HNEDOOCKA HNEDOOCKA komentáře u knih

Jeden okamžik v čase Jeden okamžik v čase Helena Babická

Mně se kniha líbila, jen ta hlavní hrdinka - no comment

04.02.2019 4 z 5

Bivoj Bivoj Juraj Červenák

Zase jedno skvělé čtení, jako vše od autora :)

22.01.2019 5 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Moje první a určitě ne poslední :) Skvěle napsáno, kdyby Hollywood hledal inspiraci, tady by nesáhl vedle :) Těším se na další.

08.01.2019 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Tak to byla bomba. Mé první setkání s autorem a opravdu skvělé čtení. Už sháním další díly :)

23.11.2018 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Jaroslav Němeček

Krásné ilustrace, milý text, sběratelská záležitost :)

30.10.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě bez debat nejkrásnější román, který byl kdy napsán resp. zfilmován. Ke knize i seriálu se vracím určitě minimálně 3 x ročně a nepřestane mě asi udivovat nadčasovost, se kterou byla kniha sepsána. Protože i dnes, ač mám doma výtisk velice starý, je kniha krásně srozumitelná, vtipná a dialogy snadno obstojí i v dnešní době. I když první verzi románu sepsala v letech 1795 – 1797 (vydáno 1813), není třeba žádných úprav, aby i dnes byl román svěží, vtipný a srozumitelný i dnešní generaci. A třebaže knihu umím prakticky nazpaměť, má čestné místo v mé knihovně a budu se k ní vracet, jako asi k žádné jiné :)

09.10.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Krásná série, těším se na další díl :)

14.09.2018 5 z 5

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Jedna z prvních, co jsem od něj četla a hned láska :) Výborná záležitost, asi nejsem náročný čtenář nebo nemám přehnaná očekávání, ale komentáře níže nechápu. Za mě 1 *

12.09.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak za mě je nejlepší postava Manon. Aelin a Jeřáb - no.. Aelin na můj vkus příliš často "hořela" a tak nějak celkově tvrdne. Jeřáb zase měkne, čili tato dvojice už mě tak nebere. Elide mi nevadí - předpokládám, že s ní autorka má nějaké skryté úmysly?? Autorka si v sérii s postavami dost hraje, jednu chvíli vypadal Chaol jako ten pravý, potom zase ne. Jdu shánět další díl, abych teda věděla, jak to s ním dopadne :)

25.07.2018 5 z 5

Osidla Osidla Tone Svetina

Výborná trilogie. Doporučuji

03.06.2018

Lovci kožišin Lovci kožišin František Flos

Fantastická kniha pro náctileté :) Je stále v mé knihovně a i když už je to zhruba 30 let, co jsem ji četla, pořád si dobře pamatuji o čem je :)

01.05.2018 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Výborná kniha, čte se sama :)

10.04.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Celá série je naprosto dokonalá a ten, kdo si přečetl poděkování na konci 3. dílu už ví, že se může těšit na další díl této série, či na volné pokračování :) 3 x HURÁ :)

31.03.2018

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Líbila se mi moc :)

01.01.2018 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Vtipné, svižné, uvěřitelné, naprostá pohoda, těším se na další od této autorky..

06.12.2017 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Bavilo mě to. Těším se na další díl.

11.11.2017 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Nechápu kritické komentáře, ta kniha má vše, co má mít kniha, která zaujme stálé místo v mé domácí knihovně. Přečteno podruhé, zhltnuto opět za dva dny, nejde prostě odložit :) Nechci srovnávat s dalšími od pana Kulhánka a taky proč srovnávat? Je prostě skvělá, za mě 10 **********

03.10.2017 5 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Líbila se mi, přečteno za 2 dny :)

12.08.2017 4 z 5

Marie Marie Fan Vavřincová (p)

Překrásný román, psaný s hlubokým porozuměním . Jak miluju autorčiny humoristické románky, tak tohle dílko mě dostává každý rok znovu a znovu, co se k němu vracím.

11.07.2017

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Paráda, už ať vyjde třetí díl

08.05.2017 5 z 5