Heyhey Heyhey komentáře u knih

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Originální příběh. I když očekávaná motivace. Krásný sloh i jazyk. Ale trochu mi tam něco chybělo. Možná sepětí s realitou?

28.01.2021 4 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Podněty. K přemýšlení. K tomu něco udělat jinak. ...

23.01.2021 4 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Obdivuhodné dílo historie rodiny. Zpracování skutečnosti jako vyrovnání se se svou přítomností.

23.01.2021 4 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Ke knize jsem se vrátila po patnácti letech a už to nějak nebylo ono.

23.01.2021 3 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Překombinovaná politická zápletka. Kam se poděl autor z před desíti, patnácti let?

23.01.2021 2 z 5

Deník z Wu-chanu Deník z Wu-chanu Fang Fang

Zajímalo mě, co se dozvím... Deník je spíš osobní - rodina, sousedé, přesah jen malý. Nejvíc mě oslovil úvod - ten byl opravdu na dřeň.

23.01.2021 3 z 5

Fany byla při tom Fany byla při tom Hanna Schott

Tak tahle kniha mě fakt dostala. Věděla jsem o ní delší dobu a šetřila si ji na 17. listopad. Vůbec jsem nepřemýšlela, že "revoluce v 89" byly i v jiných státech Evropy. Skvěle napsané! Bez zlehčování a bez patosu a přitom přístupně a srozumitelně pro děti. Až mi šel mráz po zádech. Prosím, více takovýchto knih mezi čtenáře!

22.11.2020 5 z 5

Čokoládové dortíky pro všechny Čokoládové dortíky pro všechny Katja Frixe

Velmi příjemný jazyk. Pokud se zalíbí malým čtenářům, je velkým plus to, že se jedná o sérii knih. A hezké jsou i ilustrace a vůbec celé výtvarné provedení.

22.11.2020 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Skvělé. Napínavé, nepodbízivé, originální, propracované do detailů.

18.11.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Na mě až moc osobní.

06.11.2020 3 z 5

Salon Eliott Salon Eliott Jean Marsh

Potřebovala jsem nějaké odreagovaní. U této knihy mě příjemně překvapilo, že i když byla zpracována podle seriálu, nebylo to na ní znát.

04.11.2020 4 z 5

Všechny barvy počasí Všechny barvy počasí Britta Teckentrup

Překrásná kniha. I text je napsán tak, že mu porozumí děti a zaujme dospělé. Rozhodně mě potěšila.

30.10.2020 5 z 5

Hysterie umění Hysterie umění Martina Scholleová

Luxusní.

11.10.2020 5 z 5

Pátračka Gilda a Posvátné kosti Pátračka Gilda a Posvátné kosti Jennifer Allison

Gilda je srdcovka. Netopýrku, přečti si.

01.10.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Knihy této paní spisovatelky jsou čím dál lepší. Velice jsem si čtení užila. Zápletka byla promyšlená a pěkně se postupně odkrývala, i když náznaky byly roztroušeny celou knihou.
Díky.

28.08.2020 5 z 5

Zámek Lednice Zámek Lednice Michal Konečný

Chválím autora, že i při zachování odbornosti textu byl tento čtivý a měl široký záběr.

21.08.2020 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Nechce se věřit, že ten reálný popis města v karanténě byl napsán před patnácti lety.

14.08.2020 4 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Skrytě vzdělávací, nepokrytě napínavé.

11.07.2020 5 z 5

Jižanská kuchařka Jižanská kuchařka Marsha Kocábová

Kniha je hezky udělaná. Přestože je primárně soupisem receptů, obsahuje osobní příběhy a vzpomínky, které se k jídlu vztahují. Zároveň to není žádný bulvár a senzace za každou cenu. Milé a podařené.

30.06.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Náčrty osudů. Pohled jakoby z jiné strany. Zároveň upozornění na zajímavé osoby našich dějin.

29.06.2020 4 z 5