Kam až mě nohy donesou přehled

Kam až mě nohy donesou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28951/bmid_kam-az-me-nohy-donesou-hL1-28951.jpg 4 127 127

Jeden z nejúžasnějších lidských osudů z období po druhé světové válce.Příběh německého válečného zajatce, odsouzeného na 25 roků otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z východního pekla až do Německa. Příběh válečného zajatce, důstojníka německých paradesantních jednotek, který byl nasazen k diverzní akci za Uralem, zraněn v boji a zajat ruskými kozáky. Po skončení války byl odsouzen k pětadvacetiletému trestu otrocké práce na Sibiři. Kniha líčí jeho útěk z tábora nucených prací a neuvěřitelná dobrodružství, která za dlouhého pochodu od Východního mysu do Německa zažil. S kulkou zaklíněnou ve spodině lebeční a téměř barvoslepý po otravě olovem v rudných dolech postupoval neúnavně krok za krokem, aby po anabázi trvající dlouhé tři roky konečně dosáhl bezpečí domova.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

So weit die Füße tragen , 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kam až mě nohy donesou. Přihlašte se a napište ho.

Matypagac
28.05.2023 4 z 5

Knížka pojednává o druhé světové válce, německý muž který byl odsouzen na 25 let neskutečné dřiny na Sibiři.
Útěk který byl velmi náročný, velké zdravotní problémy a nepříznivé počasí. Tři dlouhé roky únavné a náročné cesty, jak to dopadne?
Pro mě jako ,,modernějšíhočtenáře byla tato kniha velmi neobvyklá. Pojednávání o druhé světové válce je velmi emoční, zdrcující a zároveň velmi zajímavé. Kniha se mi moc dobře nečetla, ale nelituji že jsem jí přečetl, přinesla mi nové a zajímavé informace.

Rolada88
27.02.2023 3 z 5

Nemohl jsem se do knihy zacist furt jsem odkládal v necelé půlce jsem to vzdal
Nedočteno

Kimeček
31.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Neuvěřitelný příběh člověka, který dokáže absolvovat tak dalekou cestu a hlavně přežít.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kam až mě nohy donesou v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

Rusko zfilmováno útěk 40.-50. léta 20. století Sibiř zajatecký tábor váleční zajatci

Autorovy knížky

Josef Martin Bauer