Herča76 Herča76 komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Přes nelichotivé komentáře jiných čtenářů musím paní Třeštíkovou pochválit. Kniha se mi díky autorčině stylu psaní moc líbila, vložila na papír jednotlivé zákruty života, který je mnohdy překvapivý, často k smíchu a dokáže i pekelně bolet. Toto skloubit do poutavého příběhu není jednoduché a za mě 5*.

31.12.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh napsaný s velkým umem a citem. Co víc si přát. Snad jen spoustu dalších takto krásných námětů. Přečteno jedním dechem.

21.12.2018 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Jsem taky matka a tato kniha potvrzuje, že jsme na tom všechny stejně :-). Pohodovka pro pohodové matky.

21.12.2018 4 z 5

Všem, kdo ještě nečetli, navrhuji, aby po knize sáhli s časovým odstupem od předchozích aristokratek. Potom se budete bavit stejnou měrou jako u prvních dílů a nebude Vám to připadat "pořád stejné". Já četla s odstupem roku a náramně jsem se bavila. Super čtenářská vložka mezi lavinou těžkých thrilerů a detektivek.

21.12.2018 4 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Super počteníčko a doporučuji všem, kdo si chtějí přečíst kvalitní detektivku.

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Četla jsem už před nedávnou dobou, ale od Tess mám načteno téměř vše je to moje autorka detektivek číslo 1!

Skála Skála Peter May

Četla jsem zároveň s jinou knihou a nevěnovala jí plnou pozornost. Myslím, že to mělo podstatný vliv na celkové hodnocení. Nyní mám půjčeno od pana Maye "Zpětný náraz" - s touto knihou stejnou chybu neudělám a jdu na to.

03.12.2018 4 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Moc pěkné a s chutí přečteno od začátku do konce, rozhodně se chystám na další dílko od pana Cobena!

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Příběh střižený různými pohledy dvou žen na život v luxusu se sexy chlapem. Trochu předvídavý děj očima Amber byl vystřídán šokujícím příběhem očima Daphne. Potom už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a netrpělivě jsem čekala na závěr – nezklamal. Bylo to super. Otázkou zbývá – může se to skutečně některé z nás stát?

07.11.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Šla jsem po jistotě - napínavý děj, zajímavá zápletka, sympatická Kim (klidně bych ji brala za kámošku .-)) a hlavně napětí až do konce, protože až do konce nevíte, kdo je vrah. Všechno jsem v této knize našla a pro mě TOP autorka.

03.10.2018 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Barbara bezesporu píše krásné příběhy a zaujímá tak v mém žebříčku autorů top desítku. S touto knihou jsem se ale tolik neztotožnila. Sice bylo zajímavé sledovat osobní a společenský rozvoj Elizabeth, ale ostatní postavy byly příliš jednotvárné, buď naprostí záporňáci nebo naopak. A konec naprosto předvídavý (hvězdička dolů). Každopádně se již těším na další román z pera paní Woodové.

03.10.2018 4 z 5

Tento žánr není v knižním světě moc rozšířený a oslovuje pouze část čtenářů. U mě si našel světlé chvilky, u kterých jsem se zasmála, ty se střídaly s chvílemi hrůzy, kdy Čeněk bojoval s elektrickými zásuvkami a někdy až s chvílemi nudy, kdy se pořád vytíralo (a já v tu chvíli měla doma bordel :-)). Kdybych ji četla samostatně, tak ji asi nedočtu, ale v kombinaci s drsnou detektivkou byly chvíle u této oddychovky vítány. Celkový průměr tak za tři a stráveného času nelituji.

24.09.2018 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nádhera! V poslední době mě žádná knížka neupoutala do postele na tak dlouho. Úžasně napínavá zápletka dokázala, že jsem jen ležela a četla a rodina se starala sama. Takových knih pro nás uštvané matky VÍCE :-) Za mě 100% i Erice s jejím arogantním a místy přehnaným chováním.

19.09.2018 5 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Lehce stravitelný jednoduchý příběh. Spíše oceňuji pohodu a klid, které z knihy přímo vyzařují. Kdo chce proložit náročné čtivo něčím odlehčeným, nemůže v tomto případě zvolit lépe.

24.07.2018 4 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Super kniha pro milovníky historických románů, zápletka, která nezarmoutí, čtivá kniha od začátku do konce (jedním dechem). Follett autor číslo 1.

24.07.2018 5 z 5