historikola historikola komentáře u knih

Korán Korán neznámý - neuveden

Korán jsem si přečetl celý. Není možné jej srovnávat s jinou tématickou četbou. Rozhodně stojí za to jej přečíst. Alespoň Vám nikdo nebude lhát o tom co tam asi je či není. Prostě to budete vědět.

28.06.2017 5 z 5

Zdravím Vás přátelé písmenek a voňavého papíru,

dočetl jsem tuto knížku a musím napsat, že ze začátku než se rozeběhne příběh tak prvních 20 stránek se čte hodně špatně. Děj nějak neutíká. Potom následuje zvrat o několik otáček sem a zase tam. Děj se rozeběhne a knížka začne vyprávět svůj příběh. Příběh je to moc krásný. Jen mě popravdě naštvalo jak ten příběh končí. Upřímně byl jsem naštvaný, když jsem měl před sebou poslední tři kapitoly. Ale i přes to příběh je to neskutečně krásný. Spisovatel chtěl z Vás vytáhnout emoce a to se mu povedlo. Knížka není pro lidi co čtou strojově. U toho se musí přemýšlet, nadávat, ale i smát.
Nakladatelství Argo zvolilo pro mě i krásnou obálku knihy. Teď nemyslím jen fotografii, ale i materiál na obal a za vázání listů. Je to po dlouhé době jedna z poctivě vyrobených knížek. To už se bohužel moc nevidí. Ano korektura se snažila odhalit všechny hrubky, ale ne vše se našlo. Nakonec to vůbec nevadí. Když jsem schopen si toho všimnout je to pro mě důkaz, že se soustředím na příběh a na písmenka. Když jsme u těch písmenek tak tisk byl vytvořen v tiskárně Český Těšín. Poslední dobou mám od nich více knížek a vždy je to více jak 100% kvalita.
Za mě příběh 100%
kvalita knížky (výroba) 100%

Co potěší je i tkaná záložka do knížky :)

23.12.2015 5 z 5

Tuto knížku by si měl přečíst každý, kdo pochybuje o historii co se učil ve škole. Je to sice dlouhý příběh, ale i tak je pořád krátký.
Rozhodně tuto knížku založím do své knihovny.

01.01.2018 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Zdravím Vás přátelé písmenek a příběhů,

dočetl jsem tuto děsivě napsanou knížku. Děj vypráví bývalý vězeň z nacistického lágru. Knížka je napsaná výborně. Je to tím, že vypráví svůj příběh a není to jen smyšlenka. Co kapitola to přemýšlení o ději a o době, kdy bylo normální si kopnout do Žida. Autorovi děkuji, že zveřejnil jeho příběh. Takových knih je prostě málo a neměli by jsme dopustit, aby se životní chyby opakovali. Uznávám je to děsivé co se v autorově příběhu odehrávalo. Ale je vidět, že do knihy dal vše co mohl a je napsána výborně. Ano děsivě (příběhově). Je to ten styl knížky co Vás nutí potom přemýšlet. Já tuto knížku četl před spaním a pak jsem musel přemýšlet a znovu se vracet k příběhu v mysli než jsem usnul.
Jsem rád, že jsem se k této knížce dostal a mohl jsem ji přečíst.
Neuškodí si připomenout co se stalo a dnes již lehce dohledat více odpovědí v dalších knížkách (životních příbězích) nebo veřejných zdrojích.
Je to jedna z mála knížek, kde najdete informace, které firmy s nacisty spolupracovali a jaké jsou ještě mezi námi. Stačí se zamyslet. Některé firmy se za toto chování veřejně omluvili. Ale stačí to?
Děkuji autorovi, že jsem mohl číst jeho příběh.

08.11.2014 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Příběh je výborně napsán jak životem tak perem na papír. Zase je to jedna z knížek co si zaslouží, aby ji četli studenti na školách a nikdy nebyla zapomenuta. Jsem rád, že jsem si ji mohl přečíst. Sepsané zážitky spisovatele čtenáře nutí přemýšlet, co kdyby to či ono. Kdyby se to stalo tak či onak. Je to prostě velké štěstí v neštěstí.

