Herča76

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

První díl mě naladil, tento druhý mě ujistil, že je autorka právem mezi mými oblíbenci. Neskutečná jízda, napětí, dynamicky krátké pasáže, výborný styl psané a zase luxusní zápletka. Možná i o stupínek lepší než první díl. Luxusní počteníčko pro milovníky detektivek.

Nekonečná plážNekonečná plážJenny Colgan

Ňamka na klidné odpoledne.

Němý křikNěmý křikAngela Marsons

Tedy, velmi vydařené!! Touto první knihou si přidávám Angelu mezi své oblíbené a vrhám se na celou sérii. Pokud máte rádi kvalitní detektivku, kde nemusí stříkat krev na každé druhé stránce, rozhodně DOPORUČUJI.

13.11.2020

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

13.11.2020

Kavárnička na pobřežíKavárnička na pobřežíJenny Colgan

Miluji knihy od Jenny Colganové. Jsou naplněny úžasnými popisy ostrova Mure, krásnou přímořskou krajinou a popisy místních lidí a jejich zvyklostí. Skoro jako by jste tam žili nebo alespoň trávili dovolenou. Pak spousta lásky a citů, špetka vzájemných zápletek a knížku odložíte s pocitem sladkého uvolnění a relaxace. Doporučuji, tato autorka za to stojí.

12.11.2020

Hledá se RomeoHledá se RomeoAlexandra Potter

Je mi líto, ale bylo to pro mně spíše zklamání. Oproti předchozím knihám Alexandry Potterové bylo v podstatě vše naprosto předvídatelné a tím celkem nezajímavé. Ale nevzdám to a dám šanci novince "Zpověď trosky po čtyřicítce" a uvidíme.

05.11.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla pocit, že knize Hana se už nic nevyrovná. Hotýlek jí však vkusně šlape na paty. Za mně další velmi povedená kniha paní Mornštajnové a doufám, že zdaleka ne poslední. Rozhodně doporučuji všem, kteří hledají netypický styl psaní, bohatě rozkreslené postavy a rychle plynoucí děj.

03.09.2020

Konec hryKonec hryDaniel Cole

Tak mám z téhle série rozporuplné dojmy. Nečetla jsem jednotlivé díly ihned za sebou, tudíž jsem se musela hodně snažit, abych navázala nitky tam, kde v minulém díle skončily. Jinak si myslím, že série si zaslouží pochvalu svou netypičností a odlišností od ostatních. Doporučuji. A především nedělejte velké pauzy mezi jednotlivými díly.

27.08.2020

Služebná z hostinceSlužebná z hostinceDilly Court

S upřímností se přiznávám, že jsem se knihou několik týdnů spíše prokousávala. Nedokázala jsem se vcítit do děje, všechno bylo předvídatelné dopředu. Jako červená knihovna dobrý, ale mně chutnají více akčnější žánry. Kdo má rád klidnou romantiku, vřele doporučuji.

31.07.2020

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJenny Colgan

Knihovnictví případně knihkupectví = moje srdeční záležitost. Bohužel si svůj sen nikdy už nesplním, proto mi tato kniha připadla jako pohádka. A romantika k tomu :-)

27.04.2020

Lovec králíkůLovec králíkůLars Kepler

5* - Kepler opět nezklamal, ale i přesto bych ocenila méně brutálních popisků při likvidaci jednotlivých králíků. A otevřený závěr - super, co víc si přát.

05.02.2020

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nádherné i přes obrovské množství bolesti a utrpení. Krásně propracovaný příběh tří židovských žen, který se čte jedním dechem. Po zásluze kniha roku 2019. Kdo se rozhodne pro tuto knihu, nakupte do zásoby pár kapesníků :-).

14.01.2020

TmaTmaBernard Minier

Jedním dechem, zaslouženě 5*. Minier patří zaslouženě mezi TOPku autorů thrillerů (v tomto případě psychothriller). Výborně zpracovaný děj, zápletka i vyústění.

29.11.2019

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Luxusní detektivka, plná zvratů a překvapivých situací. Jsem moc ráda, že jsem sáhla po prvním díle a můžu tak pokračovat v celé sérii. Výborný hlavní hrdina, špetka arogantnosti mu přidává na zajímavosti, lidskost a logika - co víc si přát. Doporučuji.

