Kam až mě nohy donesou

od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z nejúžasnějších lidských osudů z období po druhé světové válce.Příběh německého válečného zajatce, odsouzeného na 25 roků otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z východního pekla až do Německa. Příběh válečného zajatce, důstojníka německých paradesantních jednotek, který byl nasazen k diverzní akci za Uralem, zraněn v boji a zajat ruskými kozáky. Po skončení války byl odsouzen k pětadvacetiletému trestu otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z tábora nucených prací a neuvěřitelná dobrodružství, která za dlouhého pochodu od Východního mysu do Německa zažil. S kulkou zaklíněnou ve spodině lebeční a téměř barvoslepý po otravě olovem v rudných dolech postupoval neúnavně krok za krokem, aby po anabázi trvající dlouhé tři roky konečně dosáhl bezpečí domova....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28951/kam-az-me-nohy-donesou-hL1-28951.jpg 4.682
Orig. název:

So weit die Füße tragen (1955)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
denisa0038
08.11.2018

Neskutecne,nemuzete se od tohoto pribehu odtrhnout

Crozz
08.11.2018

Zajímavý příběh, ale čekal sem to dle recenzí čtivější, což u mě moc neplatilo

WolfIssen
06.11.2018

Nutno podotknout, že kniha v sobě ukrývá více než film Bílé peklo z roku 2001, kterému byla předlohou. Taky některá jména, události, detaily a dějství jsou jiná. Oproti syrovému filmu je kniha ještě více emocionálnější a syrovější. Moc se mi líbilo, že ač bychom každý s kouskem romantické cestovatelské a dobrodružné duše nebo nátury chtěli takové dobrodružství zažít, Clemens Forell byl toto dobrodružství nucen zažít nedobrovolně, protože prostě musel. Za zmínku stojí i fakt, že hlavní hrdina se ve skutečnosti jmenoval Cornelius Rost a až do konce svého života (zemřel roku 1983) nezveřejňoval své jméno a žil ve strachu, že si pro něj KGB příjde, ikdyž v knize na rozdíl od filmu po něm velitel tábora nepátrá.

Bolomsson
12.10.2018

Filmové zpracování na mne zapůsobilo daleko více, ale rozhodně jsem se ani u knihy nenudil. Je to velice silné téma, ale vytěžit se z toho dalo na papíře asi přeci jen více. Dokonalá ukázka neskutečné lidské vůle, odhodlání, strachu a taky pořádné porce štěstí (bez té by to nešlo) při strastiplných toulkách nehostinnou Sibiří, na jejímž konci čeká našeho hlavního hrdinu Forella kýžená svoboda a úspěšný návrat do vlasti.

evask
20.06.2018

Dokázal to, neuvěřitelné.

HNEDOOCKA
10.04.2018

Výborná kniha, čte se sama :)

Analady
29.09.2017

Neuvěřitelný příběh německého zajatce, kterému se podařilo uniknout ze zajateckého tábora a zdolat cestu ze Sibiře až do Německa.

IvanaB
01.05.2017

Výborná knížka, přečetla jsem za jeden den, dobře se čte. Jen na začátku jsem trošku problém hrdinu litovat, protože jsem zrovna dočetla Narodili se, aby přežili, což je knížka o utrpení tří žen v koncentračních táborech. Dál už jsem mu jen držela palce.

Boby17
18.11.2016

Tak tenhle příběh musí být ze života, protože asi by ho nikdo nevymyslel. Drsný příběh o síle lidské vůle. Pět hvězd zcela zaslouženě.

angelice
31.03.2016

Prostě asi nikdy nepochopím, kde se to v lidech bere. Na jednu stranu ta zvěrstva, která jsou schopna člověka odsoudit k pomalé, kruté smrti (celá druhá světová válka jest důkazem) a na druhé lidské odhodlání, odvaha a touha po přežití...
Knihu jsem četla asi v jedenácti, možná na mě tehdy byla moc surová, ale dojmy zůstaly úžasné...

Dejna84
26.02.2016

Skvělá, poutavá kniha, přečtená jedním dechem.

Sladenka
25.07.2015

Báječná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Film jsem zatím ještě neviděla, ale knihu mohu jen doporučit. Je velmi napínavá a čtenáře opravdu zaujme. Je opravdu neuvěřitelné jakou sílu pro život dokáže člověk v sobě najít. Je to určitě kniha ke které se ráda vrátím.