29.04.2016 5 z 5

Úžasný příběh o Lisbeth Salander a jejich přátel. Konec jedné trilogie. Nedalo mi to a musel jsem vše přečíst hned a teď :) Rozhodně tato trilogie si najde své místo v knihovně. Bylo by super najít ještě DVD s touto trilogii.
Jedno na celém příběhu mě rozesmálo. Všimli jste si, že ve Švédsku všichni jedí obložený chleba :) Abych jim nekřivdil občas zajdou do restaurace.

15.08.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Příběh, který napsala Kateřina Tučková, byl úžasný. Byl tvrdý a bolestný. Bohužel byl také pravdivý. Byla to prostě doba (odsuny), kdy se vracelo všechno stejným ne li horším metrem.
Zažil jsem jako malý, kdy se Německá rodina přijela podívat po revoluci (1989) na svůj zabavený domeček v pohraničí v Ústí nad Labem. Měl jsem sice půjčenou knížku, ale stejně si ji založím do své knihovny. Rozhodně knížka stojí za to ji dočíst.

08.04.2016 5 z 5

7000 dní na Sibiři 7000 dní na Sibiři Karlo Štajner

Tato kniha by se měla povinně číst ve škole. Bohužel tomu tak není. Je to příběh člověka (sám spisovatel), který zažil GULAG v Rusku. Byl uvězněn většinu svého života. Je to moc pěkně napsané. I když věřím, že tam není úplně všechno. Osobně si tuto knížku zařazuji na první místo ve své knihovně. Pro pochopené dějin Sovětského Svazu je tato knížka výborné čtivo. Děkuji za možnost si přečíst tuto knihu.

12.09.2015 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Velice pěkná a informacemi hutná knížka. Vypráví jak židé během války a po 2.světové válce zažívali další útrapy od "spojenců". Příběh vypráví jak osídlovali budoucí Palestinu a také vypráví jejich boje s okolními státy, aby si udrželi své těžce vydřené pozemky a osídlení. Je vidět, že i po válce někteří jedinci nedali pokoj židům. Je to hrozné jak se k nim chovali a ještě dnes chovají. Až se musím sám stydět. Rozhodně doporučuji si příběh přečíst. Tato knížka u mě vydrží a nebudu ji pouštět ze své sbírky knih. Za mě 100% výborný příběh.

11.08.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Děj byl velice dobře napsaný. Je to styl psaní, kdy Vás děj vtáhne do vlastní časové smyčky a nenechá Vás dokud nedočtete kapitolu nebo při nejlepším rovnou celou knížku.
Tato trilogie v mých očích stojí za to, že ji musím dostat do knihovny. Moc zajímavý děj příběhu. Až dočtu poslední díl celého příběhu rozhodně se chci podívat i na film. Jej jasné, že knížka bude vždycky lepší, ale to jen tak pro úplnost.

03.08.2016 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Knížka je krásně napsaná. Příběh v knížce je tak napsaný, že Vás vtáhne do děje a pak tu knihu musíte přečíst děj se co děj.
Krásný příběh z války.
Je to rozhodně jedna z mála knížek, která má čestné místo u mě v knihovně.

23.11.2013 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

krásný, ale smutný příběh.

16.03.2019 5 z 5

příběh byl zajímavý, ale popravdě více se mi líbila knížka Analfabetka, která uměla počítat.
Příběh staříka je hodně vláčný, ale nakonec se rozjede. Je v některých pasážích předvídatelný, ale i tak se dobře čte. Uvidíme co další knížky od spisovatele.

14.09.2018 5 z 5

Pěkný příběh. Krásně se čte. Spisovatel i překladatel si dali tu práci, aby něco pěkného vytvořili. Není to jen o nutnosti tisknout, psát či překládat.
Rozhodně se vyplatí tuto knížku vlastnit v knihovně.

08.02.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný silný příběh. Zajímavé pojetí vyprávění.
Knížku rozhodně stojí za to si nechat a založit ji do své knihovny.

