Heyhey Heyhey komentáře u knih

Ten den – 17. listopad 1989 Ten den – 17. listopad 1989 Aleš Palán

Některé dny si pamatujeme, protože jsou významné pro nás osobně. Některé dny nám utkví jakoby zpětně, protože se stalnou významné historicky. Tento projekt je velmi zajímavý a bez debaty přínosný. (viz Paulus.1987)

03.05.2021 5 z 5

Hra o sen Hra o sen Pavlína Jurková

Nadšení. Skvěle napsáno. Napětí přiměřené dětem. Mírní poučení. Příjemné ilustrace.

03.05.2021 5 z 5

Principálova dcera Principálova dcera Jostein Gaarder

Každý Gaarder je jiný.

26.04.2021 3 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Zajímavé téma zpracované prvoplánově a tak nějak lajdácky. Laciný příběh znevažující realitu událostí z roku 1942.

25.04.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Obdivuji autentičnost autorčina stylu. Kniha mě oslovila víc než Rekonstrukce.

23.04.2021 4 z 5

Rybička Rybička Tereza Horváthová

Je realita normální?

16.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Čtivé, ale takové normální.

13.04.2021 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Šedesátá léta mě asi zaujala nejvíc.

24.03.2021 4 z 5

Dům v Rugolu Dům v Rugolu Marka Míková

Překvapení. Nádhera. Milé. Reálné. Poučné mezi řádky. Díky Marko, že jsi nezůstala jen princeznou.

24.03.2021 5 z 5

Pošahaně úžasné.

24.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tohle bylo tak osobní, skutečné, reálné... Opravdu spíš psychologický román. Dlouho mi to uvízlo v hlavě.

18.03.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Můj komentář by vlastně jen opakoval slova 85098211. Až na to, že jsem knihu četla, ne poslouchala. A vydavatel by měl jazykovému korektorovi sáhnout na prémie.

18.03.2021 4 z 5

Nepamatuji si své jméno Nepamatuji si své jméno J. S. Monroe (p)

Neobvyklá zápletka se ztrátou paměti mě chytila od začátku. Čtení mě bavilo a můžu jen doporučit.

18.03.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čekala jsem víc, hloub, protože vím, že v jiných knihách Petry Dvořákové to bylo. Ale možná každý najde na různých místech různé něco, podle svého momentálního rozpoložení.

05.03.2021 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Gradace krátkých kapitol. Jiný pohled na konec války. Obdivuhodně napsáno.

05.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Při čtení mě napadly tři věci: paní spisovatelka umí skvěle psát, to o čem píše je její srdeční záležitost, musela nastudovat spoustu materiálů do hloubky. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který zahrne padesátá léta.

05.03.2021 5 z 5

Máma odchází do kláštera! Máma odchází do kláštera! Stéphanie Combe

Velké zklamání. Styl brožury z devadesátek. Škoda, nalákal mě název.

21.02.2021 2 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Byl to skvělý zážitek ze čtení. Zapomněla jsem na vše, co se děje kolem. Příběh mi připomínal nejen Agathu Christie ale i Daphne du Maurier.

20.02.2021 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Trefné krátké postřehy, které připomenou něco z naší minulosti.

13.02.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Život není černobílý - to umí Petra Dvořáková napsat v každé své knize. V této mě překvapilo, jak byla čtivá i přes časté detaily z medicíny.

13.02.2021 4 z 5