Hellou Hellou komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Tak na to, jak nečtu thrillery a detektivky, knihu jsem si jako keškař chtěla přečíst v rámci "povinné literatury". Nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla každou volnou chvilku. Líbilo se mi propojení geocachingu s příběhem, zápletka i závěr nabírající na obrátkách :) Rozhodně teď budu kešky otvírat opatrněji :-D

11.08.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Do čtení jsem se musela ze začátku nutit. SPOILER Sage mi přišla nesymatická, vztah s Leem se dal čekat. Jen od vyprávění Minky jsem se nemohla odtrhnout (za to třetí hvězda). Konec byl jasný,protože krevní skupina byla zmíněná už v nemocnici. Čekala jsem, že se bude knížka víc zabývat etickou stránkou asistované sebevraždy ve smyslu "Je vražda na tyranu zločinem?".

30.04.2015 3 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Taky mi připomíná Malého prince a Pěnu dní :)
Je to ten typ knížky, kde se "nic nestane" a přitom z ní máte na nějaký čas takový ten pocit, kdy se musíte usmívat :)

29.04.2015 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kdyby se celá kniha odvíjela v tom duchu, co cca první 1/3, tak bych to nevydržela, jak zle mi z ní bylo. To znamená, že je výborně napsaná. Zbytek už je volnější, ale pořád je dobrá.

16.04.2015 4 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Tak nevím, vzhledem k tomu, že tady skoro všichni dávají 5 hvězdiček, jsem čekala víc. I kvůli tomu, že když jsem dočetla My děti ze stanice ZOO, bylo mi z knihy zle ... Tady je léčení popsaný jenom jako jako nepříjemnost, kterou teda po něm někdo chce, ale přitom sistačí říct, že ne a nedělat to dál... Tak jednoduchý to je, škoda, že to nenapadlo i ostatní :)

11.03.2015 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

oddychovka ... ale proč ne? :)

25.02.2015 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knihu jsem nedočetla, to se přiznám. Nebavila mě, nevtáhla mě do děje a hrozně mě rušila vypravěčka, takže sem se ani nedostala dál. A něco mi přišlo fakt hnusný, ale ne tak, že to k příběhu patří. Tohle mi přišlo hnusný tím způsobem, aby to tam bylo...

18.02.2015 1 z 5

Pekelný kocour Pekelný kocour Lynne Truss

Nikdy jsem neměla kočky ráda :-)

03.02.2015 3 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Zrovna jsem knihu dočetla a ještě je z ní člověku hezky, smutno, dojatě ...

14.01.2015 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Typický Irving :) Kdyby to pro mě byla jeho první nebo druhá knížka, dávám hvězdiček 5 :) Ale takhle musím dát 3, i když jsem ostatní knihy četla už dávno, pořád mi přijde, že už se bohužel opakuje. Takhle pro mě Pravidla moštárny a Svět podle Garpa zůstanou dál TOP :)

05.01.2015 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Normálně takové knížky nečtu, ale byl to dárek :) Přečetla jsem za den... jsem ráda, že to nebylo drsné a nemusela jsem se bát :) Ale kdo to dělá a proč bylo od půlky jasné :)

27.05.2014 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Rozhodně si autorka vybrala zajímavý příběh, ale něco tomu prostě chybělo, uprostřed jsem knihu málem odložila, konec už byl napínavější, ale celkově za 3

22.05.2014 3 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

:-) tak přesně takový knížky mám ráda! Škoda, že nebyla delší :-)

27.04.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Knížku jsem měla dlouho v knihovně a vzhledem k některým komentářům tady, jsem ji nechtěla číst hned po Zlodějce knih.
Ale nebylo se čeho bát :) Je jiná, ale to je dobře, je originální, optimistická, něžná a milá... aspoň já se po přečtení musím culit :)

18.03.2014 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Na knížku jsem se hrozně těšila, po prvních dvou dílech, které jsem hltala a nedokázala odložit.
Bohužel, tenhle díl mě maličko zklamal, klidně mohla být kniha poloviční a o nich bychom nepřišli.

13.03.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížku jsem měla už delší dobu vyhlídnutou ... že jsem na konci brečela je jasný, s tím jsem do toho šla :) SPOILER Ale téma euthanasie mě v tomhle typu knihy příjemně překvapilo... osobně bych uvítala ještě propracovanější pohled na etickou stránku věci, protože vždy, když se rozpoutala diskuze, tak to jedna ze stran na mě zbytečně brzo utla, ale jinak spokojenost a zasloužené 4 hvězdy :)

22.02.2014 4 z 5

milá, čtivá knížka... ale nic závratného... bohužel, docela jsem se na ni těšila :)

19.02.2014 3 z 5

Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa Cesar Millan

se vším úplně nesouhlasím, ale pár dobrých tam bylo :)

11.02.2014 2 z 5

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

už se těším, až začnu klikat ;)

31.01.2014 4 z 5

Vraní ulice Vraní ulice Iain Banks

chvilku mi trvalo, než jsem se začala orientovat v postavách a čase :) Ale konec sem přečetla jedním dechem :)

31.01.2014 4 z 5