Kam až mě nohy donesou

Jeden z nejúžasnějších lidských osudů z období po druhé světové válce.Příběh německého válečného zajatce, odsouzeného na 25 roků otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z východního pekla až do Německa. Příběh válečného zajatce, důstojníka německých paradesantních jednotek, který byl nasazen k diverzní akci za Uralem, zraněn v boji a zajat ruskými kozáky. Po skončení války byl odsouzen k pětadvacetiletému trestu otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z tábora nucených prací a neuvěřitelná dobrodružství, která za dlouhého pochodu od Východního mysu do Německa zažil. S kulkou zaklíněnou ve spodině lebeční a téměř barvoslepý po otravě olovem v rudných dolech postupoval neúnavně krok za krokem, aby po anabázi trvající dlouhé tři roky konečně dosáhl bezpečí domova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28951/kam-az-me-nohy-donesou-hL1-28951.jpg 4.5103
Vydáno, Alpress

So weit die Füße tragen, 1955

Kniha Kam až mě nohy donesou

Bulldog

Protože mám ke všemu co se týká první a druhé světové války velkou úctu, tak tyhle knihy nedokážu posuzovat nějak kriticky a rýpat se v tom do hloubky i přesto, že to tak cítím.. a tak myslím, že postačí jen říct - podruhé už ji číst nebudu..

MaxK

Bauer se svým románem uměl trefit do poptávky doby. V roce 1955 po prosbách západoněmeckého kancléře Adenauera propustil Sovětský svaz poslední skupinu německých válečných zajatců, mezi nimi i úspěšného stíhacího pilota Ericha Hartmanna. Ve stejném roce vyšla kniha Kam až mě nohy donesou, která se zabývá podmínkami vězňů v sovětských táborech a útěkem jednoho ze zajatců, údajně podle skutečných událostí. Autenticita Forellových/Rostových vzpomínek byla zpochybněna až mnohem později. Zbývá tak čistě beletristické dílo o člověku a jeho cíli, který se občas vytrácí, a o proměně jeho duše a zásad při cestě za cílem. Poslední úsek cesty mi ve srovnání s předcházejícím putováním připadal vylíčen příliš zkratkovitě.

Katka2382

Úžasný příběh lidské houževnatosti,strhující a dechberoucí vyprávění německého zajatce na cestě za svobodou.Skvěle napsaná a čtivá kniha.

Evaho73

Kam až mě nohy donesou je kniha napísaná podľa skutočného osudu človeka, ktorý bol veľmi strhujúci.
Pri čítaní podobných kníh si môžeme uvedomiť, aká silná dokáže byť ľudská vôľa, pokiaľ má motiváciu...
Človek vtedy dokáže prekonať sám seba, tak ako nemecký vojnový zajatec Clemens Forell, ktorý po trojročnom strastiplnom putovaní, došiel za svojím vytúženým cieľom - svojou rodinou.

Kniha má veľmi silnú tému, ale mne trochu prekážalo jej spracovanie, kde mi opisy pripadali také neosobné, a tým som sa ťažšie do príbehu začítavala.
Inak kniha stojí za prečítanie.

lukas2583
16.11.2019

Jedna z nejlepších a nejpoutavěji napsaných knih, které jsem četl.

RaDaR26
22.08.2019

Neuvěřitelný dramatický příběh v drsné zemi a době. Ten si zasluhuje pět hvězdiček, ale celkově jednu ubírám, protože v porovnání s jinými knihami ten samotný text není z mého pohledu tak čtivý a tak dobře napsaný.

hankapimi
03.08.2019

Viděla jsem i film, ale fakt jsem se musela s knihou poprat, abych ji dorazila do konce... Já tyhle válečné příběhy velmi prožívám a špatně "trávím"...

Nujeglo
13.07.2019