Bouře

Bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4807/bmid_boure-Zr3-4807.png 3 50 13

Bouře je erotický příběh neobyčejné síly, který vypráví o zničující lásce dvou partnerů. Příběh o lásce, která překračuje hranice života a smrti... Přeložil Richard Podaný.

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Euromedia

L'orage , 1986

boticelli
29.12.2023 5 z 5

Zvrhlé a velice smutné. Ač v kategorii erotika, na mě hlavní dojem udělal žal hlavní postavy. (a příšerný doslov)

Romanka89
28.10.2022 4 z 5

Skvělá erotická jednohubka, ač velmi obscénní, přesto pro mě dojemná a smutná.

Politre
05.11.2021 5 z 5

Velice zajímavá perverzní jednohubka o lásce a smrti, kterou jsem zhtl na jedno posezení. A věru, mohu ji s klidným vědomím zařadit mezi klenoty erotické literatury u nás vydané. Rčení "láska až za hrob" zde dostává úplně nový rozměr. Pod oponou všech sexuálních dobrodružství ústřední hrdinky se skrývá hlavní motiv, a to duševní rozklad, ponor do hlubin šílenství, po ztrátě milované osoby.

uzivatel8789
20.10.2021

Jenom škoda, že k českému překladu knihy nevyšel autorčin prolog. Takto zůstalo mnohé z toho, proč knihu napsala, nepochopeno. Naprosto nechápu, proč vydavatel tenhle prolog vypustil.

mmouse
18.07.2021 5 z 5

Zajímavá erotická novelka z pera francouzské beletristky přináší zamyšlení nad vztahem mezi láskou a sexualitou, nad propojením mezi tělesnou potřebou a citem, propojením obzvláště charakteristickým pro ženu, a nad jeho (v případě hlavní postavy příběhu sebezničující) hloubkou. Nad perverzně orientovanou sexualitou, vztahem mezi sexuální perverzí (deviací) a šílenstvím (duševní nemocí). To vše se vešlo do tohoto krátkého příběhu s atmosférou temné balady. Jen škoda, že knihy tohoto typu vycházejí v naší krajině v nákladu několika set výtisků zhruba jednou za 30 let. Čtenářská základna tohoto žánru nebude asi u nás příliš široká, a to i přes to, že máme bohatou knižní tradici.

PanKrbec
25.02.2021

Mně se to líbilo, jen mi to přišlo hodně krátké. Až tak, že jsem to ani nechtěl komentovat a hodnotit. Možná to mohlo být delší, ale asi né o moc, protože líbilo by se mi to i potom nebo spíše bavilo by mne to ještě číst?! Takže asi to je takové jaké to být má a hlavně, jake to autorka chtěla mít :-)
Ale co ten doslov. Co z pana pana překladatele udělalo odborníka, to že umí Francouzsky? To asi né. Z toho co píše, je evidentní, že tomu nerozumí vůbec, ale podle toho jak to píše, si ale asi myslí že je tím pravým erudovaným odborníkem, který se musí se čtenáři podělit o své nazory. Připadá mi to, že nakladatel potřebovat trochu vice textu, když je příběh tak krátký, ale tohohle?! Úplně mi to zkazilo celkový dojem z knihy a to až tak, že jsem to sem musel napsat, ač jsem to původně vůbec neměl v plánu :-)

andrea7191
20.02.2020 1 z 5

Tuto knihu jsem kdysi našla schovanou v mámině skříni mezi oblečením a potají to četla, když nikdo nebyl doma. Tenkrát mi bylo asi 14 a knížka byla "hustá". Po letech jsem si jí "legálně" od mámy vypůjčila a ani jsem jí nedočetla, jak mě to nebavilo.

regulax
05.02.2016 3 z 5

Úchylné sexuální praktiky zamilované ženy. Ukázka, že sex může být sebezničující. Láska až za hrob!

Lady Dracula
18.10.2014 4 z 5

Och, jak pobuřující, když žena, považte, ŽENA! napíše erotický příběh.
Nicméně, troufám si tvrdit, že autorka sice zamotala do příběhu cit a snad i trochu té romantiky, ale jinak zcela zůstala v mezích dámských představ o sexu (snad až na toho hafana), o kterých se ale nikdy nikomu nezmíní (leda skutečně dobrým kamarádkám, ale tam je to dle hesla: "vše co řeknete, může být použito pro vám"), přestože je prý celá řada průzkumů odhalila :)
Hlavní hrdinka, vyšinutá "subinka", zajímavě řešený konec a celkem slušný cit pro to, kdy detaily (ne)vynechat, to vše tvoří zajímavý koktejl sex on the cemetery :)

P.S.: Omlouvám se všem dámám, které se mnou nesouhlasí :)

historikola
29.04.2014 5 z 5

Po dlouhé době jsem se k této knížce vrátil.
Tuto knížku jsem měl přečtenou během chvíle.
Spisovatelka se tohoto žánrů zhostila mnohem lépe než ostatní spisovatelé. Dala do knížky cit a ne jen sex.
Její příběh v knize je uvěřitelný a dá se zažít. Oproti jiným erotickým příběhům. Tento má jasný děj a přímku postupu.
Dokázala, že erotický literatura může být dobře napsaná a většinu času se dá trávit mimo postel :)
David

Yarwen
26.05.2013 4 z 5

Bezpochyby nejodvážnější erotický obsah, na který jsem při četbě knih doposavad narazil. Musím pochválit autorku za to, že si troufla překročit i jistá tabu v této oblasti. Příběh sám o sobě není příliš složitý, hlavní hrdinka nezvládne odchod svého milovaného partnera a její bolest ji táhne do propasti halucinací, hraničících s duševní chorobou.

haWranka
14.02.2013 3 z 5

Hodně těžko pochopitelná knížka. Můžu jen souhlasit s Kuti - až při druhém nebo třetím čtení se člověk začne zamýšlet nad podstatou a vidí to opravdu důležité.

kuti
21.06.2012 3 z 5

Tuhle knihu dostala moje kamarádka k narozeninám od své 70ti leté tetičky se slovy: "Už jsi dospělá, tak tady je taková lehce erotická knížka." Doufám, že jí ta teta nikdy nečetla. Protože považovat toto za LEHCE erotické, to už fakt nevím, co by mohlo být víc. Hrobník, jeho matka, pes.... Na mne to bylo fakt moc!!!!! Když jsem to četla poprvé, tak jsem byla více méně pouze šokovaná tím pornografickým obsahem. Až při druhém čtení jsem vnímala tu zhoubnou lásku, kterou hlavní hrdinka musela cítit.....No je to hodně zajímavé dílko!