14.11.2016 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Dobrý den,

Tento příběh je opravdu děsivý. Je podle pravdy. Životní příběh vypráví několik prostitutek co se svěřili se svým životem a utrpením co prožili. Není to lehké čtení. Je to spíše na zamyšlení. Příběh co se vypráví se nedá číst po stránkách nebo v době chvilkového volna. Děj Vás nenechá zaklapnout knížku jen tak a také musíte být připravena toto číst. Když se nesoustředíte nebo knížku čtete v prostředí kde je hluk nebo něco rušivého tak Vám děj potom nedává smysl a problém je, že vše navazuje. Takže Vám unikne něco a už nedáte celý příběh dohromady.
Popravdě asi budete potřebovat pár dní po přečtení klidu, aby jste si srovnali děj a pocity z příběhu.
Osobně si tuto knihu nechám a zařadím si ji do knihovny.
Knížka jako taková je dobře vytištěná. Kvalitní hřbet i přebal. Tisk byl na Slovensku.

11.11.2015 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Knížka má děsivý příběh z války. Je výborně napsaná. Spisovatel dal do knížky svůj život. Spisovatel píše tak poutavě, že se knížka špatně odkládá k dalšímu čtení. Nejraději bych ji přečetl hned a celou. Ale nejde to. Po každé kapitole Vás to nutí přemýšlet. Po přečtení knížky jsem se rozhodl kouknout do mapy a podívat se kudy spisovatel utíkal na svobodu.
Knížku jsem četl s pokorou a spisovateli děkuji za to, že převedl svůj život na papír a sepsal svůj příběh do knihy.
Ještě jednou děkuji za možnost si přečíst jeho život.

03.08.2015 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Dobrý den přátelé písmenek,

tato kniha je výborně napsaná. Ano někdy je předvídatelná co se stane, ale vůbec to nevadí.

Někdo tu srovnával knížku "Pravidla Moštárny" s touto knížkou "Modlitba za Owena Meanyho". Je to sice stejný spisovatel, ale děj i příběh je jiný. Částečně s tímto názorem souhlasím. Ale....
je tam vidět na některých pasážích stejné prvky jako Exeter, učitelé, škola, lokalita. Ale holt musíme si říci, že je to pořád jeden spisovatel a jedna hlava co to napsala. Jsou tam tedy drobné prvky stejné. Ale příběh jako takový ne. V tom podobu nevidím. U mě knížky od Johna Irvinga vyvolávají nutnost přemýšlet a pořádně studovat děj. Také tam vidím narážky na jiné knihy nebo postavy z nich.
Celkově tento spisovatel a jeho knížky si zaslouží svoje místo v mé knihovně. Do jisté míry si toto zaslouží i jeho scénáře nebo filmy s jeho příběhem.

20.07.2014 5 z 5

Bouře Bouře Régine Deforges

Po dlouhé době jsem se k této knížce vrátil.
Tuto knížku jsem měl přečtenou během chvíle.
Spisovatelka se tohoto žánrů zhostila mnohem lépe než ostatní spisovatelé. Dala do knížky cit a ne jen sex.
Její příběh v knize je uvěřitelný a dá se zažít. Oproti jiným erotickým příběhům. Tento má jasný děj a přímku postupu.
Dokázala, že erotický literatura může být dobře napsaná a většinu času se dá trávit mimo postel :)

29.04.2014 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Příběh se odehrává ve městě Kalkata v Indii za doby, kdy je spravovala Britská vojska. Děj se odehrává jak v dětském domově tak v ulicích samotné Kalkaty. Nakonec i ve starém opuštěném vlakovém nádraží. Příběh je skvěle napsaný a děj plyne postupně, ale má gradaci přesně dávkovanou. To, aby jste chtěli číst další a další kapitolu. Od tohoto spisovatele čtu již druhou knížku a můžu sám za sebe napsat, že se mi jeho styl vyprávění líbí. Za mě to nebyl ztracený čas u příběhu. Krásně jsem si odpočinul a přišel na jiné myšlenky.

25.08.2019 5 z 5