Hoblinka Online Hoblinka komentáře u knih

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Moje srdcovka z dob puberty. Jsem ráda, že jsem se k ní díky čtenářské výzvě vrátila.

13.02.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

I já mnohokrát děkuji Čtenářské výzvě za nádhernou knihu, ke které bych se asi jinak nedostala.

27.01.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za mě nejlepší kniha z celé série. Je to červená knihovna, ale jak říká jedna kolegyně: "Dramat mám dost v soukromém životě."

13.02.2023 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Miluji!

01.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Husí kůže.

14.07.2020 5 z 5

Taková naprostá blbost a taková skvělá kniha. Několikrát jsem se smála nahlas. Vřele doporučuji.

04.06.2017 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Krásná knížka. Jsem moc ráda, že to skončilo dobře. Mimo jiné jsem si opět uvědomila, že si žiju jako prase v žitě.

12.01.2024 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Moc pěkné počtení, velice moudrá dáma. "Smyslem není uniformita, ale mnohost v jednotě, která ve své rozmanitosti dokáže přežít na hraně působení nerovnovážných sil."

16.02.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hezká česká detektivka.

10.02.2024 5 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Pro mě nejlepší ze všech patnácti her. Prostě ji žeru. Smekám před autory za jejich smysl pro humor a geniální zkratku. Moje kamarádka má syna, který přinesl ve druhé (!) třídě pětku z češtiny za to, že řekl: "Karel Havlíček Borovský byl zadarmo v Alpách, měl tam polopenzi."

18.07.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

"Byl velkorysý i náročný. Nebezpečný a komický. Sexy i bezpohlavní. Mužný i poťouchlý. Temperamentní i mdlý. Pedantský i bezstarostný." Krásné

10.05.2023 5 z 5

Posel z Liptákova Posel z Liptákova Zdeněk Svěrák

"Co by to mohlo znamenat? Prodám důl, no." "Třeba ho neprodáte. Třeba Vám ho vezmou..."
Já pořád nedovedu pochopit, že jim to prošlo.
Jedna z jejich nejlepších her.

10.08.2023 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přečteno jedním dechem.

19.09.2021 5 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

Karel Čapek je mistr nad mistry. I po sto letech.
Povídka Čičmani a ptáci je inspirována jeho vlastní zkušeností.

01.08.2021

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Mareček nikdy nezklame...

13.01.2021 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Mně se to moc líbilo. Blbost, ale sranda od začátku do konce. Několikrát jsem se smála i nahlas.

24.02.2023 5 z 5

Krásné. Dávám pět hvězdiček i přes ty příšerné chyby. Vážené nakladatelství, to je ostuda!

30.04.2023 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Veliká krása i po těch letech.

15.02.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Po kolikáté už? Nepočítáno.

24.07.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Moc krásné. Nevím, jestli se budu dívat na film.

01.01.2021 5 z 5