špatně, pak jsem doufala ve šťastný konec a brečela jsem.

11.04.2016 5 z 5

Dost podobné charaktery postav jako ve Staříkovi a podobně švihlý děj protkaný absurdními situacemi. Takový slabší odvar Staříka, docela zklamání.

04.09.2014 3 z 5

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Chudák Martínek se celý rok stará o jabloňku, na které se nakonec urodí jen dvě jablka a jedno z nich ještě k tomu spadne. :D

09.07.2014 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

kamarádka mi ji dala na Vánoce. Včera jsem ji dočetla a nemůžu hodnotit jinak. H*Y*M*A*N K*A*P*L*A*N mě zničil a naprosto jsem se ztotožňovala s pocity pana profesora. A ostatní žáci byli samozřejmě taky skvělí. :)

08.01.2014 5 z 5

Běžel z lesa zajíček Běžel z lesa zajíček Oldřich Sirovátka

Bití a zabíjení zvířat a dokonce i násilí na ženách + dost divné ilustrace. Nejvíc mě nasrala pohádka Jak sedlák vyzrál na vlka: Vlk v lese poprosí sedláka, ať mu dá ochutnat uzené maso, které se vaří nad ohněm. Chutná mu, a tak se sedláka zeptá, z čeho se to dělá. Sedlák mu tedy řekne, ať uloví divokou svini, což vlk udělá a chce, ať mu z ní teda sedlák udělá tu dobrůtku. Sedlák při výrobě troků vlkovi přimáčkne tlapy dřevem, zabije ho sekyrou a nakonec vlka i svini sežere. Zmrd!!

04.12.2013 2 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Další ukázka toho, jak je válka krutá a nesmyslná.

15.06.2023 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Strašně mě to nebavilo. Přitom námět vypadal slibně. Další autorovy knihy určitě číst nebudu, sorry jako.

14.07.2020 2 z 5