Hysterie umění

Hysterie umění https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425105/bmid_hysterie-umeni-vLp-425105.jpg 4 25 8

Svižná a vtipná rekapitulace dějin umění od pravěku po současnost. Hysterie umění přibližuje zajímavosti ze života a díla českých a světových umělců originální vizuální formou a srozumitelnými dialogy. Vhodné pro děti i dospělé, znalé i neznalé, zaujaté i znuděné. Skvěle poslouží jako šikovná pomůcka zejména studentům a pedagogům uměleckých oborů.... celý text

fanous21
19.08.2023 5 z 5

Nápadité, místy vtipné, poučné, hravé a zejména netrapné (což leccos v tyto doby bývá...)

Knišíl
27.12.2022 3 z 5

Odborná kniha? Ani náhodou. Postmoderní hravá na hraně vkusu vtipu vytvořená kompilace uměleckých děl? Ano. Tato sbírka ukazuje, co je na jedné straně velmi špatné na současné době, a to představa, že lze během krátké chvíle nabýt skutečných znalostí, na straně druhé, věřím, že autorka měla bohulibý záměr představit historii umění lidem, kteří by nikdy žádnou fundovanou 800 stránkovou publikaci o vývoji a historii umění nikdy neotevřeli. Pak se jí to zřejmě asi podařilo. Nejedná se o teoretickou studii, ale jak jsem psal již výše, tak spíše o svérázné nové umělecké dílo. Skutečné znalosti vám to přinese asi pomálu, ale neznalcům přinese aspoň zamyšlení a popud něco si o autorech umění něco vyhledat, znalcům sem tam vykouzlí úsměv na tváři. Takže publikace svůj záměr asi plní.

Bája89
06.11.2021 3 z 5

Nádherný a neotřelý vhled do dějin umění. Vřele doporučuji. Jednoduché a zkratkovité. Autorka mě velice bavila.

Kamínekvoku
12.12.2020 2 z 5

Dobré pro mladší čtenáře, znalce příliš neuspokojí. Hezké na prohlížení, když se zrovna nudíte.

Josh
15.10.2020

Na rozdíl od jiných recenzentů mám asi jinou knihu nebo mám od "rekapitulace umění" zásadně jiná očekávání. Zásadně = o 180 stupňů, protože obrázky, jakési texty přes celou stranu jsou jako hodně nepovedené plácnutí do vody. A bohužel na papíru z mnoha stromů.... Za mě odpovídá název hysterie = nezaslouží ani tu jednu *

Heyhey
11.10.2020 5 z 5

Luxusní.

Afilada
22.09.2020 4 z 5

Osvěžující !!!

kristyna7552
02.01.2020 5 z 5

Rozhodně doporučuji každému! Ať už se o umění opravdu zajímáte nebo jde úplně mimo vás, tahle kniha vám v obou případech dá něco nového a určitě vás pobaví. A na své si přijdou i starší děti (to je cca 12+, ne?), mám to odzkoušené. Tenhle skvost stojí za pozornost, takže si na něj ve vaší knihovně udělejte místo ;)

dějiny umění

Autorovy knížky