18.10.2019

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Autorka pokračuje v překvapivých zápletkách a i přesto, že se jedná o třetí díl, vůbec nepolevuje v napětí a v strhujících scénách. Trilogii hodnotím naprosto skvěle, zároveň i filmové zpracování je velmi povedené.

10.10.2019

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Naprosto luxusní čtení. Doporučuji všem, kteří hledají v knize postavy reálného života s jejich lepšími i horšími vlastnostmi. Autorův styl je překvapivě uvolněný, čtivý, osudové zvraty hezky rovnoměrně rozložené. Super.

09.09.2019

Krásná KarolínaKrásná KarolínaA. Stainforth (pseudonym)

Oddychovka do nepohody. Za mě kvalitní čtení a jsem ráda, že můžu pokračovat dalším dílem.

02.09.2019

Deník milenkyDeník milenkyMartina Symerová

Nešlo to přečíst. Omlouvám se autorce, ale většinou jsem měla pocit, že autorem je patnáctiletá puberťačka.

02.09.2019odpad!

ŠelmaŠelmaAndrew Mayne

Celkově dobrý. Kladně hodnotím především zápletku, vyprávnění v 1. osobě i věděcké pasáže, které mi tam vůbec nevadily. O dost méně hodnotím hlavního hrdinu a jeho ustavičnou snahu se do případu vměšovat, závěr mi připadnul zbytečně ukvapený a za ten jediný dávám o hvězdu méně.

16.07.2019

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Nejprve přečteno, potom jsem shlédla film. Obojí mě nadchlo! Kniha byla úžasná a film dosahoval kvality knihy díky svým pěkně udělaným efektům. Doporučuji obojí, stojí to za to.

16.07.2019

Paganiniho smlouvaPaganiniho smlouvaLars Kepler

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

04.06.2019

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Bryndza opět nezklamal a přišel s další zajímavou zápletkou. O něco více lidštější Eriku také vítám. Rozhodně doporučuji a těším se na "tajnosti".

17.05.2019

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světStojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil světJonas Jonasson

Tak trochu vliv luxusního prvního dílu snížil pocit z tohoto druhého dílu. Lehce jsem postrádala uvolněnost a humor. Nicméně, pan Jonasson zaslouží dík, že jsme se s Karlem ještě setkali, je to vždy zážitek.

06.05.2019

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

17.04.2019

Krásný holkyKrásný holkyKarin Slaughter

Drsné, brutální, šokující. Na druhou stranu strašně napínavé, odkládala jsem pouze z důvodu nadechnutí a zklidnění tepu. Jestli jsou všechny knihy autorky takto psané, řadím ji mezi své oblíbenkyně.

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJojo Moyes

Moje srdcovka.

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Thriller s rozsáhlou zápletkou, která se ve finále spojí v cestu za jedním pachatelem, spousta krve a rozřezaných lidských těl, napětí až do konce (i přesto, že je zápletka prozrazena o chlup dříve!). Kdo má tohle všechno rád, vyberte si "Devátý hrob" a určitě budete spokojeni jako já.

09.04.2019

Všechno, co jsme opustiliVšechno, co jsme opustiliKerry Lonsdale

Nenadchlo, konec fádní, bez napětí. Místy jsem byla ztracená mezi minulostí a skutečností. První díl byl lepší, tento mi připadal jako marná snaha o navázání děje...

17.03.2019

Deník fejsbukové matky (ne)končíDeník fejsbukové matky (ne)končíLucie Nachtigallová

Protože jsem taky maminka, je mi tento humor a nadsázka blízký. I přesto první dva díly byly lepší, nyní se dost věcí opakuje. Za mě třikrát a dost.

15.03.2019

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

U této knížky jsem si prožila 2x poprvé :-). Poprvé jsem četla knihu v elektronické podobě a poprvé tento žánr. A stačí napsat ÚŽASNÉ! Už teď si rezervuji další díly a do oblasti sci-fi zabřednu častěji. Doufám, že budu mít štěstí na spoustu takto vydařených kousků.

15.03.2019