Sauerkraut
03.01.2015

napínavé čtení. Syrové a realistické....film je oproti tomu takový lehce romatický. Taky ale z knihy moc netuším, kde se v Clemensovi vzala taková vůle urazit přes deset tisíc kilometrů domů.

Numix
03.07.2014

Tak hurá, dnes mi přišla, už se těším, film jsem viděl asi 5 x a moc se mi líbil, věřím že kniha ho ještě překoná, ještě že existuje aukro

zulanek
30.03.2014

Krásná kniha. Je neuvěřitelné,co všechno je člověk schopen vydržet.Jak silná umí být touha po domově,že vás žene dál a dál,že vás nutí vstát a znovu jít,když už se to zdá být nemožné.Ale ten pocit vítězství, sám nad sebou,za to určitě stál.

zuzepka
22.10.2013

Knihu jsem četla 2x,nejprve byla koupena pro manžela.On i já jsme ji doslova přečetli jedním dechem.Vůle člověka je nezměrná.Vřele všem doporučuji jak mužům,tak ženám.

Lenka4
20.09.2013

Hodně silný příběh. Z dolu na olovo mrazí snad ještě více, než z cesty Sibiří. Tato kniha patří mezi ty, které si časem přečtu znovu.

alenice
04.09.2013

Knihu jsem četla asi před deseti lety...Mohu jen doporučit,vzpomínám do dnes a nejde mi po celá léta z hlavy.Jsem ráda,že jsem první četla a potom koukala na film,který jsem ani nedokoukala...Kniha úžasná

ivusse
13.06.2013

Hodně zajímavé čtení, díky této knize jsem se dozvěděla zase něco víc z historie...

Reiben
05.03.2013

Neuvěřitelný příběh, který se čte doslova jedním dechem. Nemůžu jinak než doporučit.

Matematicka
24.11.2012

Pro ženy trochu drsné čtení... Ale (snad i právě proto) kniha stojí za přečtení (Muži a jejich svět nás přece zajímají :-)). Kniha o bezejmenném hrdinovi, kterého německý spisovatel Josef Martin Bauer pojmenoval Clemens Forell. Jeho příběh je asi těžko představitelný pro nás, obyčejné smrtelníky, žijící v určitých zaběhaných kolejích, ale já věřím, že zázraky se dějí, takže proč ne? Proč by všechno tohle (a pravděpodobně ještě mnohem víc) nemohl Clemens zažít a vydržet? Vkrádá se stále otázka PROČ a Co mu dávalo sílu jít dál, kterou nechává velice pěkně napsaná kniha nezodpovězenou. Svým způsobem ji zodpověděli filmoví tvůrci ve filmu, který jsem taky viděla, ale mně se víc líbila kniha se svou otevřeností. Díky taky za seznámení s tématem sibiřských gulagů, o kterých jsem dosud moc nevěděla!

Dera
26.08.2012

Tento román je unikátní. Velmi čtivé svědectví o utrpení německých válečných zajatců. Ale nechce se mi věřit, že by to všechno strádání na útěku opravdu vydržel. Jít pěšky tisíce kilometrů neobydlenou krajinou v třeskutém mrazu a spát ve sněhu, nedostatek jídla a podlomená kondice z roboty v olověných dolech. Jestli je to všechno pravda, tak tedy- Klobouk dolů...

valentýna
29.01.2012

Úžasná výpověď o tom, co člověk všechno vydrží .......

Ellis
28.11.2011

Také se připojuji s chválou na tuto knihu, je to vynikající a strhující čtení, nedá se ani srovnat s těmi různými samozvanými bestselery. To co hlavní hrdina vydržel...transport na Sibiř, pobyt v olověném dole kdy bydleli přímo v jeskyni a třeba 2 roky neviděli světlo, hlad, no a pak tu náročnou tříletou cestu většinou mrazivou nebezpečnou Sibiří...prostě klobouk dolů.
Knih na téma 2. světové a zejména o holocaustu je dost, ale o otrocké praci na Sibiři se moc nikde nedočtete. Rozhodně 5*

habakkuk
13.04.2011

souhlasím s předchozím komentářem. Kniha je pro mě v TOP 5, co jsem zatím četl. Výborně napsaná, zajímavá od začátku až do konce.

pajonek

.......skvělá kniha, úžasné čtení na jeden večer..... nejde přestat....aspon u pajonků to tak bylo... 100 bodů a pět hvězd mnohokrát podtrženo