Herča76 Herča76 komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Naprosto luxusní čtení. Doporučuji všem, kteří hledají v knize postavy reálného života s jejich lepšími i horšími vlastnostmi. Autorův styl je překvapivě uvolněný, čtivý, osudové zvraty hezky rovnoměrně rozložené. Super.

09.09.2019 5 z 5

Krásná Karolína Krásná Karolína Alexander Stainforth (p)

Oddychovka do nepohody. Za mě kvalitní čtení a jsem ráda, že můžu pokračovat dalším dílem.

02.09.2019 4 z 5

Deník milenky Deník milenky Martina Symerová

Nešlo to přečíst. Omlouvám se autorce, ale většinou jsem měla pocit, že autorem je patnáctiletá puberťačka.

02.09.2019 odpad!

Šelma Šelma Andrew Mayne

Celkově dobrý. Kladně hodnotím především zápletku, vyprávnění v 1. osobě i věděcké pasáže, které mi tam vůbec nevadily. O dost méně hodnotím hlavního hrdinu a jeho ustavičnou snahu se do případu vměšovat, závěr mi připadnul zbytečně ukvapený a za ten jediný dávám o hvězdu méně.

16.07.2019 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nejprve přečteno, potom jsem shlédla film. Obojí mě nadchlo! Kniha byla úžasná a film dosahoval kvality knihy díky svým pěkně udělaným efektům. Doporučuji obojí, stojí to za to.

16.07.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

04.06.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal a přišel s další zajímavou zápletkou. O něco více lidštější Eriku také vítám. Rozhodně doporučuji a těším se na "tajnosti".

17.05.2019 5 z 5

Tak trochu vliv luxusního prvního dílu snížil pocit z tohoto druhého dílu. Lehce jsem postrádala uvolněnost a humor. Nicméně, pan Jonasson zaslouží dík, že jsme se s Karlem ještě setkali, je to vždy zážitek.

06.05.2019 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

17.04.2019 5 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Drsné, brutální, šokující. Na druhou stranu strašně napínavé, odkládala jsem pouze z důvodu nadechnutí a zklidnění tepu. Jestli jsou všechny knihy autorky takto psané, řadím ji mezi své oblíbenkyně.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje srdcovka.

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Thriller s rozsáhlou zápletkou, která se ve finále spojí v cestu za jedním pachatelem, spousta krve a rozřezaných lidských těl, napětí až do konce (i přesto, že je zápletka prozrazena o chlup dříve!). Kdo má tohle všechno rád, vyberte si "Devátý hrob" a určitě budete spokojeni jako já.

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Nenadchlo, konec fádní, bez napětí. Místy jsem byla ztracená mezi minulostí a skutečností. První díl byl lepší, tento mi připadal jako marná snaha o navázání děje...

17.03.2019 2 z 5

Deník fejsbukové matky (ne)končí Deník fejsbukové matky (ne)končí Lucie Nachtigallová

Protože jsem taky maminka, je mi tento humor a nadsázka blízký. I přesto první dva díly byly lepší, nyní se dost věcí opakuje. Za mě třikrát a dost.

15.03.2019 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

U této knížky jsem si prožila 2x poprvé :-). Poprvé jsem četla knihu v elektronické podobě a poprvé tento žánr. A stačí napsat ÚŽASNÉ! Už teď si rezervuji další díly a do oblasti sci-fi zabřednu častěji. Doufám, že budu mít štěstí na spoustu takto vydařených kousků.

15.03.2019 5 z 5

Má rád hudbu, rád tančí Má rád hudbu, rád tančí Mary Higgins Clark

Jedna z lepších od této autorky, teď se chystám na filmové zpracování a pak zhodnotím. Ale už teď tuším, že film na knihu mít nebude :-).

28.01.2019 5 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Mám ráda lehké detektivky od Clarkové, ale tady mi hodně chybělo do toho "wau".

28.01.2019 3 z 5

Napoleon přichází Napoleon přichází Cynthia Harrod-Eagles

Jeden z nejhezčích dílů celé ságy.

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Nejkrásnější díl ze všech.
Nějak tajně si začínám pohrávat s myšlenkou, že přestože mám celou ságu přečtenou, dám počínající díly ještě jednou, byly dokonalejší vzhledem k historickým faktům a detailům.

Fénix Fénix Cynthia Harrod-Eagles

Celou sérii jsem četla průběžně během posledních 15 let a kdyby měla pokračování, byl by to krásný dárek. Tato sága zaplnila část mého život a Morlandi jsou moje druhá rodina. Paní Cynthia zaslouženě patří mezi moje TOP autorky.